Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2012.02.03 g. 20:54

Trzy kolejne adresy na kulturę


W ramach kolejnej edycji programu Lokal na kulturę wyłoniono trzy propozycje zgłoszone przez organizacje pozarządowe, które mają szansę na otrzymanie lokalu. Kryterium doboru był przedstawiony program i pomysł na miejsce, a nie stawka czynszu.

 

 

 

Ostateczna decyzje podejmie  Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy po bezpośrednich rozmowach z kandydatami.  Wybór projektów został dokonany przy pomocy  zaproszonych w tym celu ekspertów.

 

Spośród 23 złożonych propozycji zostały wybrane:

 

Lokal przy ul. gen. Andersa 29, o pow. 400,26 m2


FUNDACJA PROJEKT: POLSKA z projektem „Przestrzeń Wolności" – organizacja spotkań, wykładów i debat z ekspertami, w dziedzinie varsavianistyki, cyfryzacji, historii idei i filozofii, bezpłatne pokazy i przeglądy filmowe, żywa biblioteka, warsztaty kultury cyfrowej, szkoła infografiki, spotkania i dyskusje na temat obszarów związanych z wolnością, działaniami skierowanymi do licealistów i studentów, w szczególności debaty na istotne tematy publiczne.

 

Loakal przy ul. Mokotowskiej 29a, o pow. 220,86 m2

 

FUNDACJA NA RZECZ RODZIN DOTKNIĘTYCH AUTYZMEM  z projektem: Dom Kultury dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Warsztaty teatralne. Zajęcia muzyczne. Warsztaty ceramiczne. Kółko plastyczne. Warsztaty filmowe i fotograficzne. Kółka zainteresowań. Dyskusyjny klub filmowy. Zajęcia przygotowujące dzieci do pójścia do przedszkola. Uprawianie ogródka na skwerze. Ćwiczenia relaksacyjne. Świetlica. Cykliczne wydarzenia z okazji świąt. Biblioteka. Samopomocowa grupa wsparcia dla rodziców.

 

Lokal przy ul. Gałczyńskiego 12, o pow. 111,69 m2

 

FUNDACJA INSTYTUT REPORTAŻU i STOWARZYSZENIE MŁODYCH DZIENNIKARZY "POLIS z projektem: Faktyczny Dom Kultury - większe imprezy literackie (przeniesione z klubo-księgarni "Wrzenie świata"), profesjonalny teatr dokumentalny, cykliczne seminaria z pogranicza kultury i praw człowieka, pokazy filmów dokumentalnych, dyskusje z twórcami, zajęcia Polskiej Szkoły Reportażu (nauka pisania reportaży), debaty "Każdy inny, wszyscy równi", warsztaty dla młodzieży i animatorów (również dla klas szkolnych), Dyżur redaktora - konsultacje, spotkania z mistrzami gatunku i inspirującymi ludźmi (również w formie "żywa biblioteka"), praca z seniorami - projekt "Świadkowie historii", kiermasz działań i pomysłów.

 

 

Projekt dzielnicy Śródmieście Lokal na kulturę, to specjalne nabór, w którym kryterium wyboru jest program rozwoju danego miejsca, a nie stawka czynszu. Priorytetem w wyborze najlepszej propozycji jest realizacja celów m.in. takich jak: rozwój i integracja lokalnej społeczności oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku m.st. Warszawy i Dzielnicy Śródmieście.

Warunkiem uczestnictwa w postępowaniu jest złożenie propozycji najmu lokalu, do której należy obowiązkowo załączyć m.in.: koncepcję działalności kulturalnej prowadzonej w lokalu oraz jego zagospodarowania.

Dotychczas przyznano 12 lokali, m.in. Stacji Muranów, Fundacji Raster czy Fundacji MaMa.

Regulamin oraz informacje o wcześniejszych postępowaniach można znaleźć na stronie Dzielnicy www.srodmiescie.warszawa.pl lub  ZGN www.zgn.waw.pl 

 



-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy