Od godz. 10.00, będzie można po nim spacerować. Atrakcje rozpoczną się o godz. 17.30. Będzie potrzebna niewielka wiedza z chemii, poczucie rytmu i gościnność, które zostaną nagrodzone wspaniałym pokazem pirotechniczno-świetlnym.
Mieszkańcy Bielan i Białołęki oraz oczywiście wszyscy, którzy przyjdą na most Marii Skłodowskiej-Curie, będą mogli wziąć udział w zabawie „Tablica Mendelejewa”, we FlashMobie z Egurrola Dance Studio i powitają sąsiada z drugiego brzegu. Będą także świadkami odsłonięcia tablicy z nazwą mostu przez Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Most Marii Skłodowskiej-Curie,
fot. www.zmid.waw.pl
W niedzielę 25 marca, od godz. 12.00, most będzie już dostępny dla kierowców. Przejedzie nim parada różnych pojazdów. Do ruchu włączają się wszyscy chętni. Start od strony Białołęki.
Trasa mostu liczy 4,3 km, odcinek nurtowy 795 metrów. Składają się na nią trzy niezależne mosty - oddzielny dla jezdni północnej, południowej oraz trasy tramwajowej wraz z ciągiem rowerowo-pieszym. Całkowity ciężar konstrukcji stalowej mostu to około 9,4 tysiąca ton. Dwie podpory mostu znajdują się w nurcie rzeki, pozostałe są częściowo na terenach zalewowych. Nad podporą nurtową wysokość konstrukcji wynosi ponad 9 metrów. Całkowita wartość inwestycji to 1 200 000 000 zł.
Scenariusz
Otwarcia mostu
Marii Skłodowskiej-Curie
24 marca (sobota)
25 marca (niedziela)
Żródło: Urząd Miasta