Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2007.04.14 g. 11:21

Architekt - trudny zawód - wykład

Od wypaczeń socjalizmu do nadużyć kapitalizmu.

We wtorek 24 kwietnia o godz. 19:00 w Hali B Muzeum Powstania Warszawskiego (Warszawa, ul.Grzybowska 79, wejście od ul. Przyokopowej)

 

Jerzy Szczepanik-Dzikowski (JEMS Architekci, Warszawa) wygłosi wykład pt:

 

Architekt - trudny zawód. Od wypaczeń socjalizmu do nadużyć kapitalizmu.

 

 

Organizatorzy wykładu: Fundacja Twórców Architektury i Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział Muzuem Powstania Warszawskiego)

 

Architekt Jerzy Szczepanik-Dzikowski, jeszcze jako student, w 1971 roku, wraz z Ludwikiem Borawskim i Andrzejem Szkopem, zwyciężył w konkursie architektonicznym na osiedle Ursynów Północny. Przez kolejne lata, w zespole kierowanym przez Marka Budzyńskiego, pracował nad realizacją osiedla. W latach osiemdziesiątych w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy współtworzył plany pasma północnego – zespołu dzielnic, który miał rozciągać się od Tarchomina po Nowy Dwór Mazowiecki. Obecnie wraz z Olgierdem Jagiełłą, Maciejem Miłobędzkim i Marcinem Sadowskim prowadzi pracownię JEMS Architekci. Są autorami wielu obiektów i zespołów architektonicznych, położonych głównie w Warszawie. Najbardziej znanym ich dziełem jest siedziba spółki medialnej Agora.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy