Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.09.07 g. 19:56

Absynt wraca na afisz Laboratorium Dramatu


14. 15. 16. września; 19.00 godz. – „Absynt”

Serdecznie zapraszamy na najbliższe przedstawienie Laboratorium Dramatu. Matylda Paszczenko za rolę Karoliny w "Absyncie" zdobyła główną nagrodę na II Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi" w Lublinie ("za stworzenie postaci współczesnej kobiety i ukazanie tego, co w jej życiu jest zagadką i zagrożeniem").

 

Absynt – Magda Fertacz

 

Karolina kończy studia i planuje ślub. Jednak to nie symboliczny  koniec dzieciństwa ją czeka, lecz koniec życia. Karolina bowiem zakłada suknię ślubną by popełnić samobójstwo. Co złożyło się na to, że młoda kobieta na progu dorosłości, w początku XXI wieku, traci motywację do życia?

 

Niby wszystko to już znam.[...] Dlaczego więc to zbudowane ze stereotypów przedstawienie wciąga? Bo jest dobrze napisane! Aktorzy zamiast kombinować, jak zagłuszyć szelest papieru, mogą skupić się na grze i stworzyć prawdziwe kreacje, jak młoda Matylda Paszczenko w roli Karoliny. Szef Laboratorium Tadeusz Słobodzianek (b. krytyk, obecnie ceniony dramatopisarz) udowadnia, jak bardzo młodemu dramatowi potrzebna jest instytucja, w której nad tekstem wspólnie pracują autor, reżyser i aktorzy. (Aneta Kyzioł, Polityka)

 

Reżyseria: Aldona Figura
Obsada: Matylda Paszczenko, Maria Maj, Zdzisław Wardejn, Mariusz Drężek, Robert. T. Majewski, Michał Czachor/ Marcin Hycnar

 

LABORATORIUM DRAMATU
Warszawa, Mokotów ul. Olesińska 21.
bilety – 30 zł., 20 zł (studenci, uczniowie, emeryci)
Rezerwacja biletów: rezerwacja@tat.pl
Tel.: 889 51 55 46-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy