Z badań opublikowanych przez TNS OBP wynika, że 37 procent respondentów uważa, że po przyjęciu przez Polskę euro wywoła to niekorzystne skutki ekonomiczne. Przeciwnego zdania jest 29 procent badanych.
Przyjęcie przez Polskę euro będzie miało negatywny wpływ na sytuację gospodarstw domowych - tak twierdzi ponad połowa Polaków (53%). 15 proc. respondentów jest zdania przeciwnego,17 proc. uważa, że nie będzie miało na to wpływu na status ich gospodarstw domowych, a 15 proc. nie ma zdania.
Głównymi zwolennikami wejścia Polski do strefy euro są osoby z wyższym wykształceniem oraz zadowolone z własnej sytuacji materialnej. Dotyczy to zwłaszcza kierowników i specjalistów, prywatnych przedsiębiorców, dwudziestolatków, oraz mieszkańców największych aglomeracji miejskich. Zwolennikami euro są mieszkańcy Polski centralnej i Górnego Śląska.
19 procent badanych jest zagorzałymi sceptykami i twierdzi, że Polska nigdy nie powinna wchodzić do strefy euro, 60 procent Polaków chce wprowadzenia euro z czego 25 proc. najpóźniej do 2012 roku.