Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2007.11.13 g. 23:52

Warszawiacy rewolucjonizują świat nauki

Index Copernicus, rewelacyjny portal naukowy
Dzięki stworzonemu przez warszawiaków naukowemu portalowi Index Copernicus, może zmienić się życie zawodowe 75 tysięcy naukowców z całego świata.

Index Copernicus, globalny portal naukowy klasyfikujący ponad 75 tysięcy naukowców z całego świata oraz Business Consulting Serach&Selection, wiodąca polska firma doradztwa personalnego i wyłączny partner międzynarodowej sieci IRC Recruitment w Polsce, podpisały dzisiaj list intencyjny dotyczący długofalowej współpracy.

 

Kto to wymyślił i stworzył?Marek Graczyński

 

 • Urodzony w 1960 (świetny rocznik)
 • Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie
 • Doktor nauk medycznych, specjalista anestezjolog
 • Wydawca Medical Science Journal,
 • pracowal jako lekarz w szpitalu na ul. Banacha w Warszawie
 • pomyslodawca IC, rozwija go od 1999 r.
 • żonaty, ma córkę

 

Tomasz Właszczuk

 

 • Urodzony w 1967
 • Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział  Elektroniki 1990
 • Wcześniej pracował w firmach związanych z produkcją aparatury medycznej i laboratoryjnej, m. in. Philips, Thermo
 • dołaczył do projektu Index Copernicus w 2000
 • żonaty, dwójka dzieci

 


W ramach planowanej kooperacji Index Copernicus po zakończeniu negocjacji udostępnieni Business Consulting Serach&Selection profile setek tysięcy wykwalifikowanych specjalistów obecnych na portalu www.indexcopernicus.com. Firma Business Consulting Serach&Selection będzie mogła wykorzystać te dane, jako uzupełniające narzędzie przy prowadzaniu specjalistycznych projektów rekrutacyjnych w Polsce, a za pośrednictwem międzynarodowej sieci IRC Recruitment również w 25 krajach, na 4 kontynentach. Tym samym współpraca ta zapewni wszystkim naukowcom zarejestrowanym na portalu objęcie systemem profesjonalnej rekrutacji w ramach poufnych projektów prowadzonych w Polsce i zagranicą.

 

Index Copernicus codziennie oddziałuje na  świat nauki na wszystkich kontynentach -  mówi Marek Graczyński, prezes zarządu Index Copernicus, twórca naukowej platformy cyfrowej -  Podpisany dzisiaj list intencyjny pokazuje jego kolejne możliwości. Współpraca Index Copernicus z Business Consulting Serach&Selection i IRC Recruitment może zasadniczo zmienić życie naukowców. Może mieć wpływ nie tylko na ich miejsce pracy, ale także na całe życie, miejsca zamieszkania, współpracowników,  dotychczasową karierę.

 

Business Consulting Serach&Selection i IRC Recruitment w poszukiwaniu pracowników korzysta ze specjalistycznych metod, gruntownej analizy rynku oraz wieloletniego doświadczenia sieciowych partnerów na lokalnych rynkach - mówi Iwona Szybka, właścicielka i Dyrektor Zarządzający Business Consulting serach&selection – Współpraca z Index Copernicus będzie wsparciem naszych przyszłych działań rekrutacyjnych w wyszukiwaniu wysoce wykwalifikowanych profesjonalistów wąskich specjalności: chemików, biotechnologów, fizjologów itd.

 

Walka o utalentowanego pracownika jest powszechnie znanym czynnikiem znacznie utrudniającym realizację potrzeb w zakresie prowadzonych rekrutacji w wielu międzynarodowych firmach, jak i tych za pośrednictwem agencji doradztwa personalnego. Obok klasycznej metody poszukiwań bezpośrednich potrzebne są także nowe i innowacyjne sposoby docierania do kandydatów. Ostatnio, coraz częściej najbardziej popularnymi miejscami, za których pośrednictwem można dotrzeć do wysokiej klasy pracowników są specjalistyczne, naukowe i techniczne portale internetowe, fora, grupy internetowe – mówi Mathias Friedrichs, Prezes niemieckiej firmy doradztwa personalnego - Friedrichs & Partner Unternehmensberatung, wyłącznego reprezentanta IRC Recruitment na rynku Niemieckim, pełniący jednocześnie funkcję Prezesa sieci IRC Recruitment.

 

Index Copernicus

 

 • To specjalistyczny portal naukowy klasyfikujący ponad 75 000 naukowców w 100 krajach całego świata. Jego twórcami są dwaj Polacy Marek Graczyński i Tomasz Właszczuk.

 • IC jest wyjątkowym zjawiskiem w światowej nauce. Jako pierwszy tego rodzaju system informatyczny umożliwia tworzenie rankingów naukowców poprzez ocenę całej ich działalności zawodowej, a nie tylko zliczanie publikacji i cytowań. Informacja o poszczególnych naukowcach i całych zespołach naukowych podana jest w prostej formie graficznej, lub w postaci zaawansowanych analiz jakościowych.

 • Dotychczas w nauce nie wypracowano jednego powszechnie przyjmowanego systemu oceny wartości pracy naukowej. Jest on jednak bardzo potrzebny i poszukiwany przez instytucje naukowe i grantodawców, bo na naukę wydaje się na świecie setki miliardów dolarów rocznie. Jednolity system, który umożliwiałby bezstronne porównanie wyników pracy naukowców oraz zespołów badawczych z różnych krajów, kultur i języków pozwoliłby na lepsze wydawanie pieniędzy przeznaczanych na badania i rozwój. Z tego powodu IC jest idealnym narzędziem do administrowania potężnymi budżetami wydawanymi na badania i rozwój szczególnie w naukach podstawowych i biomedycynie.

 • Index Copernicus to portal pozwalający prowadzić badania naukowe on-line przez badaczy w odległych od siebie ośrodkach naukowych.

 • Index Copernicus to także potężne narzędzie promocji nowych technologii i produktów: zapewnia dotarcie z informacją  do dysponującej ogromnymi budżetami i wyselekcjonowanej grupy odbiorców (rynek badań naukowych to kilkaset miliardów dolarów rocznie)

 • Index Copernicus i zastosowane w nim technologie podlegają międzynarodowej ochronie patentowej na podstawie zgłoszenia do amerykańskiego urzędu patentowego

 


Business Consulting 

 

Business Consulting serach&selection (BC) (www.businessconsulting.com.pl) to niezależna firma doradztwa personalnego z korzeniami polskimi, założona w 1999 roku. Od ponad dwóch lat firma związana jest z międzynarodową siecią IRC Recruitment i jako wyłączny partner reprezentuje ją na rynku polskim, poszerzając tym samy skalę swoich działań o lokalne rynki swoich 25 partnerów sieciowych.
Zespół BC tworzą konsultanci z wieloletnim doświadczeniem i specjalizacją w obsłudze poszczególnych sektorów rynkowych.
Business Consulting serach&selection specjalizuje się w prowadzeniu projektów rekrutacyjnych na stanowiska średniego i wyższego szczebla menedżerskiego, top managementu oraz szerokiej gamy wykwalifikowanych specjalistów w różnorodnych sektorach rynkowych. Konsultanci BC docierając do kandydatów stosują dobierane odpowiednio do poszczególnych projektów metody rekrutacyjne, jednak główny tor ich działań stanowią tzw. „poszukiwania bezpośrednie”. Zapewnia to wysoką skuteczność i zindywidualizowane podejście do klientów i kandydatów. Klientami BC są firmy zróżnicowane sektorowo, reprezentujące różny kapitał i skalę działania, od małych i średnich polskich przedsiębiorstw po międzynarodowe korporacje.

 

IRC Recruitment (www.irc-recruitment.com) to międzynarodowa sieć niezależnych firm doradztwa personalnego, które rozwijając swoją działalność w świecie globalnego biznesu, wymieniają doświadczenia i kontakty oraz wspólnie pracują nad udoskonalaniem metod pozyskiwania pracowników.
Sieć powstała w 1993r we Francji. Obecnie należą do niej firmy zlokalizowane w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji. Według ankiety przeprowadzonej przez magazyn Search-Consult, (The International Executive Search Magazine,  wydanie nr 31, 2007 r.), IRC Recruitment zajmuje 15 miejsce na liście największych sieci firm doradztwa personalnego na świecie.

 

Do IRC Recruitment należą firmy, w których pracuje od  2-3  do 20 konsultantów. Wspólnym celem jest rozwijanie nowych możliwości biznesowych w ramach sieci. Wszyscy spotykają się raz do roku w celu ustalenia polityki marketingowej i w sprawach rozwoju współpracy, a także po to by porozmawiać o trendach i nowych rozwiązaniach w sektorze HR w poszczególnych krajach.

 

Kontakt dla mediów
 

 

 

 

 • Aimcomms
  PR Index Copernicus
  Tomasz Zmorzyński
   ul. Stawki 2
   00-190 Warszawa
   Tel. 0048 22 860 62 32
   Fax. 0048 22 860 62 31
   Mobile: 0048 505 030 096
   e-mail: t.zmorzynski@aimcomms.com

 

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy