Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.01.09 g. 21:30

Babilon na XV Finał WOŚP

Koncert
Z okazji finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy zapraszamy Was na wyjatkowy koncert w klubie Babylon. Poza muzyka na bardzo wysokim poziomie planujemy wiele dodatkowych atrakcji: ciekawe aukcje, poczęstunek i przede wszystkim swietna atmosferę.

Zagraja dla Was:

  • 15:30 - HEBI rock
  • 16:00 - ZBAWICIELE rock
  • 27:00 - PARADOXICAL hardrock
  • 18:00 - BUCKLEYS rock
  • 19:00 - MAMA SELITA funk
  • 20:00 - LEGENDARNY ZESPÓŁ DES MOINES rock
  • 21:00 - PRZEPRASZAM glamrock
  • 21:30 - HAIR IN THE SINK rock
  • 22:00 - ŻYWIOŁAK biometal

 

Głównym sponsorem imprezy jest Koncern Naftowy Orlen, specjalnie dla was przygotowuje niespodziankę firma Piekarnie Cukiernie PUTKA

 


KLUB BABYLON
www.babylon.com.pl
ul. Kopińska 12/16
start o godzinie 15:oo

aktualne informacje o imprezie: www.ingai.pl

 

Komunikacja:
- tramwaje - 1, 7, 9, 15, 25, 35
- autobusy - 150, 167, 187, 408, 517, 523, 605

wstęp wolny dla wszystkich którzy na wejsciu wspomoga Wielka Orkiestrę Œwiatecznej Pomocy

 

ZAPRASZAMY!

 

16:00 ZBAWICIELE rock
Jak to okreslił redaktor Ryszard Kiełek "Graja muzykę która okreslaja jako "regresywna". Bez ogladania się na gatunki i mody. Energia i motoryka elektrowozu PKP EP-09." Melodyjny hardcore w starym stylu. Pochodza z Warszawy. Graja od półtora roku, w tym składzie od roku - blabla.

 

17:00 PARADOXICAL hardrock
Zespół powstał w 2001 roku w Pruszkowie k/Warszawy. Aktualnie nasza siedziba znajduje się w Warszawie. W roku 2003 nagralismy nasze pierwsze demo "DEMO 2003", na którym znalazły się cztery nasze autorskie kompozycje. Demo zebrało całkiem pozytywne opinie, co dało nam "kopa" do grania koncertów, uczestniczenia w różnych przegladach na terenie Polski i pracy nad nowym materiałem. W 2005 roku powstał nasz materiał promocyjny "MOTYLE". Aktualnie promujemy go na koncertach, pracujemy nad materiałem na płytę i szukamy wydawcy.

  • Marta Moszczyńska - wokal
  • Przemek Moszczyński - perkusja
  • Tomasz Szymański - klawisze
  • Michał Mroczkowski - gitara
  • Paweł Niemirowicz - bas

 

18:00 BUCKLEYS rock
Nazwa Buckleys w zasadzie nie ma żadnego znaczenia. Liczy się to, że tych trzech facetów gra ze soba nieprzerwanie od dwutysięcznego roku. W tym czasie przemierzyli wiele muzycznych krain, poszukujac swojego brzmienia. Elvis (gitara, wokal) to rasowy bluesman, ale bez kapelusza. Uwielbia muzykę która brzmi jak spiew duszy. Jimi Hendrix, Derek Trucks, Jeff Buckley i Rysiek Riedel to jego najważniejsi muzyczni idole. Podniet (bas) uwielbia stary dobry rock a jego palce wędruja po gryfie w celu stworzenia najpiękniejszych melodi. O Endzlu (perkusja) można powiedzieć, że wszelkie barwy muzyki nie sa mu obce. Słucha dużo metalu, rocka a czasem bluesa i jazzu. Obaj tworza swietna sekcję rytmiczna, która kiedy trzeba jest motorem napędowym utworu, a gdy przychodzi czas na improwizację, zaskakuja dynamika i wyczuciem. Zespół ma już kilka rozpoznawalnych utworów z których największym hitem jest niewatpliwie "Zacznij się bać" mówiacy o rozliczeniu z egoistycznego życia.

 

19:00 MAMA SELITA funk
Mama Selita to warszawska kapela grajaca wybuchowa mieszankę funk'u z garażowa energia. Brzmienie zespołu nawiazje do stylistyki muzyki lat 70-tych z silnymi wpływami reggae i hip-hop'u. Muzycy tworzacy zespół przyznaja się do czerpania od artystów takich jak James Brown, Parliament-Funkadelic, Tower of Power, Prince, czy Jamiroquai. Zespół tworza: gitarzysta Piotr Wroniecki, basista Zbyszek Grochowski, wokalista Igor Seider, perkusista Mikołaj Stefański oraz gitarzysta Grzegorz Stańczyk. Połaczyły ich fascynacja muzyka Funk oraz dystans do otaczajacego swiata czego wyrazem sa często ironiczne teksty piosenek oraz nieprzewidywalne i żywiołowe koncerty. Mama Selita w obecnym składzie działa od 2005 roku, w studio kożystaja z pomocy DJ'a, a na scenę często zapraszaja muzyków z zaprzyjaznionych zespołów. Mama Selita ma za soba występy w całej Polsce, zagrane samodzielnie lub jako support, artystów takich jak Lady Pank, Dżem, Pudelsi, Reni Jusis, Elektryczne Gitary, Goya, Ab radab i Indios Bravos. W kwietniu
2006 roku zespół był gosciem telewizyjnej dwójki w programie "Pytanie na Œniadanie". Mama Selita byli również jednym z bohaterów artykułu o polskiej scenie funkowej, który ukazał się na łamach lipcowego wydania miesięcznika "Œlizg". Grupa współpracuje z portalem popularyzujacym wiedzę o bezpiecznym Internecie wsród dzieci - Sieciaki.pl, dla którego nagrała wakacyjna piosenkę promocyjna.

 

20:00 LEGENDARNY ZESPÓŁ DES MOINES rock
Des Moines założylismy w 1990 roku w Warszawie. A wtedy skład był szescioosobowy i zawierał takie instrumenty jak: fortepian, kontrabas, wiolonczela, flet, perkusja i gitara klasyczna, a nawet przez krótki czas grał z nami fagocista.
Potem gralismy na wszystkich możliwych przegladach a raz wygralismy. Wygralismy pierwszy nasz przeglad Festiwal Piosenki Studenckiej Łykend 91 we Wrocławiu a potem już więcej nie wygrywalismy, chociaż mielismy okazje grać również w Opolu w Debiutach (bodajże 93 rok) czy na FAMie i w Jarocinie.
W 1993 mielismy okazje nakręcić teledysk dla TVP 1. Do utworu "Ciemne ulice" z pierwszej płyty.
A potem zamiast zmieniać nazwę zmienialismy składy. W zasadzie to się nigdy jeszcze nie rozpadlismy - chociaż przechodzilismy różne koleje i skład oprócz mnie (Wojtka) zmienił się całkowicie.
W najlepszych latach gramy 8-10 koncertów, nie liczac małych imprez w klubie Karuzela w Warszawie na osiedlu studenckim.
W 1998 r. wydalismy sami płytę "Des Moines", nagrana w 6 osób wymienionych na poczatku w studio S-4 w Warszawie.
W 2001 r. tak samo "Legendarny Zespół Des Moines", nagrana w 3 osoby u mnie w domu...
A teraz przygotowujemy trzecia płytę.
Graja:

  • Wojtek Orszulak: gitara akustyczna, spiew;
  • Michał Piastowicz: gitara, spiew;
  • Maciek Szczyciński: bas akustyczny, spiew;
  • Sławek Kazulak: perkusja;
  • Fabian Włodarek: klawisze, akordeon;
  • Robert Siwak: instrumenty perkusyjne.

 

21:00 PRZEPRASZAM glamrock
Zespół Przepraszam powstał dwa lata temu.
Zespół tworza: Gerda, który gra na basie, Kacza, który gra na gitarze, Chlor, który gra na perkusji oraz Grzesiek, który gra na swoich demonach, oraz Joanna, ktora gra na trójkacie, tamburynie, fletni Pana i dżimberido, a także spiewa, oraz - permanentnie w drodze do składu - Patros (klawisze).
W przyszłosci chcemy być bogaci, sławni, ale przede wszystkim - zdrowi, bo zdrowie najważniejsze. W wolnych chwilach uprawiamy sporty, kucharzymy. Nasze piosenki sa równie miłe jak my.
Kochamy Was.

 

22:00 ŻYWIOŁAK biometal
Słowo "Żywiołak" nie opisuje żadnej konkretnej mitycznej postaci, czy sytuacji i pozbawione jest bezposrednich konotacji. To raczej gra słów, jakich wiele znalezć można we współczesnej "słowianizujacej" literaturze - u Bolesława Lesmiana czy też u poety nowej generacji - autora wielu tekstów wykorzystywanych w twórczosci "Żywiołaka" - Grzegorza Żaka.
Projekt "Żywiołak" jest nieprzypadkowym efektem spotkania dwóch pasjonatów nurtu muzycznego okreslanego, jako heavy-folk, biometal, folkmetal, czy też hard-folk, Roberta Jaworskiego i Roberta Wasilewskiego.
Robert Jaworski jest twórca m.in. turkowsko-łódzkiej formacji "ich troLe", która po niespełna roku działalnosci wstrzasnęła swiatkiem polskiej sceny folk. Jest pasjonatem instrumentów sredniowiecznych, dobrego rock`n`rolla oraz sztuki ludowej. Swe pomysły na interpretacje muzyki słowiańskiej próbował wskrzesić występujac jeszcze w szeregach "Kapeli ze wsi Warszawa". Pózniej w założonej przez siebie formacji "ich troLe" udało mu się wreszcie zarejestrować swa pierwsza "słowiańska" kompozycję pt. "Pochwist". Jednak zespół szybko kończy działoalnosć, uniemożliwiajac Robertowi realizację kolejnych pomysłów muzycznych.
Robert Wasilewski, na co dzień gitarzysta legendarnego zespołu "Open Folk". Jeden z ostatnich aktywnych muzyków folkowych wychowanych na muzyce takich kapel jak "Led Zeppelin", "Pink Floyd" czy "Black Sabath" i czerpiacy z nich bezposrednie inspiracje. Od dłuższego czasu nosił się z zamiarem zarejestrowania swych pomysłów na interpretację muzyki słowiańskiej o tematyce "demonologicznej". Niektóre z nich wykonywane były już publicznie przez "Open Folk".
Dwoje ludzi o tym samym imieniu wspólnymi siłami postanawia stworzyć zespół, w muzyce którego motywem przewodnim ma się odtad stać "demonologia ludowa". Pojęcie dla współczesnego człowieka conajmniej abstrakcyjne i nieeksplorowane jeszcze jak dotad, w sposób dosłowny, w żadnej polskiej formacji nurtu muzyki "folk". Zainteresowani folklorem, archeologia oraz zachęceni coraz łaskawszym medialnym spojrzeniem na kulturę ludowa postanowili jeszcze raz przywołać do życia stwory rodzimych legend i basni - nieodłaczne elementy naszej słowiańskiej mitologii. Postacie, które wielowiekowa już tradycja chrzescijańska zdegradowała do roli "diabłów" i "złych mocy". Dzisiejsze badania etnograficzne i antropologiczne dowodza, iż przejawów kultywowania przedchrzescijańskich obrzędów możemy doszukać się jeszcze w XVIII w, a dosłownych pozostałosci nawet przed druga wojna swiatowa. Temat wierzeń przedchrzescijańskich, który stał się baza dla mitów, jest bardzo wdzięcznym tworzywem artystyc znym wykorzystywanym przez artystó
w na niemal całym swiecie. To folklor własnie pozwolił im przetrwać bezposrednio nawiazujac do zamierzchłej przeszłosci. Malowanie jajek wielkanocnych, topienie Marzanny, nie witanie się przez próg, czy odpukiwanie w niemalowane drewno to najlepsze przykłady jak wiele pogańskich zwyczajów pozostało w dzisiejszych czasach. Cała ta "ludowa otoczka" stała się głównym rdzeniem inspiracji dla "Żywiołaka".
Od pamiętnego już spotkania w styczniu 2005 minęło już sporo czasu. Do wymieniajacego się wciaż doswiadczeniami duetu po krótkim czasie dołaczyła wokalistka Izabela Byra (znana wczesniej chociażby z formacji "Detonacja" oraz wielu innych pozafolkowych przedsięwzięć), oraz Anna Piotrowska (bardzo żywiołowa wokalistka m.in. "Gosci z Nizin").
Za sekcję rytmiczna odpowiedzialny był poczatkowo perkusista Michal Th0rn z metalowej formacji: "Sphere", pózniej wskutek zmian personalnych Maciej Łabudzki (na co dzień frontman otwockiego reggae-kolektywu: "Mistik Madżonga").
W składzie tym zespół "Żywiołak" funkcjonuje do dnia dzisiejszego.




Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy