W tym roku po raz drugi zapraszamy na Hożarty - święto ulicy Hożej. Impreza ta zapowiada się niezwykle ciekawie, pragniemy zapewnić naszym gościom wiele kulturalnych atrakcji. Impreza podzielona jest na dwie części - od południa hołd składamy najmłodszym. Zapraszamy ich wraz z rodzicami do Centrum Designu dla Dzieci czy na warsztaty filmu animowanego.
Późnym popołudniem prawdziwa gratka dla wielbicieli sztuki. Najlepsze galerie zaprezentują program przygotowany specjalnie na tę okazję. 5lecie “Lampy” czy Wieczór Taniego Plakatu zgromadzą tłumy. Cafe Cykloza przygotowała Carhartt STREET ART JAM i wiele innych atrakcji, zaprasza na degustację kawy fair trade z Meksyku.
Wydział Fizyki UW w tym roku przygotował bogaty repertuar - wykłady, eksperymenty, pokazy fotografii.
Premierę w Warszawie będzie miał swój projekt BYOStory czyli autorskie tablice pamiątkowe.
Mamy nadzieję na piękną pogodę. Ważną częścią imprezy będzie projekcja filmów Tomasza Gajewskiego na kamienicy czy też odsłonięcie muralu Mikołaja Długosza.
Atrakcji w przestrzeni publicznej zapowiada się wiele więcej.
Do ciekawych wydarzeń zaliczyć można gotowanie Akima One Machine. Artysta o korzeniach streetartowych, Wietnamczyk żyjący w Berlinie często angażuje się w projekty społeczne. Świetnie gotuje. Kocha ludzi, więc chce im podarować coś pysznego. Zabierzcie ze sobą jakieś składniki!
Galeria Leto zaprezentuje ważną wystawę “About a boy”, gdzie oprócz takich artystów jak Ania i Adam Witkowscy czy Konrad Smoleński, zaprezentuje się gość specjalny Emanuel Mathias.
Pamiętajcie, że w imprezę zaangażowanych jest wiele osób, mieszkańcy dają z siebie wiele, żeby ugościć na Hożej wszystkich chętnych. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.
Zapraszamy!
Hożarciki
Godz. 12.00 Otwarcie Centrum Designu dla Dzieci (ubranka, zabawki, ksiąźeczki, meble stworzone przez artystów z myślą o najmłodszych). Targi Bardzo Taniej Książki, zniżki, promocje.
(Księgarnia Odeon Hoża 19)
Godz 13.00 Kwiatuchi zaprasza mieszkańców do ulicznej akcji artystycznej (strzelamy bombami z nasion) (Hoża 2)
13.00-15.00 - „Oto moja ulica” warsztaty animacji filmowej. Warsztaty skierowane są do dzieci w różnym wieku. Dzieci zapoznają się z procesem powstawania filmu animowanego. (Klub na Hożej ul. Hoża 41)
Godz. 14.00 -17.00 Warsztaty fotograficzne dla dzieci trzy - czteroletnich organizowane przez Miesto (Vlepvnet/Massmix) (Klub na Hożej ul. Hoża 41)
15.00-17.00 - "Oto mój teatr" warsztaty teatru lalkowego. Warsztaty skierowane są do dzieci w różnym wieku. Aktorzy Teatru Lalkowego (Konrad Czechowski i Marta Biernacka)wprowadzają dzieci w czarowny świat wyobraźni. Pokazują i opowiadają o różnych rodzajach lalek teatralnych. Dzieci same wykonują prostą laleczkę, którą uczą się manipulować tworząc krótkie scenki teatralne. Wykonaną przez siebie lalkę dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu. (Klub na Hożej ul. Hoża 41)
Godz. 11.00 - 15.00 16.00 - 18.00
Efektowne eksperymenty fizyczne organizowane przez studentów Wydział Fizyki UW (Hoża 69)
Prezentacja prac Magdy Franczak “Sekrety” oraz Michała Kempińskiego, Asi Kowalczyk i Kasi Westrych “Tajemniczy labirynt i wąsy Króla Jana”.
Hożarty
Godz. 10.00-11.30 i 12.00-13.30
Wykład popularnonaukowy ,,Białka - cudowne narzędzia molekularne'' poprowadzi dr hab. Agnieszka Bzowska
(Wydział Fizyki - Hoża 68) Przez cały dzień prezentacja fotogramów “Fizyka współczesna w obiektywie”.
Godz. 13.00
Carhartt STREET ART JAM
Warsaw City Rockers Dj Crew - występy didżejskie
Przez cały dzień degustacja kawy fair trade
Wystawa Marii Piątek "Warszawa - miejsce zbiórki do ewakuacji"
(Galeria Cykloza - Hoża 62)
Godz. 16.00 - 18.00
Efektowne eksperymenty fizyczne organizowane przez studentów Wydział Fizyki UW (Hoża 69)
Godz. 17.00 Prezentacja zapisu filmowego z akcji Alicji Karskiej i Aleksandry Went pt. “Kurtyna”.
(Fundacja Profile - Hoża 41/22)
Godz. 17.30 Sztuka gotowania, przynieś swoje składniki mistrz kucharski ugotuje Ci posiłek - akcja artystyczna Akima One Machine (Berlin) (w podwórku Hożej 9c)
Godz. 18.30 BYOStory - wieszanie tabliczki ze wspomnieniem (Kebab przy ul. Hożej 42)
Godz. 19.00 Pięć lat pod Lampą. Impreza jubileuszowa czasopisma “Lampa”.
Wystawa EVENT HORIZON, artyści: Valentin Carron, Anne-Lise Coste, David Hominal, Fabian Marti, Tobias Madison,
Emanuel Rossetti, Pamela Rosenkranz (Galeria Raster - Hoża 42/8)
Godz 19.30 Pokaz filmów Tomka Gajewskiego na ścianie kamienicy przy Hożej 42 - CITYDOPING zaprasza
Godz. 20.00 Wieczór Taniego Plakatu, plakaty między innymi: Cieślewicza, Lenicy, Młodożeńca, Starowieyskiego w cenach 5,10,15 pln. Wystawa Stefana Gierowskiego: Prace z lat 1966 - 2008 (Galeria Grafiki i Plakatu ul.Hoża 40)
Godz 20.30 Odsłonięcie muralu Richarda Schwarza (Berlin) (Zespół Szkół nr 68, Hoża 11/15)
Godz. 20.45 Odsłonięcie muralu Mikołaja Długosza (Hoża 9c)
Godz. 21.00 Wernisaż wystawy “About a boy” Emanuel Mathias, Agata Michowska, Konrad Smoleński, Ania&Adam Witkowscy (Hoża 9c)
Godz. 22.00 After Party w Kawangardzie (Po sasiedzku - Wilcza 32)
DJ MiD, duże zniżki na hasło Hożarty.
Przestrzeń publiczna, witryny sklepów: Anna Krenz, Paweł Źukowski, Jacek Walesiak i Leszek Margasiński, Jan Estrada-Osmycki, Fly a kite, Paweł Brzeziński , Chazme, Szymon Małecki, Michał Kozłowski, Hopla,
Organizator: Galeria Hoża, Galeria Leto, Fundacja Profile, Cafe Cykloza, Galeria Raster, Klub na Hożej, Wydział Fizyki, Galeria Zero, BYOStory, Kawangarda
Uwaga, plan może ulec jeszcze nieznacznym modyfikacjom.
Wybrani artyści, biorący udział w festiwalu Hożarty 2009.
Mikołaj Długosz - mural przy Hożej 9c - WYDARZENIE HOŻARTÓW
Projekt Konserwacja
Murale reklamowe znikają ze ścian, robią się smutne kiedy odpada z nich farba i stają się symbolem zaniedbanych przestrzeni. To znikanie jest symboliczne, latami obserwujemy jak staja się coraz brzydsze i smutniejsze znikając. I mamy świadomość, że nie wrócą. Ani one, ani czasy w których kwitły.
Często kojarzą się ze złym okresem, kiedy indziej budzą nostalgię. Niezależnie od naszej oceny, są jednak wspólnym wspomnieniem, częścią kultury wizualnej.
Projekt „konserwacja” polega na rekonstruowaniu miejskich reklam naściennych, które były przed ‘89 rokiem stałym elementem polskich miast.
Odtwarzamy ze zdjęć, delikatnie interpretujemy, lub po prostu tworzymy je od nowa, w pewnym sensie podrabiając je.
Część jest na stałe. Solidnie wymalowane zaczekają na zasłonięcie ślepej ściany nowym budynkiem. Pozostałe zostaną namalowane farbą, która spłynie z deszczem i zniknie po kilku miesiącach. Tak będzie w przypadku ściany ruiny na Hożej. To pokaże w przyspieszonym tempie to, co zwykle działo się z nimi latami. Przypomni, że pewne elementy otoczenia warto docenić zanim znikną.
Odtwarzanie ich ma być przywracaniem tego tylko, co było kolorowe w tamtych czasach. Bez złych skojarzeń. Bez nieprzyjaznej rzeczywistości. Jest propozycją: weźmy sobie to co lubiliśmy, zostawmy złe wspomnienia i żyjmy dalej współczesnością.
W czasie kiedy Polska zaczyna bardzo przypominać wizualnie inne kraje tzw. Zachodu, w przestrzeni publicznej, szczególnie w tym formacie, dominują reklamy.
Tego typu grafiki będą zaskakiwać, pokolenia, które nie pamiętają „bezinteresownej” reklamy czasów PRL-u spostrzegą, że nie wszystkie obrazy na ulicy są dla pieniędzy. „Ludzki”, kolorowy i pozytywny przekaz tych form ma dobrze wpływać na samopoczucie przechodniów. Mogą też po prostu poprawić wygląd najbardziej zaniedbanych ślepych ścian.
Galeria Profie
Alicja Karska & Aleksandra Went – Potknięcia czasu
W dwóch najnowszych seriach prac fotograficznych artystki rejestrują przysłowiowe „potknięcia czasu”. Miasto-projekt pokazuje topniejące miasta, „modernistyczną” architekturę z rozpływającego się cukru. Wbrew utopijnym roszczeniom do trwałości i wieczności, w zainscenizowane miasta wpisany jest obraz destrukcji i rozpadu. Urbanistyczny racjonalizm utyka w błocie i kałużach, a w rozsypującej się geometrii białych kostek zawodzi nawet witruwiańska zasada trwałości. Makiety wyimaginowanych miast niemal na naszych oczach przekształcają się w makiety ruin, porzucone pozostałości nigdy niezrealizowanych projektów.
Podobnie jak we wcześniejszych pracach, Alicja Karska i Aleksandra Went fotografują „obiekty” i przestrzenie „byle jakie”, przestarzałe, podupadłe, wycofane z obiegu i pozornie pozbawione znaczenia. Zdjęcia objęte tytułem Z cyklu wyglądają jak reprodukcje z książki, która nigdy nie istniała. Na jej stronach powtarza się motyw budowlanej siatki. Pierwsze fotografie przedstawiają stary, zniszczony budynek osłonięty metalową siatką. W kolejnych ujęciach i zbliżeniach uwaga autorek skupia się już na samej siatce, wypełniającej cały kadr i przejmującej wizualną narracje na kartkach/zdjęciach nienapisanej historii.
W filmie Polowanie akcja toczy się w zatrzymanym w czasie kadrze, otwierającym się na inny zapętlony czasowo kadr. W osobliwym wnętrzu, pełnym myśliwskich trofeów oglądamy scenę polowania na balony dryfujące na ekranie projekcji filmowej.
W trakcie wystawy będzie miała miejsce promocja książki (Panie i Panowie) ze zdjęciami przedstawiającymi witryny fryzjerskie, fotografowane przez Aleksandrę Went i Alicję Karską w różnych miastach świata, zdjęcia które można układać w zestawy łączące się wbrew geografii ich pochodzenia.
Pokazany zostanie również film dokumentujący pracę Kurtyna prezentowaną w ramach Agorafolly – art walk, projektu w zrealizowanego w ramach Europalia, Europa 2007 w Brukseli. Projekt polskich artystek usytuowany w centrum miasta, na Place de la Monnaie, polegał na przesłonięciu kurtyną fasady budynku Opery Narodowej
Alicja Karska i Aleksandra Went, autorki filmów, fotografii, instalacji pracują razem od czasu studiów w gdańskiej ASP. Ich wspólne wystawy prezentowano w CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2003); Galeria Le Guern, Warszawa (2004); Projekt_1, Gdańsk (2005); BGSW, Słupsk(2005); Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2006).
Galeria Grafiki i Plakatu
Stefan Gierowski (ur. 21 maja 1925 w Częstochowie) – malarz polski, abstrakcjonista.
Studiował na ASP w Krakowie u Zbigniewa Pronaszki i Karola Frycza, od 1976 profesor ASP w Warszawie. Od 1949 mieszka i pracuje w Warszawie.
Uprawiał początkowo malarstwo figuratywne. Nie nadaje swoim pracom tytułów, lecz nazywa je „Obrazami” i numeruje cyframi rzymskimi. Jego obrazy inspirowane są abstrakcją typu informel oraz sztuką postkonstruktywistyczną, ale nie da się ich w pełni zakwalifikować do któregoś z tych stylów. Określa się go również mianem kontynuatora szkoły koloryzmu, dzięki wyszukanej grze faktur i kolorów. W latach 60. jego prace przybliżyły się do kierunków wizualistycznych, w latach 70. natomiast większą uwagę poświęcał wzajemnemu oddziaływaniu pól barwnych. W latach 80. doszło do tego poszukiwanie form artystycznych, które mogłyby spełniać w jego pracach funkcje pojęć werbalnych („Malowanie Dziesięciorga Przykazań”, 1986). Z jego pracowni pochodzi wielu członków grupy artystycznej Gruppa.
Jest laureatem Nagrody im. Jana Cybisa przyznawanej za całokształt twórczości (1980) oraz Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa (2005).
W ramach festiwalu Hożarty w Galerii Grafiki i Plakatu , odbędą się Wieczór Taniego Plakatu - Plakaty między innymi: Cieślewicza, Lenicy, Młodożeńca, Starowieyskiego w cenach 5,10,15 pln. Wystawa Stefana Gierowskiego: Prace z lat 1966 - 2008 (Galeria Grafiki i Plakatu ul.Hoża 40)
Galeria Raster
5 lat pod Lampą, impreza jubileuszowa czasopisma Lampa - WYDARZENIE HOŻARTÓW
- wystawa dzieł plastycznych z kolekcji wydawnictwa Lampa i Iskra Boża autorstwa m.in. Marcina Maciejowskiego (portret Jana Riesenkampfa), Pawła Althamera (lalka Masłowskiej), Macieja Sieńczyka, Kazika Malinowskiego
- kiermasz książek Lampy i Iskry Bożej po wyjątkowo okazyjnych cenach (na okładkach prace m.in. Marka Raczkowskiego, Marcina Maciejowskiego, Macieja Sieńczyka, Kazika Malinowskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza)
- minikoncert redaktora naczelnego
Wystawa EVENT HORIZON, artyści: Valentin Carron, Anne-Lise Coste, David Hominal, Fabian Marti, Tobias Madison, Emanuel Rossetti, Pamela Rosenkranz, (4.04.-16.05.2009)
"Event Horizon" jest projektem o charakterze kolektywnym i zrodzonym z ducha wymiany między różnymi ośrodkami badawczymi, artystycznymi i towarzyskimi. Fabuła filmu science-fiction posłużyła siedmiu artystom mieszkającym w Szwajcarii jako pretekst do badania przestrzeni i zjawisk, które możemy ogarnąć tylko intuicyjnie.
Galeria Leto - WYDARZENIE HOŻARTÓW
About a boy / Był sobie chłopiec
Kurator: Agata Rogoś
Artyści:
Emanuel Mathias / Agata Michowska / Konrad Smoleński / Adam Witkowski / Ania Witkowska
Galeria Leto
ul. Hoża 9 c
wystawa zorganizowana w ramach Festiwalu Hożarty
Wystawa «about a boy» jest poświęcona niewinności oraz dorastaniu. Dojrzewającym w lipcowym słońcu marzeniom, które albo się spełniają, albo odchodzą w niepamięć. Pomiędzy stanem chłopięcości, młodością i młodym mężczyzną pojawiają się coraz to nowe perspektywy, punkty odniesienia, marzenia rosną i sięgają znacznie dalej - a ich spełnienie jest już na wyciągnięcie ręki - jednak wciąż poza zasięgiem.
Wspomnienia z domku letniego oraz pierwszych zapamiętanych wakacji - kwestia pamięci i wspomnień, który kształtują naszą świadomość i dojrzałość w dalszym życiu - delikatne, jakby przez mgłę przywodzone strzępy pamięci - ciepły wiatr na twarzy, zapach morza w chłodny sierpniowy poranek, czy światło padające na drewnianą fasadę domku letniego w słoneczne popołudnie.
Marzeniem każdego chłopca jest w końcu stać się bohaterem. Jak w filmie Mike’a Nicholsa - «The Graduate (Absolwent)» (1967) - kiedy główny bohater na samym początku fabuły wypowiada najważniejsze zdanie: jestem zaniepokojony moją przyszłością - chciałbym, żeby była inna. I nagle wszystko staje się wbrew pragnieniom zupełnie zwyczajne, a nawet gorzej banalne. W końcu wszyscy chcielibyśmy żyć inaczej od naszych rodziców i każde pokolenie niesie ze sobą bunt i przemianę - mówiąc słowami Waltera Benjamina - Musimy zbudzić się ze świata naszych rodziców.
Czas otwarcia wystawy: 27/04 – 13/05/2009, pon.-pt. 12.00-18.00, sob. 11.00-15.00
HOŻARTY W CAFE CYKLOZA (25.04):
*Przez cały dzień degustacja kawy fair trade z meksykańskiego, zbuntowanego, autonomicznego okręgu Chiapas, Caracols de Morelia. Kawa ta produkowana jest przez niezależne spółdzielnie indiańskie, tradycyjnie uprawiana w cieniu drzew, ręcznie przebierana. 100% Arabica.
* Wystawa Marii Piątek "Warszawa - miejsce zbiórki do ewakuacji"
HYPERLINK "http://www.piatekmaria.pl" www.piatekmaria.pl
MARIA PIĄTEK
Cykl obrazów prezentowanych pod wspólnym tytułem "Warszawa - miejsce zbiórki do ewakuacji" odnosi się do przemyśleń autorki na temat jej relacji z miejscem, w którym tworzy. Warszawa to miasto, które nie jest dla jej twórczości obojętne. Dynamika wielkiej aglomeracji to ważny czynnik wpływający na kształt jej malarskiej wypowiedzi. Autorka "Miejsca zbiórki do ewakuacji" widzi w Warszawie siłę, która pcha ją do ciągłych zmian.
"Gotowość do ewakuacji równa jest decyzji o porzuceniu wszystkiego. A jednak to właśnie rozpad tego, co tak skrupulatnie składam, jest jedyną szansą na nowe. Warszawa jest moim stałym miejscem zbiórki do ewakuacji. Zmiana to wymóg tego miasta, jego presja i urok. Bywam tu kosmitą, intruzem, przechodniem - jestem więc na swoim miejscu. Nie mieszkam tu - ja tu się zmieniam".
*Carhartt STREET ART JAM od 13:00
szablony/wlepki/charakterki/literki
Streetart na żywo wykonaniu:
Talkseek, GunBoy, Negative Pete, Bebre, Chazme, Sepe, Michał Stopa i wielu innych...
Za najlepsze prace nagrody od Carhartt.
*Warsaw City Rockers Dj Crew
HYPERLINK "http://www.myspace.com/warsawcityrockers" http://www.myspace.com/warsawcityrockers
PREZENTACJA FILMÓW TOMA GAJEWSKIEGO - CITYDOPING ZAPRASZA
Tomek Gajewski, ur. 1985.
Operator kamery, reżyser, animator, grafik.
W 2002 roku zrealizowałem wraz z Pawłem Galińskim swój pierwszy film pt. "Na Rabunek". Opowiadał on o życiu polskich przestępców, których działania były nagrywane przez ekipę telewizyjną. Trzy lata później w ramach kursu "Przedszkole Filmowe" organizowanego przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, jako reżyser i scenarzysta, zrealizowałem film "ISBN". Od trzech współpracuje z Mackiem Buchwaldem - jestem autorem zdjęc do filmu "Nie ma o czym milczec" oraz "Modern Talking". Bardzo lubię motywy miejskie, w szczególności Warszawskie, więc w ramach pracy dyplomowej w Akademii Filmu i Telewizji zrealizowałem zdjęcia do filmu Adama Zycha pt. "Warszawa" Jest to impresja filmowa opowiadająca o 24 godzinnym, "pulsującym", życiu miasta. Równolegle do pracy filmowej zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej oraz animacji 2D. Tworzę oprawy graficzne do programów telewizyjnych oraz imprez filmowych. W zeszłym roku założyłem z grupą przyjaciół - Adamem Zychem, Pawłem Sasimem i Marcinem Rossą grupę działającą na zasadzie "co-workingu" zajmującą się tworzeniem filmów oraz grafiki.
Nagrody:
- Nominacja do nagrody "OFFskar" za zdjęcia do filmu "Nie ma o czym mileczec"
- Nominacja do nagrody "OFFskar" za scenariusz i reżyserię filmu "ISBN"
- I miejsce oraz nagroda publiczności na festiwalu Skoffka za film "Na Rabunek"
WARSZTATY W KLUBIE NA HOŻEJ
13.00-15.00 - „Oto moja ulica” warsztaty animacji filmowej. Warsztaty skierowane są do dzieci w różnym wieku. Dzieci zapoznają się z procesem powstawania filmu animowanego. Bogactwo technik animacyjnych sprawia, że w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci o mniejszych zdolnościach plastycznych, za to z dużymi pokładami fantazji. Filmy wykonywane są podstawowymi technikami animacyjnymi: rysunek, wycinanka, plastelina.
Dzieci pod kierunkiem instruktora Anny Płacheckiej tworzą własne etiudy filmowe, które po udźwiękowieniu i zmontowaniu zostaną zamieszczone na stronie HYPERLINK " HYPERLINK "http://www.hozarty.com" http://www.hozarty.com" HYPERLINK "http://www.hozarty.com" www.hozarty.com
15.00-17.00 - "Oto mój teatr" warsztaty teatru lalkowego. Warsztaty skierowane są do dzieci w różnym wieku. Aktorzy Teatru Lalkowego (Konrad Czechowski i Marta Biernacka)wprowadzają dzieci w czarowny świat wyobraźni. Pokazują i opowiadają o różnych rodzajach lalek teatralnych. Dzieci same wykonują prostą laleczkę, którą uczą się manipulować tworząc krótkie scenki teatralne. Wykonaną przez siebie lalkę dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA NAJMŁODSZYCH ORGANIZUJOWANE PRZEZ MIESTO
"Daj nacisnąć"
Fotografia i opowiadanie obrazem jest dziś w czasach swojego największego rozkwitu, a jednocześnie następuje regres świadomości tego co widzimy. Postęp techniczny w tej dziedzinie daje wielkie możliwości i szeroki dostęp do "bezkosztowego" produkowania fotografii. Setki zdjęć z wakacji czy ceremonii chcąc pokazać wszystko nie pokazują niczego. Po co? Dostęp do programów pozwala na produkcję fotografii bez jej odzwierciedlenia w rzeczywistości.W przepełnionej reklamą tkance miasta nasz obszar widzenia jest podzielony na szachownicę. Pokazuje nam dziesiątki obrazów jednocześnie. Obraz który uderza nas ze wszystkich stron jest ulotny,
bo coraz krótsze momenty upływają nam na jego odbiorze. Przez to umykają nam szczegóły, które najwięcej mówią o otaczającej rzeczywistości. To, że nie zatrzymujemy wzroku na dłużej w określonych miejscach uniemożliwia nam obiór całości w szerokim kadrze jako spójnego i jednolitego obrazu.
Przemieszczając się po mieście z aparatem co robię od lat jestem ze wszystkich stron atakowany obrazem, czasem mu się poddaję prawie wbrew własnej woli, czasem sam go odnajduję w nadmiarze bodźców. Z pełnąświadomością odbiorcy i rejestrującego. Po dorosłemu.
Dzieci widzą inaczej, widzą inne rzeczy chociaż te same, mają mniej "kulturowe" podejście. Warto spróbować zobaczyć świat jak one by lepiej je zrozumieć. Tak jak podsuwamy dzieciom książki czy sugerujemy jak mają się ubierać. Spacer z aparatem na szyi brzuchatego tatusia jest tak naprawdę spacerem dla mamusi a nie dla tego dziecka. Szukajmy razem z dziećmi, dajmy "nacisnąć", oglądajmy razem, a na pewno cała rodzina więcej zyska.
Zapraszam świadomych i nieświadomych z rodziców z równie zagubionymi w obrazie dzieciakami (3-4 lata). Można przynieść swoje "kompakty".
Przewidujemy spacer po Hożej.
Klub na Hożej ul. Hoża 41 godzina 14-17.
Z poważaniem
Miesto, [v]
BOMBY Z NASION - KWIATUCHI
co:
bomby kwiatowe, czyli odzyskiwanie opuszczonych kwietnikow, teraz popielniczek, i wprowadzenie ponownie w kwiatu stan.
kto:
KWIATUCHI to grupa założona przez parę artystów: KWIATka i TUCHę (Martuchę Mielczarską). zainteresowania naszych dzialan obracają się wokół wszelkiego rodzaju recyklingu smieciowego, odzyskiwania i ożywiania skazanych na smietnik przedmiotów; ale również postawa, pełna wspólnej pracy, wymiany poglądów,
przekazywanie sobie wzajemnie rozpoczętych projektów. generowanie akcji projektow otwartych na wspoldzialanie, wspoltowrzenie, uczestnictwo.
gdzie:
na hozej 2. jest tam grupa porzuconych kwietnikow, ktore zamierzamy zbombic kwiatowymi kulkami.
po co:
akcja ma charakter wirusa, ktory zywimy nadzieje, mieszkancy hozej rozniasa po calej ulicy i beda odzyskiwac nie tylko kwietniki dla siebie.
BYOStory W KEBABIE
BringYourOwnStory -Podziel się swoją historią
Malwina Konopacka i Olga Szczepańska
Jeżeli nigdy nie byłeś w Paryżu, bo nie byłeś na Wieży Eiffla, to nigdy nie byłeś w Warszawie, nawet jeśli w niej mieszkasz. Ile razy byłeś na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury? W Zamku Królewskim? Zamiast tego codziennie jesteś w sklepiku na Koszykowej, odwiedzasz przyjaciela na Chełmskiej, a przede wszystkim pierwszy raz się tam całowałeś.
Każdy człowiek ma własną topografię miasta, która nie ma nic wspólnego z nazwami ulic i ich architekturą. Wyznacza ją trasa autobusu, miejsca, gdzie mieszkają znajomi. Istnieją dla nas tylko te miejsca, w których czegoś doświadczyliśmy, z których mamy wspomnienia. Z subiektywnego punktu widzenia podwórko może być o wiele ważniejsze niż sejm czy Belweder. Jednocześnie powstaje pytanie: Do kogo należy miasto? Chodząc ulicami można odnieść wrażenie, że przestrzeń publiczna nie należy do nikogo. Jest anonimowa, neutralna, często nikt o nią nie dba. W rzeczywistości to co "należy do miasta" należy do nas.
Pomysł BringYourOwnStory polega na umieszczaniu tabliczek z osobistymi wspomnieniami w przestrzeni publicznej. Podczas Hożartów na ulicy Hożej zawiśnie dziesięć historii warszawiaków.
W projekcie może wziąć udział każdy. Od czerwca na stronie www.BYOStory.com będzie można dodawać swoje historie. Autorzy projektu wybiorą z nich wspomnienia do realizacji w następnych edycjach BYOStory.
Zjedz moją sztukę! - WYDARZENIE HOŻARTÓW
AKIM ONE MACHINE
25 kwietnia w trakcie Hożartów mieszkańców Warszawy czeka nie lada gratka.
Akim One Machine, writer z Berlina i aktywista., artysta, który uwielbia wspólpracę z otoczeniem i lokalnymi społecznościami, przybywa do nas ze swoim projektem Eat My Art! Od 17.30 w bramie przy ul. Hożej 9 (za szkołą) rozłoży swoją kuchnie i przeprowadzi performance. Przynieś z domu kilka składników spożywczych (projekt polega na wchodzeniu w relacje), a artysta przygotuje dla Ciebie swoją sztukę!
http://nothingbutprinting.wordpress.com/exhibitions/nothing-but-cooking/
http://www.epicurious.com/articlesguides/blogs/editor/2007/11/eat-my-art.html
Przestrzeń publiczna, witryny sklepów: Anna Krenz, Paweł Źukowski, Jacek Walesiak i Leszek Margasiński, Jan Estrada-Osmycki, Fly a kite, Paweł Brzeziński , Chazme, Szymon Małecki, Michał Kozłowski, Hopla,