Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2012.10.03 g. 21:17

Muzyka współczesna nie gryzie


Spotkania z kompozytorami

 

 

 

 

Drugie spotkanie

Niedziela 7 października 2012 r. godz. 17:00

Lokal Użytkowy

Ul. Brzozowa 27/29, Warszawa

 

 

Kompozytor Sławomir Czarnecki gościem drugiego spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”.

 


W niedzielę 7 października PTMW zaprasza na drugie spotkanie cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, podczas którego polscy kompozytorzy dzielą się swoją muzyką, fascynacjami, widzeniem świata i miejsca, jakie w tym świecie zajmuje ich twórczość.

 

Drugi gość cyklu Sławomir Czarnecki – urodził się w 1949 r. w Jeleniej Górze. Kompozytor i pedagog. Studiował kompozycję w Warszawie u Piotra Perkowskiego i Romualda Twardowskiego oraz w Paryżu u Oliviera Messiaena. Jest laureatem 17 nagród kompozytorskich. Bliska jest mu estetyka pomodernistyczna, lubi nawiązywać do muzyki dawnej i folkloru. Jest prezesem Oddziału Warszawskiego Związku Kompozytorów Polskich. Jako jeden z niewielu pedagogów w Polsce uczy improwizacji i kompozycji
na etapie szkoły średniej. W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie stworzył klasę propedeutyki kompozycji.

Rozmowa o muzyce współczesnej dotknie takich tematów jak: piękno w sztuce, inspiracje, tradycjonalizm a modernizm, kreatywność dzisiejszych „młodych”, rola kompozytora dzisiaj oraz jak rozmawiać ze słuchaczem przy pomocy muzyki.

 

Drugie spotkanie ilustrowane muzyką i wideo, moderowane przez Małgorzatę Kołcz, odbędzie się w niedzielę 7 października o godz. 17:00 tuż przy Rynku Starego Miasta w Warszawie w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29).

 

Wstęp wolny

 

 

 

Cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowatorskich technik edukacyjnych. Celem spotkań jest również przygotowanie słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy