Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2011.12.03 g. 22:13

Sukces uczniów z Warszawy

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

634 uczniów z całej Polski już 9 grudnia zmierzy się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich najliczniejsi są uczniowie z Warszawy.

 Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - logo

 

Chociaż zima za pasem, to młodym logistykom nie w głowach narty i łyżwy.
Po ogłoszeniu oficjalnych wyników przez Wyższą Szkołę Logistyki, 634 uczniów zakwalifikowanych do drugiego – grudniowego etapu już przygotowuje się do następnego testu.

 

Wyższa Szkoła Logistyki, organizator przedsięwzięcia – podała oficjalne wyniki I etapu, w którym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju.

 

Do I etapu rywalizacji przystąpiło łącznie 103 uczniów z dwóch szkół z Warszawy.

 

  • Technikum nr 7 będą reprezentować Anna Głowiesa i Sylwia Sułecka.

  • Z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych, który jest jednocześnie siedzibą okręgu dla województwa mazowieckiego, w II etapie wystartuje 13 młodych logistyków. Wśród nich najlepiej wypadł Damian Puchalski z wynikiem 47 punktów. Pozostali przedstawiciele tej placówki to: Karol Belczyk, Marek Brodnicki, Krzysztof Budyta, Marcin Formal, Mateusz Klejnowski, Michał Molak, Jakub Morawski, Paweł Nadolski, Bartosz Nowak, Joanna Olszewska, Dawid Paprocki oraz Piotr Więckowski.
    Warszawa będzie reprezentowana przez najliczniejszą grupę uczniów w województwie.

 

Najlepiej poradzili sobie młodzi logistycy z województwa wielkopolskiego (117 uczestników zakwalifikowanych do II etapu), liderem w tej grupie jest Adam Nawrocki z Zespołu Szkół Zawodowych z Rawicza, który w zawodach I stopnia uzyskał 59 punktów, najwięcej w całej Polsce!

 

W pierwszym etapie bezapelacyjnym zwycięzcą jest Adam Nawrocki z Rawicza, który jako jedyny w kraju uzyskał 59 punktów. Najwięcej uczestników w II etapie mają szkoły z Łomży, Łowicza, Ostrowca Świętokrzyskiego i – tradycyjnie już – z Wielunia (po 18 uczniów). Najlepiej poradzili sobie uczniowie z województwa wielkopolskiego, łódzkiego oraz śląskiego.

 

9 grudnia olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. II etap olimpiady zostanie zorganizowany w dziesięciu miastach – pełniących również rolę okręgów: Brzeg, Chełmno, Gliwice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.

 

- „Olimpiada logistyczna z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem.” – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL. – „Zanotowaliśmy ponad 6 tys. zgłoszeń, do I etapu przystąpiło 5652 uczniów, co stanowi wzrost o ponad tysiąc uczestników w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Test jednokrotnego wyboru z pierwszego etapu, składający się z 40 pytań z zakresu logistyki, transportu i spedycji – jest tylko wstępem do zadań coraz trudniejszych. Przed młodymi logistykami jeszcze dwa etapy zmagań – test wielokrotnego wyboru w II etapie i zadania problemowe w finale.”– dodaje.

 

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

 

Olimpiada logistyczna odbywa się w trzech etapach:

 

  1. 21 października 2011r.
    – I etap
    – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach,

  2. 9 grudnia 2011r.
    – II etap
    – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach,

  3. 16 marca 2011r.
    – III etap
    – FINAŁ
    – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

 

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

 

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są:

 

  • Instytut Logistyki i Magazynowania
  • Polskie Towarzystwo Logistyczne

.



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy