Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2010.06.25 g. 21:11

Błyskawiczne spacery po historii Warszawy


Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie to lektura obowiązkowa dla każdego pasjonata historii, miłośnika Warszawy

Michał Wójcik i Maciej Łubieński znani są z wyjątkowej znajomości historii Warszawy. Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie, którego są autorami, został właśnie wydany nakładem Wydawnictwa G+J RBA.

 

 

 

 


 Autorzy przewodnika prezentują 63 propozycje spacerów po mniej lub bardziej znanych częściach stolicy. W opisie każdej trasy znalazło się wiele interesujących faktów z historii odwiedzanych miejsc. Spacerując z przewodnikiem dowiemy się m.in. którędy Jan Karski, kurier z okupowanej Polski, dwukrotnie przedostawał się na teren warszawskiego getta, kto padł trupem w Noc Listopadową  obok kamiennego lwa przy Pałacu Prezydenckim czy też jakiej formy upamiętniania powstań pozazdrościli Krakusom Warszawiacy.


  Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie to lektura obowiązkowa dla każdego pasjonata historii, miłośnika Warszawy oraz wszystkich, którzy chcą dokładniej poznać stolicę Polski. I choć podczas odbudowy po ostatniej wojnie wiele z historycznych miejsc zniknęło z mapy Warszawy, to ten przewodnik wiele z nich przywraca pamięci i życzliwej uwadze czytelników. Dzięki temu spacerując po lepiej lub gorzej zrekonstruowanej Warszawie - możemy spróbować przypomnieć sobie emocje, które towarzyszyły wydarzeniom sprzed lat. I w takim sensie prezentowany przewodnik to nietypowa „ściąga” z historii stolicy.

 



-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy