Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2008.01.05 g. 00:09

DK Działdowska zaprasza na ciekawe spotkania


Witamy w Nowym Roku i serdecznie zapraszamy na kolejne ciekawe imprezy i spotkania w naszym Domu Kultury.


Do zobaczenia

Sekretariat DK"Działdowska"

 

 

8 stycznia 2008 r., wtorek, godz. 17.30


 
Latarnie warszawskie.
Historia i technika.
 

o tym ważnym szczególe miejskiego pejzażu opowie Jarosław Zieliński  autor książki pod tym samym tytułem

 

Literatura varsavianistyczna była do tej pory pozbawiona książkowych monografii z dziedziny historii i techniki oświetlenia ulic. Opracowanie autorstwa znanego historyka architektury Warszawy dotyczy dziejów oświetlenia publicznego w stolicy,  z uwzględnieniem porównań z innymi miastami Polski, Europy i świata.  Wyjątkowe miejsce zajmują w tym opracowaniu Niemcy, nie tylko z tego powodu, że są ojczyzną większości wynalazków z dziedziny gazowej i elektrycznej techniki oświetleniowej, ale również dlatego, że to niemieckie firmy wprowadzały w Warszawie stałe oświetlenie gazowe i elektryczne.

 

W chwili obecnej nie wiadomo już ile autentycznych egzemplarzy latarni przetrwało... Ostatnie działania stołecznego urzędu konserwatorskiego zmierzają do uzdrowienia tej sytuacji, ale w wielu przypadkach pomoc przyjdzie już za późno...

 

na spotkanie zaprasza

 

Warszawskie Stowarzyszenie Przewodników im. A. Jarzębskiego

 

 

09 stycznia 2008 r., środa,  godz. 17.30


Pieski, kotki, kociaki ...

 

spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci od 3 lat, w którym wystąpią:

 

  • Katarzyna Romańczuk i
  • Ireneusz Dydliński 

 


bilety 5,- zł

 

Zwierzaki to, jak wiadomo, najwięksi przyjaciele dzieci. A najważniejszymi spośród tych przyjaciół są pieski i kotki. Zapraszają one na spektakl - pełen ciepła, humoru, muzyki i niespodzianek.
W przedstawieniu będzie można usłyszeć wspaniałe wiersze oraz piosenki takich autorów jak: Wanda Chotomska, Dorota Gellner, Julian Tuwim, Franciszek Klimek czy Marcin Brykczyński.

  

  • zaprasza Scena na Młynowie DK „Działdowska”

Bilety można nabyć lub zarezerwować telefonicznie od 02.01.08

 

 

10 stycznia 2008 r. w czwartek o godz.19

 

Muzyczne życzenia

 

koncert popularnych utworów m.in. W. A. Mozarta, G. Donizettiego, G. Verdiego, J. Offenbacha, E. Kahlmana, G. Verdiego, G. Gershvina

 

wystąpią:

 

  • Justyna Reczeniedi sopran
  • Trio Jerzego Cembrzyńskiego
  • Kamila Szalińska-Bałwas - skrzypce
  • Michał Pindakiewicz - gitara
  • Jerzy Cembrzyński – kontrabas i opracowanie muzyczne

 

Justyna Reczeniedi urodziła się w Warszawie i tu studiowała zdobywając w 1998 roku dyplom ukończenia PSM II stopnia im. F. Chopina w klasie skrzypiec oraz  w klasie śpiewu solowego prof. Bogny Sokorskiej – niezapomnianego „Słowika Warszawy”. Potem z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalny warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie wybitnej śpiewaczki prof. Zdzisławy Donat. Jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, występuje także gościnnie w Łotewskiej Operze Narodowej. Zdobyła wiele nagród w konkursach wokalnych.

 

Zespół Jerzego Cembrzyńskiego istnieje od 2001 roku i działa na terenie całego kraju. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny - są to utwory klasyczne, np. arie operowe i operetkowe, utwory o charakterze rozrywkowym i inne. Największymi osiągnięciami zespołu były koncerty w Filharmonii Narodowej oraz Studio Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego w Warszawie. Trio współpracuje z wysokiej klasy instrumentalistami i śpiewaczkami.

 

zaprasza Scena na Młynowie DK „Działdowska”

 

WSTĘP WOLNY

  • bezpłatne wejściówki można zarezerwować telefonicznie
  • liczba miejsc ograniczona

 

bezpłatne wejściówki można zarezerwować telefonicznie

 

 

 
KaZo kanala

Karykatury

 

Kazo Kanala znany  słowacki plastyk, karykaturzysta, ilustrator jest autorem projektów plastycznych do 36 filmów animowanych, założycielem i prezesem Słowackiej Unii Karykaturzystów.

 

Na wernisaż wystawy prac znakomitego artysty zapraszają Instytut Słowacki w Warszawie i Dom Kultury „Działdowska”

 

 

 

11 stycznia 2008 r., poniedziałek, godz. 18

 

Bojowo najeżona broda, przenikliwe spojrzenie, bohaterska postawa – widzimy go niemal na mostku kapitańskim jednej ze smoczych łodzi dawnych wikingów. Ale Kazo Kanala /15.08.1946 r./ dzieli z nimi nie tylko marzenie o nieznanych dalach. Nie tylko za siebie, ale przede wszystkim w imieniu swoich kolegów zatyka w różnych miejscach świata flagę słowackiej karykatury - bez walki i topora wojennego, jedynie z radosną linią i wyzwalającym śmiechem. Również za cenę czasu, który mógłby poświęcić na własną twórczość, tylko w tym roku o jakości naszego humoru przekonał Wiedeń, Regensburg i dwukrotnie Pragę. Po śladach organizowanych przez niego wystaw można by było narysować szczegółową mapę świata od Tokio przez Warszawę aż po Recife.

 

Kanala to kunsztowny rysownik, jego klasycznie czysta linia jest cichą reminiscencją architektury, którą niegdyś studiował. Za jego ironicznym gestem kryje się wrażliwy, pełen humanistycznych odczuć człowiek. Większość jego rysunków operuje mową symboli, które nie przestają nas zaskakiwać oczywistością, z jaką przenikają pod powierzchnię faktów i w zetknięciu z narastającym potępieniem człowieka i społeczeństwa nieraz balansują na krawędzi  surrealizmu. Nadciśnienie obaw i apokaliptycznych przeczuć w sposób nieuchronny prowadzi do ekspresyjnego, stenograficznego zapisu z kilku gorączkowo poprzeplatanych i faliście powyginanych krzywych.

 

Ten rysujący filozof nie przestaje polować na nonsensy życia. Odnajduje je w gorączkowych zmaganiach współczesnego człowieka, ale również w zupełnie realnych sytuacjach, w przypadkowej konfrontacji elementów, które same w sobie wcale nie są śmieszne. I, paradoksalnie, poszukuje jednocześnie cudownej formuły harmonii, którą przekonująco wyraziłby dysharmonię świata.

 

Kornel Földvári

 

  • wystawę można oglądać do 5 lutego 2008 r.
  • od poniedziałku do piątku w godz. 8-21 i w soboty w godz. 10-18

 

zaprasza Galeria „Młynek”          

 

 wstęp wolny

 

 

Dom Kultury Działdowska w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

 

  • ul. Działdowska 6,

  • 01-184 Warszawa

  • tel./faks  (0 22) 632-31-91(lub 96), 631-69-89 

  • e-mail 

  • www.dzialdowska.pl

  • Dojazd-przystanki.:

    Płocka 8,10,26,27,46,151,155,197,436,501;
    Płocka-Szpital 171,190,410,522;
    DT Wola 13,23,24

 

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy