Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2008.10.15 g. 00:23

Niemcy: wina i pojednanie

spotkanie z cyklu „Jan Paweł II wobec totalitaryzmów”

Dom Spotkań z Historią i Instytut Papieża Jana Pawła II zapraszają na spotkanie Niemcy: wina i pojednanie z cyklu „Jan Paweł II wobec totalitaryzmów” – 21 października, wtorek, godz. 18.00, ul. Karowa 20 w Warszawie.


Gośćmi redaktora Jana Ośko będą profesor Klaus Bachmann autor książek  o stosunkach polsko–niemieckich, wieloletni korespondent w Polsce, redaktor Krystyna Grzybowska, publicystka zajmująca się polityką zagraniczną, oraz ksiądz dr Manfred Deselaers z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

 

Podczas spotkań z cyklu „Jan Paweł II wobec totalitaryzmów” zaproszeni goście – historycy, dziennikarze, świadkowie historii – opowiadają o roli Papieża w obaleniu systemu komunistycznego w Polsce, kulisach wydarzeń historycznych, cenzurze i trudnych kontaktach Kościoła z przedstawicielami władz PRL. W programie pokaz materiałów filmowych i fotograficznych.

 

WSTĘP WOLNY

 

***

 

Dom Spotkań z Historią (DSH) – instytucja kultury m.st. Warszawy – zajmuje się upowszechnianiem historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku. ze szczególnym akcentem na skutki nazizmu i komunizmu. Organizuje wystawy, projekcje filmowe, spotkania ze świadkami, seminaria, warsztaty edukacyjne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Swoje zasoby udostępniania bezpłatnie. DSH ściśle współpracuje z Ośrodkiem KARTA oraz innymi organizacjami i środowiskami w kraju i za granicą, m. in. z Instytutem Pamięci Narodowej, Instytutem Studiów Politycznych PAN; Instytutem Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie; Ośrodkiem Badań, Informacji i Upowszechniania Memoriał w Moskwie, Instytutem Badań nad Totalitaryzmem im. Hannah Arendt w Dreźnie, Fundacją Körbera w Hamburgu.

 

Dom Spotkań z Historią,

 

  • ul. Karowa 20,
  • 00-324 Warszawa;

 

czynny:

 

  • wt–pt: 10.00–18.00,
  • sob.–niedz. 11.00–17.00.

 

Na wszystkie imprezy WSTĘP WOLNY.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy