Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2007.12.13 g. 18:24

Najwięcej stypendiów Ministra Zdrowia dla studentów warszawskiej AM


 

 

Najwięcej stypendiów Ministra Zdrowia dla studentów warszawskiej Akademii Medycznej

 

14 stypendiów naukowych Ministra Zdrowia na rok akademicki 2007/2008 otrzymali studenci warszawskiej Akademii Medycznej. To najlepszy wynik wśród uczelni medycznych w kraju.

 

- Nasza uczelnia przyciąga najlepszych maturzystów z całej Polski, których następnie kształcimy na najwyższym europejskim poziomie, a efektem tego są doskonałe wyniki w nauce – mówi Marta Wojtach, rzecznik prasowy warszawskiej AM. Rzecznik podkreśla, że również studenci docenili wysoką jakość kształcenia przyznając Akademii tytuł „Uczelni Przyjaznej Studentom 2007”.

 

Stypendia Ministra Zdrowia za osiągnięcia w nauce otrzymało 9 studentów I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym oraz 5 studentów II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii.

 

Studenci, którzy otrzymali stypendium to osoby posiadające osiągnięcia naukowe i mogące się poszczycić średnią ocen wyższą niż 4,5. Warunkiem jest także niepowtarzalnie roku w okresie zaliczonych lat studiów. Wyjątek stanowi niezaliczenie wynikające z przyczyn zdrowotnych.

 

Stypendia przyznaje Minister Zdrowia na podstawie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 sierpnia 2006r. Wniosek o przyznanie stypendium przedstawia rektor na wniosek Rady Wydziału z inicjatywy dziekana lub samorządu studentów. Maksymalna miesięczna wysokość stypendium to 1700 pln brutto.

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy