Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2008.10.28 g. 13:38

Listopad w Okęckiej Sali Widowiskowej

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas imprezy w najbliższym miesiącu.

8.11.2008 godz.18:00 wstęp wolny

 

MUZYCZNE KONTYNENTY

 

Kuba Michalski śpiewa piosenki Jacka Kaczmarskiego Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą związanym od wielu lat z zespołem "Cotton Cat", z którym nagrał cztery płyty. Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. Nowy, program Kuby Michalskiego poświęcony jest piosenkom Jacka Kaczmarskiego.

 

9.11.2008 godz.12:15 dorośli 5 zł, dzieci wstęp wolny

 

BAJKOWA NIEDZIELA Czarodziejscki Flet

 

Bajka dla dzieci w wieku przedszkolnym Opowieść dla dzieci wg libretta opery W.A.Mozarta. Książe Tamino otrzymuje czarodziejski flet, który ma go chronić przed niebezpieczeństwem podczas poszukiwań porwanej księżniczki.

 

9.11.2008 godz.18:00 wstęp wolny

 

KINO AVIATOR Układ idealny

 

reżyseria Eric Lartigau produkcja: Francja 2006 gatunek: Komedia romantyczna Co może pchnąć szukającą niezależności młodą kobietę w ramiona wiecznego kawalera? Czy karkołomna transakcja może być początkiem wielkiego uczucia?

 

9.11.2008 godz. 19:00 wstęp wolny

 

SPOTKANIA Z TEATREM TAŃCA

 

Po godzinach Choreografia i reżyseria: zbiorowa Muzyka: collage Światła: Jakub Wittbrodt Występują: Katarzyna Kizior, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Bartek Figurski W zagonionym świecie yuppie nie ma czasu na wytchnienie. Relacje z bliskimi ulegają osłabieniu. Rano wsiadają do metra, samochodu lub tramwaju, by jak najszybciej zasiąść za biurkiem. Wieczorem są zbyt zmęczeni, żeby wykrzesać z siebie jakiekolwiek emocje. Pozostają fantazje przed ekranem komputera, biurowe plotki. Spektakl zrealizowany w technice tańca współczesnego z towarzyszeniem muzyki elektronicznej.

 

15.11.2008 godz.18:00 wstęp wolny

 

Alfabet Reżyserów Kroniki portowe

 

reżyseria Lasse Hallström produkcja: USA gatunek: Dramat obyczajowy występują: Kevin Spacey, Julianne Moore, Judi Dench Piękna i zabawna opowieść o zwykłym człowieku podejmującym niezwykłe wezwania. Adaptacja wyróżnionej nagrodą Pulitzera powieść E.Anne Proulx z gwiazdorską obsadą i w reżyserii jednego z najciekawszych twórców ostatnich lat - Lasse Hallstroema. Zmęczony życiem dziennikarz poszukuje wytchnienia na odludziu. Z czasem okazuje się jednak, że nawet zapadłe miasteczka dostarczać mogą wielu mocnych wrażeń i że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

15.11.2008 godz.19:00 wstęp wolny

 

Goście z Moskwy czyli Ohne Zucker Dance Project

 

ze spektaklem "burnashev&andrianov (live)" Ohne Zucker Dance Project (Rosja) - zespół stworzony został przez Darię Buzowkinę i Tarasa Burnascheva - niezależnych tancerzy i choreografów. Praca nad przedstawieniami składającymi się na Ohne Zucker Dance Projekt łączy w sobie różnorodne techniki taneczne oraz metody teatralne - zarówno te dobrze znane jak i te najnowsze, wykorzystuje film oraz elementy performance. Łagodne połączenie tych elementów tworzy szczególny styl, który wyróżnia ten rodzaj teatru od wszystkich innych.

 

16.11.2008 godz.18:00 wstęp wolny KABARETOWY ODLOT Kabaret z Olsztyna „Czyści jak Łza” "Czyści jak Łza" są kabaretem Radia Olsztyn, prezentującym swój dorobek z dużą częstotliwością na częstotliwości FM. Na estradzie wierni piosence kabaretowej. "Czyści jak Łza" to kabaret z długą już tradycją. Potrafią śmiać się ze wszystkiego, oplatając żarty w doskonałą muzykę i piosenkę. Po prostu doskonała zabawa.

 

23.11.2008 godz.12:15 dorośli 5 zł, dzieci wstęp wolny

 

BAJKOWA NIEDZIELA Beata co bajki wyplata

 

Bajka dla dzieci w wieku przedszkolnym Zbiór krótkich bajek. W spektaklu wykorzystuje się różne rodzaje lalek teatralnych i ciekawe instrumenty muzyczn.

 

30.11.2008 godz.12:15 wstęp wolny

 

Projekt Teatru Tańca Zawirowania Chopin Ambiente

 

tańczą: Katarzyna Kizior, Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Bartek Figurski, Szymon Osiński c

horeografia: wspólna

muzyka: Fryderyk Chopin

 

Punktem wyjścia dla pracy nad spektaklem „Chopin ambiente” stała się muzyka. Tancerze słuchając utworów Chopina szukali odpowiadającej im formy wypływającej z ich możliwości ruchowych. Spektakl nie jest narracyjny, plastyczne obrazy, sytuacje i interakcje wypływające z dźwięków rozwijają się w coraz bardziej skomplikowane układy, których głównym narzędziem jest plastyka ciała. Medium jakim jest ciało pozwala artystom wcielać się w postacie, a chwilę później stawać się elementem quasi scenograficznym. Liryczny wymiar muzyki Chopina przełamują jego najbardziej dynamiczne utwory: mazurki i „Etiuda rewolucyjna”, co ma bezpośrednie przełożenie na energię ruchu. Spektakl „Chopin ambiente” jest częścią międzynarodowego projektu tanecznego związanego z muzyką Chopina. Oprócz Zawirowań bierze w nim udział teatr Larumbe Danza z Madrytu.Autor: DK Włochy
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy