Monodram „Gombrotypy” Przemysława Gąsiorowicza zainauguruje działalność kinoDRAMu, małej sceny Teatru WYTWÓRNIA w Warszawie – 20 marca 2007 r.
Zachęceni sukcesem sierpniowego Praskiego Przeglądu Teatralnego Hajdpark i dużym odzewem ze strony artystów i grup teatralnych, postanowiliśmy udostępnić KINO tym artystom, którzy chcieliby pokazać swoje spektakle lub filmy warszawskiej publiczności. Pokazy zainauguruje monodram „GOMBROTYPY” oparty na utworach Witolda Gombrowicza w reżyserii i wykonaniu Przemysława Gąsiorowicza. Spektakl został nagrodzony na 7 Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu w 2006 r.
„Gombrotypy” to satyra na funkcjonujące w naszej rzeczywistości ludzkie typy, ich postawy, i zachowania. Wykonawca, który jest również autorem scenariusza, dobierał fragmenty z Gombrowiczowskich dramatów i powieści pod kątem subiektywnych odczuć i preferencji. Spektakl opowiada o kompleksach, lękach, niepewności i pytaniach dotyczących ludzkiej egzystencji.
Spektakl składa się z monologów ośmiu Gombrowiczowskich postaci: Urzędnika bankowego („Kosmos”), Ojca i Henryka („Ślub”), Belfra („Ferdydurke”), Profesora i Księcia („Operetka”). Całość rozpoczyna się monologiem Ojca z „Historii”, a kończy fragmentem „Dzienników”.
Projekt kinoDRAM ma na celu nie tylko promować młodych, niezależnych twórców. Teatr Wytwórnia pragnie otworzyć się na publiczność - wstęp na pokazy odbywające się w ramach kinoDRAMu będzie o połowę tańszy niż na pozostałe spektakle.
„Gombrotypy” - 20 marca 2007, godz. 20.00, Teatr Wytwórnia.
Wstęp: 15 zł. ( dla wszystkich)
Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Przemysław Gąsiorowicz
Oprawa muzyczna: Patrycja Radkowiak
Premiera: październik 2005
Czas trwania: 60 minut
Przemysław Gąsiorowicz (1979) - absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (2004) oraz Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu. Wystąpił w spektaklach „Szkło bolesne”, „Montserat” i „Obrona Sokratesa” w Teatrze Nowym w Łodzi oraz w serialach telewizyjnych i przedstawieniach kabaretowych.
Zainteresowanych występem w ramach kinoDRAMU prosimy o kontakt z Marcinem Zawadą
tel. 600 355 012 lub e-mail: marcin_zawada@yahoo.pl