Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.05.15 g. 19:31

Śniadania Warszawskie w Instytucie Teatralnym


Już w najbliższą niedzielę 20 maja, serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu ŚNIADANIA WARSZAWSKIE
godzina 12.00 - Instytut Teatralny, Aleje Ujazdowskie 6


 
SASKA KĘPA - małe wielkie miasto

 SASKA KĘPA - małe wielkie miasto


 
Goście specjalni:
Hanna Faryna-Paszkiewicz, historyk sztuki  i mieszkanka Saskiej Kępy
Uczniowie Liceum im. Bolesława Prusa, odkrywcy nowych miejsc magicznych na Saskiej Kępie


 
Muzyka: Katarzyna Szurman
 
W menu: dania wytrawne i deserowe, smaki tureckie i węgierskie - wszystkie z Saskiej Kępy, rozmowy o architekturze, wspomnienia, opowieści i muzyka


 
 
wstęp: 5 złotych


 
 
ŚNIADANIA WARSZAWSKIE – 7 miejsc 7 cudów dyskusje nad Warszawą
Od maja do grudnia raz w miesiącu, w niedzielne południe zapraszamy warszawiaków na „Śniadania warszawskie" – otwarte wydarzenia z udziałem zaproszonych gości, którzy zechcą dzielić się z nami swoim doświadczeniem warszawskości. „Śniadanie" nie jest słowem-metaforą – w czasie spotkań pojawią się smaki Warszawy jak najbardziej dosłownie – wzbogacone o: opowieści, muzykę, zdjęcia, przedmioty, tańce i śpiewy.


 
Kalendarz „Śniadań warszawskich"
20 maja 12.00 – Saska Kępa: Małe wielkie miasto

czerwiec– Bielany/Żoliborz: Zabawy warszawskie

wrzesień – Powiśle/Agrykola: Gry. Także futbol

październik: Praga Północ: Warszawa: miasto/wieś; Warszawa kryminalna

listopad: Białołęka: Dzika rzeka w środku miasta. Warszawskie bestiarium

grudzień: Ochota: Warszawa cywilizowana: filtry, woda, wynalazki

 

Projekt „7 miejsc, 7 cudów" to bardzo różne działania: po pierwsze: spotkania i warsztaty w szkołach, w wybranych miejscach Warszawy (Saska Kępa, Bielany i Żoliborz, Powiśle i Agrykola, Praga Północ, Białołęka, Ochota). Kolejne odsłony spotkań warsztatowych to: budowanie nowej mapy Warszawy, mapy indywidualnej, nasyconej znaczeniami i opowieściami; wyprawy terenowe, dokumentowanie warszawskiej niezwykłości; działania – proste akcje, służące wydobyciu na światło dzienne tego, co do tej pory było tylko indywidualnym dobrem i osobistą wiedzą uczestników warsztatów (możemy sobie wyobrazić tutaj np.: serie kartek pocztowych „Pocztówka z..."; albo „Pudełkowe muzea" – zbiory przedmiotów, którym towarzyszą historie; „Grę w..." – grę planszową, której podstawą jest fragment warszawskiej przestrzeni, a na planszy: miejsca szczęśliwe i niebezpieczne, zagadki, zadania do wykonania, punkty bonusowe i punkty karne... Lista możliwości jest tutaj bardzo duża, jaki kształt ostatecznie będą one przybierać – zależy w znacznym stopniu od uczestników warsztatów. Warsztaty poprowadzą opowiadacze - artyści z „Grupy Studnia O." oraz młodzi animatorzy kultury – studenci i doktoranci Instytutu Kultury Polskiej UW.

 

Projekt stanowi wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Laundry (Birmingham, UK) oraz Stowarzyszenia Grupa Studnia O., jest realizowany we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej UW oraz Instytutem Teatralnym w Warszawie.

 

www.culturalanimation.com

www.studnia.org 

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy