Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2010.04.29 g. 11:36

Sukces Adama Mańka z Warszawy

Finał II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Adam Mańk znalazł się w ścisłej czołówce II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, pokonując ponad 3500 uczniów z całej Polski.

Trzecioklasista z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie wygrał nie tylko zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, ale także częściowe zwolnienie z opłat za I rok studiów w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w piątek, 16 kwietnia w siedzibie WSL, organizatora Olimpiady.

 

Adama oprócz logistyki interesuje również piłka nożna, której poświęca dużo swojego wolnego czasu. Udział w Olimpiadzie potraktował jako kolejną szansę poszerzenia wiedzy i sprawdzenia się w rywalizacji z uczniami z całego kraju. W tegorocznym finale wywalczył 23. miejsce, ale to nie oznacza, że jego przygoda z logistyką się skończyła. W przyszłym roku, jeżeli zdecyduje się na udział w Olimpiadzie, ma spore szanse żeby zawalczyć o miejsce na podium.

 

Ciężka praca i rozwijanie pasji naukowych zdecydowanie się opłaca. Potwierdza to również zwycięzca tegorocznej Olimpiady, Szczepan Górtowski z Brodnicy – „Długo przygotowywałem się do startu w Olimpiadzie Logistycznej. Po lekcjach spotykaliśmy się z naszym nauczycielem i powtarzaliśmy materiał.”

 

laureaci II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

 

Laureaci II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
 

Finaliści Olimpiady wygrali zwolnienie z czesnego, a wysokość tego zwolnienia była uzależniona od miejsca jakie zdobyli. Wszyscy zostali również zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się: laptopy, konsola do gier Sony Play Station 3, aparaty cyfrowe, zestawy głośników do komputera, a także zestawy upominków ufundowanych przez firmę STILL.
 
 

Najlepszą Szkołą II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej okazał się Zespół Szkół Spożywczych im. St. Staszica w Krajence. Zgodnie z regulaminem olimpiady, za najlepszą szkołę uznaję się taką, której przedstawiciele zdobędą w finale najwięcej punktów. Szkoła z Krajenki jako jedyna w Polsce, wprowadziła do finału aż trzech uczniów, którzy zajęli miejsca: 10., 24., i 28. Nagrodą dla najlepszej szkoły był zestaw piętnastu licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu, ufundowanego przez Instytut Logistyki i Magazynowania oraz wyposażenie do laboratorium – drukarka, skaner i czytnik kodów kreskowych od firmy SKK Systemy Kodów Kreskowych.

 

laureaci II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wraz z władzami WSL oraz nauczycielami zwycięzców

 

Laureaci II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

wraz z władzami WSL

oraz nauczycielami zwycięzców

 

II Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 15 października 2009 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 3644 uczniów z 128 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych.

 

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 503 uczestników. Półfinał odbył się 10 grudnia 2009 roku w dziesięciu miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Elblągu, Sulechowie, Łodzi, Wrocławiu, Wieluniu, Sandomierzu, Oświęcimiu, Brzesku i Szczecinie. Ostateczna rozgrywka odbyła się 19 marca 2010 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Wtedy to 35 uczniów, dokładnie w południe przystąpiło do rozwiązywania zadań problemowych.

 

- W porównaniu z rokiem ubiegłym mamy niemal stuprocentowy wzrost uczestników olimpiady. Znacznie też wzrósł poziom zawodów – podkreślał Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki – Ogromnie cieszy nas także wsparcie firm logistycznych, bez których ciężko byłoby zorganizować wydarzenie na taką skalę.

  

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-Systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben.

 

Patronat medialny objęły:

 

  • Czasopismo „Logistyka”,
  • „Polska Głos Wielkopolski”
  • „Polska Gazeta Transportowa”,
  • „Logistyka a Jakość”,
  • „Transport i Spedycja”,
  • „Nowoczesny Magazyn”,
  • Portal Logistyka.net.pl,
  • Spedycje.pl,
  • Forumtransportu.pl,
  • Transport.pl
  • Studentnews.pl.

 




Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy