Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.09.12 g. 21:13

Spotkanie autorskie Marka Kochana w TR


17 września o g. 19 w TR Warszawa odbędzie się spotkanie autorskie Marka Kochana, autora niedawno wydanej książki "Plac Zabaw", powieści o ojcostwie, kryzysie męskości i odwróceniu ról we współczesnej rodzinie.


Spotkanie poprowadzi Janusz Noniewicz, fragmenty książki czytać będzie Agata Kulesza.


Na spotkanie zapraszają TR Warszawa i Wydawnictwo W.A.B.

 


Plac zabaw, nowa książka Marka Kochana, to powieść o ojcostwie, kryzysie męskości i odwróceniu ról we współczesnej rodzinie.
Pod szklanym spojrzeniem wypchanego karibu niedoszły doktor etnologii opowiada mecenasowi specjalizującemu się w sprawach rozwodowych historię swojego małżeństwa. Jednym z bohaterów tej opowieści jest bezrobotny mężczyzna, który zajmuje się dzieckiem, podczas gdy jego żona robi karierę. W powieści występuje też samotny supermężczyzna, bohater mediów i mistrz uwodzenia. Wpada on w ręce speców od reklamy, którzy zamieniają go w produkt, w wyniku czego traci własną tożsamość.
Opowiadane w książce historie splatają się w tragikomicznym finale, ukazującym popękany portret współczesnego mężczyzny, stającego wobec sprzecznych i wykluczających się wzajemnie oczekiwań.
Poruszając się sprawnie w różnych rejestrach stylistycznych, Kochan rozprawia się z kulturowymi stereotypami i tworzy gorzko-śmieszną opowieść, której smaku dodają szalone monologi i zjadliwa ironia.

 

Marek Kochan (ur.1969) – prozaik, dramaturg, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m.in. powieści Franquizea (1996) i zbioru opowiadań Ballada o dobrym dresiarzu (W.A.B. 2005). Za dramat Argo, napisany dla TR w ramach projektu TR/PL, otrzymał w 2006 roku nagrodę publiczności na festiwalu w Heidelbergu, gdzie
później sztuka miała swoją prapremierę. Jego utwory były tłumaczone na węgierski, chorwacki, niemiecki i włoski.
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy