Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2011.04.11 g. 11:05

Bezpłatne badania słuchu

Na Woli
Doświadczasz problemów ze słuchem przy oglądaniu telewizji, słuchaniu radia, podczas rozmowy w towarzystwie? Niedosłyszysz podczas wizyt w urzędzie, w kościele, w sklepie, podczas rozmowy telefonicznej? Masz więcej niż 50 lat?

Zapraszamy w dniu 13 i 14 kwietnia w godz. 9.00 - 15.00 na dziedziniec siedziby głównej Urzędu Dzielnicy Wola przy Al. Solidarności 90. 

 

 

Dzięki firmie Medicus Aparaty Słuchowe - organizatorowi Ogólnopolskiej Akcji Bezpłatnych Badań Słuchu - wykonane będą nieodpłatnie badania w nowoczesnym ambulansie diagnostyki słuchu, w tym:

 

  • nieodpłatne badanie słuchu,
  • nieodpłatna podróż do wnętrza ucha.

 

Podczas ostatniej akcji nieodpłatnych badań słuchu w ambulansie - na dziedzińcu Urzędu Dzielnicy Wola zbadało się ok. 100 mieszkańców.

 

Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zmobilizowało to organizatorów i realizatorów do dalszych działań w kierunku promowania profilaktycznych zachowań i umożliwienia w sposób dostępny sprawdzenia swojego stanu zdrowia.

 


Mieszkańców, którzy nie będą mogli przybyć na badanie w dniach 13-14 kwietnia Urząd Dzielnicy Wola zaprasza na piknik "Na Wolę po zdrowie" w dniu 5 czerwca b.r. do Parku im. gen. J. Sowińskiego. Tam również odbędą się nieodpłatne badania słuchu w ambulansie.

 

W Polsce na problemy ze słuchem cierpi około 5-6 mln. osób. Szacuje się, że tylko 10% z nich jest świadomych swojego problemu, a tylko 6% podjęło działania dla poprawy swojego słuchu. Pod tym względem w skali Europy Polska plasuje się na szarym końcu krajów Unii Europejskiej.

 

Ubytek słuchu [med.: niedosłuch] to wada zdrowia, i jak każda wada zdrowia, ma swoją dynamikę, tzn. pogłębia się z upływem czasu. Ignorowanie niedosłuchu przez osobę niedosłyszącą prowadzi najczęściej do pogłębienia ubytku słuchu i może skończyć się głuchotą. Codzienne sytuacje (oglądanie TV, rozmowa, wizyta w sklepie, na poczcie), głównie z powodu trudności ze zrozumieniem mowy, stają się dla osób niedosłyszących źródłem silnego stresu. Z tego powodu osoby niedosłyszące stopniowo wycofują się z czynnego, aktywnego trybu życia, także z pracy zawodowej.


Kontakt w sprawach organizacyjnych:

 

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Wola

22 636 21 60,

spoleczny@wola.waw.pl

 

Możliwość umówienia badania w innym terminie w stacjonarnej placówce zdrowia:
22 890 98 70

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy