Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2009.10.21 g. 22:14

Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza...

na spotkanie z Bogdanem Konopką

Już w najbliższą sobotę, 24 października, Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na autorskie, otwarte spotkanie ze światowej sławy artystą fotografem Bogdanem Konopką.

Bogdan Konopka jest uznanym na świecie artystą fotografem i krytykiem. Jest jednym         z czołowych przedstawicieli nurtu fotografii elementarnej. Na stałe mieszka w Paryżu. We Francji zasłynął przede wszystkim jako autor cyklu zdjęć i albumu pt. „Szary Paryż” (2000) oraz projektu „Miasta Niewidzialnego” (2003) prezentowanego w Centre Pompidou. Obecnie w Galerii FF w Łodzi można podziwiać jego najnowszy projekt - wystawę „Szara pamięć”, przedstawiającą cmentarze żydowskie w Polsce.

 

Autor bardzo rzadko fotografuje ludzi. Ulubionym tematem twórczości Bogdana Konopki są opuszczone miejsca. „Jeśli twórca potrafi wsłuchać się w milczenie i przebić się przez ciszę, to być może objawią mu się jakieś dźwięki; by nie rzec muzyka jego własnej duszy. I nie jawi się ona poprzez słowo lecz poprzez wibracje emanujące nie tyle z ciszy co z niedopowiedzenia.” - to jedna z jego maksym.

 

Spotkanie z Bogdanem Konopką będzie zarazem pierwszym, otwierającym szerszy cykl spotkań. Od października br. artysta został bowiem stałym wykładowcą w Warszawskiej Szkole Fotografii. Poprowadzi zajęcia z pejzażu wewnętrznego. Spotkania będą odbywały się co dwa miesiące.

 

Bardzo cieszymy się, że możemy gościć w naszych murach tak wielkiego artystę. Jestem przekonany, że każde spotkanie z nim będzie nie tylko cenną lekcją, ale i prawdziwą przygodą.” - mówi Witold Pyrkosz, zastępca dyrektora Warszawskiej Szkoły Fotografii.

 

Spotkanie z Bogdanem Konopką odbędzie się:

 

  • w sobotę,
  • 24 października 2009 r.,
  • o godz. 19.30
  • w siedzibie Warszawskiej Szkoły Fotografii
  • przy ul. Łazienkowskiej 14.
  • Wykład będzie miał charakter otwarty.
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy