Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.09.25 g. 19:23

Operetkowy repertuar w październiku


Operetka to przede wszystkim widowisko pełne doskonałej muzyki, śpiewu, tańca ale zarazem magiczna podróż do świata tak bardzo odmiennego od rzeczywistości. Świata intryg, namiętności, dramatycznych zwrotów akcji i wielkich miłości. Wszystko to w zabawnej, lekkiej formie, z dużą dawką humoru, z przymrużeniem oka.
MTM Operetka istnieje od ponad dwóch lat, w tym czasie dał się poznać jako teatr na najwyższym poziomie skupiający najwybitniejszych polskich artystów, śpiewaków, tancerzy, aktorów i muzyków.


Na scenie oprócz artystów kojarzonych z operetką , spotkamy plejadę najwybitniejszych polskich aktorów znanych z desek teatrów i sal kinowych, takich jak Grażyna Szapołowska,  Jan Nowicki, Marek Barbasiewicz czy Krzysztof Tyniec.
W październiku 2007 w repertuarze teatru znajdą się takie operetki jak „Wesoła wdówka” Franza Lehara, w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, która jest jednym z najpopularniejszych dzieł literatury operetkowej i najwybitniejszą pozycją w dorobku kompozytora. Od światowej prapremiery w Wiedniu 1905 roku grywana była na niemal wszystkich scenach muzycznych świata, miała wiele adaptacji filmowych, zarejestrowana została w nagraniach wybitnych śpiewaków i orkiestr pod batutą znakomitych dyrygentów...


Zobaczymy też „Księżniczkę Czardasza” Emmericha Kálmána w reżyserii Marty Meszaros, gdzie libretto przenosi nas do Budapesztu i Wiednia. Tam poznajemy miłosne perypetie młodego arystokraty Edwina von Lippert-Weylersheima i artystki budapeszteńskiego kabaretu "Orpheum” Sylwii Varescu. Rodzina Edwina nie chce dopuścić do mezaliansu syna. Księżna wzywa Edwina do Wiednia w celu zaaranżowania jego zaręczyn z hrabianką Stasi. Czy wielka miłość zwycięży intrygę zatroskanej matki…
MTM przygotował też coś specjalnie dla dzieci. Muzyczna bajka dla najmłodszych „Dziecko w krainie muzyki” autorstwa i w reżyserii Włodzimierza Izbana, Dyrektora Naczelnego i Artystycznego MTM.


W skład utworu wchodzą fragmenty oper i baletów na motywach baśniowych. Są to: „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta, „Kopciuszek” G. Rossiniego, „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, „Legenda Bałtyku”, F. Nowowiejskiego i „Rusałka” A. Dworzaka.
Teatr nie posiada jeszcze własnej sceny dlatego występuje gościnnie na deskach Teatru Polskiego i Teatru Dramatycznego.
 


Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka – Repertuar na październik

Wesoła wdówka
08
października 2007, godz. 19.00
Teatr Polski w Warszawie

 

Dziecko w krainie muzyki
19 października 2007, godz. 12.00
20 października 2007, godz. 16.00
Teatr Dramatyczny w Warszawie

 

Księżniczka Czardasza
29 października 2007, godz. 19.00
Teatr Polski w Warszawie


 
www.mtmoperetka.pl

Bilety do nabycia w:
Kasa Teatru Polskiego, tel.: (22) 826 61 64
Kasa MTM Operetka, tel.: (22) 624 94 85
Roland Górny, SDH, „Sezam”, tel.: 602 838 646

MTM Operetka 00-102 Warszawa, ul. Marszałkowska 115/212-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy