Na „Jeszcze mniejszym koncercie świata” w Fotoplastikonie Warszawskim 16 lutego o godz. 20:00 zagra Maja Kleszcz & IncarNations, czyli projekt muzyczny założony w 2005 roku przez Maję Kleszcz i Wojtka Krzaka, którzy postanowili zrealizować swe fascynacje muzyczne sięgające daleko w głąb bluesa, folku, gipsy swingu, reggae, soulu czy jazzu.
A wszystko to we wnętrzu XIX-wiecznej maszyny, jaką jest Fotoplastikon.
Bilety w cenie 16 zł do kupienia w Fotoplastikonie, al. Jerozolimskie 51.
16 lutego we wnętrzu Fotoplastikonu zagości bluesowo-soulowy duet Maja Kleszcz & IncarNations. Maja jest laureatką wyróżnienia specjalnego 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, z kolei Wojtek jest zwycięzcą polskiej edycji konkursu Young Music Entrepreneur of the Year, może również pochwalić się artystycznym romansem z Tonym Gatlifem - legendarnym francuskim reżyserem (min. Złota Palma w Cannes). Duet gościł na kilku płytach m.in. Bogdan Loebl – „Pocztówki” (legenda radia BBC - Charlie Gillett umieścił jeden z utworów na płycie „World 2006” prezentującej najlepsze dokonania sceny World Music). Maja i Wojtek nagrali utwór do ścieżki dźwiękowej najnowszego filmu Johna Duigana (reżyser min. „Głowa w chmurach” z Penelope Cruiz i Charlize Theron).
Maja i Wojtek to również producenci i kompozytorzy ostatniej płyty Kapeli ze Wsi Warszawa, zespołu z którym związani byli przez ostatnie 10 lat. Wydawnictwo otrzymało Fryderyka (najlepszy album folk/muzyki świata), zostało uznane przez prestiżowy amerykański magazyn Popmatters za najlepszy album World Music 2009 roku na świecie oraz nagrodzone przyznawanym przez Polskie Radio tytułem Folkowego Fonogramu Roku. To nie pierwsze wyróżnienia, gdyż wraz z Kapelą (i innymi składami) Maja i Wojtek zostali laureatami: 3 Fryderyków, 2 Machinerów, nagród radia BBC, Europejskiej Unii Radiowej, Polskiego Radia i wielu innych wyróżnień.
„Jeszcze mniejszy…”, bo tylko dla 35 osób – tyle jest miejsc w Fotoplastikonie Warszawskim, jedynym takim obiekcie na świecie, zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji. W ramach cyklu koncertów ta XIX-wieczna maszyna ukazuje widzom swoje wnętrze! Fotoplastikon to urządzenie wynalezione w połowie XIX wieku i niezwykle popularne jeszcze w początkach następnego stulecia. Fotoplastikon Warszawski rozpoczął działalność około 1905 roku i przetrwał w tym samym miejscu Warszawy do dziś. Fotoplastikonem Warszawskim od 2008 roku opiekuje się Muzeum Powstania Warszawskiego. Czynny od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00. W każdą niedzielę, prezentowana jest dawna Warszawa.