Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2013.12.09 g. 23:43

Koncert w Austriackim Forum Kultury


Austriackie Forum Kultury zaprasza w grudniu na koncert dwojga młodych, obiecujących artystów. To Marta Antkowiak i Krzysztof Grzybowski

Klucz wilinowy w klawiszach - wzór kolczyka.

 

Klucz wiolinowy w klawiszach.
Wzór kolczyków firmy Decor House
Źródło: www.decor-house.com.pl

 

W środę  11. 12. 2013 o godz. 19:00 w siedzibie AFK przy  ul. Próżnej 7/9 zagrają:

 

  • Marta Antkowiak - fortepian
  • Krzysztof Grzybowski - klarnet

 

W Programie:

 

  • R. Schumann - 3 Romances,
  • C. Debussy - Premiere rapsodie, 
  • F. Poulenc - Sonata na klarnet i fortepian, 
  • J. Horovitz - Sonata na klarnet i fortepian,
  • W. Lutosławski - Preludia taneczne

 

Wstęp wolny

 

Marta Antkowiak (ur. 5.02.1990 r.)

 

Marta Antkowiak - pianinoSwoją edukację muzyczną rozpoczęła uczęszczając półtora roku na prywatne lekcje gry na fortepianie do mgr Roberta Bidlera, po czym została przyjęta do V klasy PSM I st. w Skierniewicach. W roku 2009 ukończyła z wyróżnieniem PSM II st. im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie w klasie fortepianu prof. Marii Stojek i kontynuuje swój rozwój muzyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Wydz. Instrumentalno- Pedagogiczny w Białymstoku pod kierunkiem prof. Ludmily Kasjanenko. Jest laureatką IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie ,,Für Musik” dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna w Suwałkach (2005 r.), Nagrody Specjalnej Fundacji im. Iriny Arkhipowej- ,,Laureat Miasta Moskwa” oraz Nagrody za interpretację Etiudy a- moll op. 39 nr 2 Sergieja Rachmaninowa na II Międzynarodowym Festiwalu- Konkursie ,,Wielkich Nauczycieli” pamięci prof. Victora Mierżanowa w Kyustendil (Bułgaria, 2013r.). Dwukrotnie wystąpiła z recitalem solowym w Wiedniu- w Villa Wertheimstein, a także w Erzbischӧfliches Dom Und Diӧzesanmuseum przy Stephansdom. Marta jest uczestniczką XV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie, Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Kameralnej w Puławach, Międzynarodowych Letnich Kursów Muzycznych w Cieszynie, Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich im. M. Paderewskiego w Warszawie. Pracowała pod kierunkiem wybitnych pianistów takich jak: Alberto Nose, Kevin Kenner, Atanas Kurtiev, a także Jerzy Sterczyński, Józef Stompel, Janusz Skowron.

 

Krzysztof Grzybowski (ur. 13.11.1991)

 

Chciałbym zarekomendować Pana Krzysztofa Grzybowskiego. Po raz pierwszy słyszałem Go w Moskwie i byłem pod wielkim wrażeniem Jego muzykalności, prezencji scenicznej oraz wyśmienitej biegłości technicznej…Krzysztof Grzybowski jest bardzo utalentowanym klarnecistą, którego gra wyróżnia się dużą inteligencją muzyczną, uczuciowością i świetnym wyczuciem fraz. Uważam, iż będzie On doskonałym solistą dla państwa.Charles Neidich profesor Juilliard School of Music New York.

 

Chciałbym zarekomendować  Krzysztofa Grzybowskiego. Klarnecistę tego znam od kilku lat. Dał On poznać się jako świetny klarnecista-solista. Jego produkcje charakteryzują się perfekcyjnym przygotowaniem, muzykalnością i dbałością o stylistykę wykonywanych dzieł. Z pełną odpowiedzialnością polecam Krzysztofa Grzybowskiego wszystkim impresariom oraz organizatorom koncertów.Eduard Brunner, Monachium

 

Krzysztof Grzybowski - klarnetKrzysztof Grzybowski swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2000 roku, zdając do klasy perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ełku. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 13 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Ełku pod kierunkiem Marcina Łukawskiego. Od 2007 roku kontynuował swą edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku w klasie prof. Beniamina Przeździęka. Od początku swej przygody z klarnetem prowadzony jest również przez wirtuoza klarnetu dr Wojciecha Mrozka. Od 2010 roku jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie dr Wojciecha Mrozka. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Występował na wielu scenach Polski, jak również za granicą (m. in. Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Filharmonia Podlaska, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filarmonica de Zaragoza, Filharmonia Lwowska, Filharmonia w Ivano’Frankivsku, Filharmonia w Rivnem, Sala Koncertowa Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Opera Haus Apeldoorn-Holandia). Brał udział w licznych seminariach i kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Sabine Meyer, Rainera Wehle, Eduarda Brunnera, Charlesa Neidicha, Juliana Blissa, Wojciecha Mrozka, Mirosława Pokrzywińskiego, Andrzeja Janickiego, Aleksandra Romańskiego, Marka Schillera i wielu innych znakomitych klarnecistów. W 2008 roku reprezentował Polskę na EXPO w Zaragozzie. Jest również dwukrotnym stypendystą  „Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej”. W październiku 2010 wystąpił z towarzyszeniem ukraińskiej orkiestry „YUPITER Chamber Orchestra”  w koncercie „Cudowne Dzieci” , który odbył się na zamku w Sandomierzu.
W maju 2012 wziął udział jako solista w prawykonaniu potrójnego koncertu Krzesimira Dębskiego z Filharmonią we Lwowie, a koncert odbył się pod batutą maestro Dębskiego.
W lutym 2012 został nagrodzony najwyższą nagrodą przyznawaną młodym twórcom, stypendium „Młoda Polska” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Krzysztof występował i współpracuje z artystami tj. np. Krzesimir Dębski, Jerzy Salwarowski, Karel Dohnal, Igor Lomaha, Maria Pomianowska Wojciech Mrozek, czy orkiestry Filharmonii Lwowskiej, Orkiestry Symfonicznej INSO, Filharmonii Miasta Rivne, Filharmonii w Ivano’Frankiwsku. Krzysztof Grzybowski bierze udział jako solista i kameralista w wielu festiwalach muzycznych w Polsce jak i za granicą.

 

Jako pierwszy Polak w historii dostał się na studia mistrzowskie do klasy  Sabiny Meyer i Reinera Wehle, i od października 2013r. rozpocznie studia w Musikhochschule Lubeck.

Listy i rekomendacje:
Prof. Charles Neidich, Sabine Meyer prof. Eduard Brunner, prof. Rainer Wehle, prof. Mirosław Pokrzywiński, prof. Beniamin Przeździęk, dr. Wojciech Mrozek, Karel Dohnal (BBC Orchester), dr. Maria Pomianowska, dr. Alina Mleczko

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy