Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2007.12.05 g. 15:14

Potrzeba serca, która stała się tradycją

Trzeci charytatywny kiermasz świąteczny Platerek
7 grudnia uczennice szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny już po raz trzeci zaproszą mieszkańców Warszawy na świąteczny kiermasz na Plac Konstytucji. Całkowity dochód ze sprzedaży własnoręcznie przez Platerki przygotowanych wyrobów przeznaczony zostanie tradycyjnie na cele charytatywne.

Na stoiskach zlokalizowanych tak, jak w ubiegłym roku w sąsiedztwie budynku szkoły, na Placu Konstytucji uczennice sprzedawać będą wyroby świąteczne własnej roboty: ozdoby choinkowe i słodycze.

 

Najmłodsze Platerki zaproszą odwiedzających kiermasz do wspólnego kolędowania oraz do pisania najdłuższego w Warszawie listu do świętego Mikołaja, zaś uczennice gimnazjum i liceum prowadzić będą kwestę na rzecz najuboższych i potrzebujących.

 

Tegoroczny kiermasz przygotowany zostanie przy współpracy z Fundacją PEGASUS, dzięki której na stoiskach znajdzie się wigilijne sianko, zaś w ich bezpośrednim sąsiedztwie – bożonarodzeniowa szopka z prawdziwymi zwierzętami, niewątpliwa atrakcja dla najmłodszych Warszawiaków.

 

Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu przekazane zostaną w ramach świątecznej pomocy Fundacji Jana Jerozolimskiego oraz Fundacji Chleb Życia Siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

 

Środki zebrane ze sprzedaży sianka zasilą konto Fundacji PEGASUS.

 

Świąteczny kiermasz charytatywny odbędzie się w godzinach 14.00 – 19.00.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy