Jak podaje PAP i Rynek Zdrowia, w stolicy, w zabezpieczeniu medycznym turnieju weźmie udział 11 szpitali i 9 przychodni, a w odwodzie pozostanie jeszcze 300 łóżek w siedmiu innych placówkach.
4 lata temu we Wiedniu w trakcie EURO 2008 pomocy szpitalnej wymagało około 300 osób.
Zabezpieczenie medyczne przygotowywano dla pięciu stref:
Udzielanie niezbędnej pomocy możliwie najszybciej i na miejscu - tam, gdzie pojawi się taka potrzeba to generalna zasada działania służb medycznych
Na Stadionie Narodowym podczas meczów obecnych będzie 110 osób personelu medycznego, dysponujących odpowiednim sprzętem (m.in. od 2 do 8 karetek) i możliwością przewiezienia potrzebujących do szpitala.
Ze Stadionu Narodowego, w przypadku pilnej potrzeby, pacjenci będą odwożenia do Szpitala Bródnowskiego mimo, że o rzut czapką od stadionu jest Szpital Praski Będzie on pełnił w czasie Euro jedynie rolę pomocniczą.
Niestety, w czasie zgłaszania do UEFA, Praski nie miał jeszcze uruchomionego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który jest podstawowym odziałem dla zabezpieczenia imprezy masowej.
W Strefie Kibica będzie dyżurować 70 osób w medycznych patrolach pieszych i 4 w medycznych punktach stałych. Będzie też jeden punk "krótkoterminowej opieki medycznej dla osób nietrzeźwych".
W pięć dni meczowych ratownicy będą pracować do północy.
Na potrzeby gości Strefy Kibica pozostanie uzupełnienie do ośmiu zespołów wyjazdowymi w karetkach. Ich pracę będą wspierać także wolontariusze.
Ogólnie nad zdrowiem uczestników turnieju i kibiców ma czuwać w Warszawie minimum 40 karetek pogotowia i przynajmniej kilka tysięcy osób personelu medycznego.