Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2008.06.07 g. 16:51

Chcesz zbudować robota?

Zapisz się na warsztaty naukowe
Wakacyjne warsztaty budowania i programowania robotów z Lego Mindstorms NXT w Warszawie - półkolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat.


Studenci Politechniki Poznańskiej, z koła naukowego robotyki "CybAiR", przygotowali dla dzieci i młodzieży półkolonie, na których pokażą młodszym kolegom jak budować oraz programować roboty.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że budowanie twórczych konstrukcji rozwija umiejętności wizualno - przestrzenne. Natomiast, przy programowaniu robotów kształtuje się logiczne myślenie niezbędne w nauce, ale i w pracy inżyniera. Predyspozycje oraz talenty, które często niespodziewanie ujawniają się w młodym wieku, umiejętnie pielęgnowane, są naszym kapitałem na przyszłość.

 

Uczestnicy podczas zajęć, poznają świat robotyki budując oraz  programując zawansowane i często zabawne konstrukcje. Do zbudowania czeka zarówno robot do walk "SUMO" jak i grający z człowiekiem w "kółko i krzyżyk". Zajęcia oparte są o zestawy edukacyjne Lego Mindstorms NXT. Jak zapewniają organizatorzy, nie jest to wcale zabawka, świadczyć o tym może fakt że takie zestawy są używane na uczelniach technicznych w całym kraju.

 

 

Robot skonstruowany z Lego posiada własny mikrokomputer, silniki oraz czujniki: odległości, dźwięku, dotyku i koloru. Ale to nie wszystko, studenci dobudowali do nich kompas, detektor podczerwieni, czujnik temperatury oraz zaawansowany system kamer umożliwiających śledzenie i identyfikacja obiektów. Oczywiście zbudowanego robota trzeba jeszcze "ożywić", przez wgranie odpowiedniego oprogramowania. Co ciekawe z tym zadaniem poradzą sobie nawet ośmioletnie dzieci, gdyż będą programować w specjalnie przygotowanym języku obrazkowym. Według opinii ubiegłorocznych kursantów aplikacja jest równie prosty co montaż kloców. Jednak, z pomocą instruktorów, można w nim stworzyć bardzo zaawansowane algorytmy. Na uczestników, powyżej 12 roku życia, czeka powszechnie stosowany na uczelniach język C++, oczywiście wprowadzany od podstaw.

 

Z całą pewnością warto zainwestować w rozwój swojego dziecka. Kto wie, może robotyka stanie się jego pasją i za kilka lat to właśnie jego robot będzie badał powierzchnię Marsa. Warsztatom patronuje Politechnika Poznańska.

 

 

 

Kursy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8-12lat, oraz młodzieży w wieku 13-16lat.

 

Terminy warsztatów:

 

 • Warsztaty wakacyjne tygodniowe (42h)
   4-9 sierpnia
   25- 30 sierpnia

 • Warsztaty wakacyjne trzydniowe (21h)
   25-27 sierpnia
   28-30 sierpnia

 • Miejsce kursów: 

  Nowoczesne Ognisko Pracy Pozaszkolnej
  ul. Szegedyńska 9a
  Bielany

 • Zajęcia są od 9.00-16.00,
  ale odbiór dzieci jest do 16.30

 • ZAPISY NA WARSZTATY

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy