Przez 10 dni w Warszawie i jej okolicach odbędzie się kilkaset spotkań: debat, pokazów, warsztatów, wycieczek i wykładów pokazujących to, co do tej pory wiemy o naszym świecie.
Starannie przygotowany program został ułożony tak, aby każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś interesującego. Nie zabraknie więc atrakcji dla zainteresowanych naukami ścisłymi oraz humanistycznymi. W programie znajdują się spotkania otwarte dla wszystkich oraz takie, które są sprofilowane do określonych grup wiekowych.
Na Festiwalu będzie można m.in.
Festiwal Nauki to również wiele interaktywnych zajęć. Będzie można m.in. zbadać własne DNA, wybrać się na spacer po Warszawie śladami Marii Skłodowskiej – Curie czy pójść z dzieckiem do Szpitala Pluszowego Misia. Wszystkie spotkania w ramach festiwalu mają przystępną formę przekazu i nastawione są na aktywny udział słuchaczy oraz zrozumiałe przekazanie wszelkich ciekawostek.
Jak co roku, od 15. lat zapraszany starszych, młodych i najmłodszych na jubileuszową edycję Festiwalu Nauki w Warszawie. Postaramy się pokazać naukę w przystępny i interesujący sposób. Lepiej rozumiejąc świat – trafniej podejmujemy decyzje. – mówi Maciej Geller, Dyrektor Festiwalu Nauki.
Wstęp na wszystkie imprezy Festiwalu jest bezpłatny. Program i więcej szczegółów o Festiwalu Nauki na
stronach: www.festiwalnauki.edu.pl,www.facebook.com/FestiwalNaukiwWarszawie
Poznaj tajemnice Warszawy – przyjdź na XV Festiwal Nauki
Myślisz o Warszawie i przed oczami widzisz tłok, gwar, niekończące się korki, rzędy biur, sklepów i ciągle spieszących się przechodniów? Warto odrzucić stereotypy i bliżej poznać to niezwykłe miasto. Taką właśnie okazje stwarza warszawski XV Festiwal Nauki, który w tym roku odbywa się w dniach 16 -25 września.
W jubileuszowej XV edycji Festiwalu znalazło się wiele interesujących wykładów, prezentacji i wycieczek dotyczących zarówno przestrzeni historycznej, społecznej, ekonomicznej, architektonicznej, jak i intelektualnej i kulturowej naszego miasta.
Nie trzeba być varsavianistą, żeby odkrywać tajemnice Warszawy. Wszelkie atrakcje nastawione są na aktywny udział uczestników i zrozumiałe przekazanie wszystkich ciekawostek. Będzie można m.in. wybrać się na spacer po praskich ulicach i podwórkach, zwiedzić Warszawę oczami Marii Skłodowskiej- Curie, czy poznać bliżej historię rozwoju dzielnic takich jak Żoliborz, Ochota, Bielany czy Sadyba.
Wstęp na wszystkie imprezy Festiwalu jest bezpłatny.
Program i więcej szczegółów o Festiwalu Nauki na stronach: http://www.festiwalnauki.edu.pl/, ww.facebook.com/#!/FestiwalNaukiwWarszawie