Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2008.11.19 g. 01:24

Festiwal WUJek Sąsiedzi

w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny

22 i 23 listopada br. w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie odbędzie się siódma edycja Festiwalu WUJek (Warszawski Underground Jazzowy).


W tym roku formuła festiwalu została rozszerzona - oprócz warszawskich undergroundowych zespołów, na scenie Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, wystąpią również artyści spoza granic naszego kraju - muzyczni sąsiedzi z Norwegii, Białorusi i Ukrainy. Organzatorem Festiwalu WUJek jest Stowarzyszenie PRAKULTURA. Festiwal zostal dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

Już wkrótce miłośnicy undergroundu jazzowego bedą mogli zatopić się w świecie najciekawszych offowych formacji oraz jazzowych, etnicznych i alt-rockowych dźwięków. 22 i 23 lisopada w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny na warszawskiej Pradze rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu WUJek. Do tej pory ideą Festiwalu było prezentowanie najciekawszych offowych formacji muzycznych ze stolicy - zarówno jazzowych, etnicznych jak i alt-rockowych. W tym roku festiwal zyskał nową formułę. Oprócz warszawskich undergroundowych zespołów na scenie Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny wystąpią również artyści zagraniczni.


W sobotę, 22 listopada, o godz. 20.00 odbędą się koncerty:

 

  • Moddi /Norwegia/
    Pål Moddi Knutsen to młody człowiek z Norwegii, który za pomocą minimalnych środków osiąga efekty, które oczarowują słuchacza i wciągają go w zupełnie niezwykły muzyczny świat. Gitara, akordeon, głos, skrzypce, wiolonczela, pozwalają poczuć magię północnych fiordów.
    http://www.myspace.com/moddimusikk

  • Andre Karp /Białoruś/
    Białoruski wokalista i gitarzysta, lider znanej w jego rodzimym kraju formacji Parason. Jego twórczość to piękne i proste utwory śpiewane zarówno po angielsku jak i po białorusku. Minimalne aranże ale maksymalne emocje włożone w tworzenie muzyki.
    http://www.myspace.com/andrekarp

  • SunSay /Ukraina/
    Ukraiński SunSay to jeden z niewielu zespołów, które mają własną wizję tworzonego przez siebie stylu. Nie przyjęli go od nikogo ani też nikogo do jego przyjęcia nie nakłaniają. Liderem grupy jest Andriej Zaporożec (Sun), znany z jedynego w swoim rodzaju duetu wokalno-muzycznego 5’nizza.
    http://myspace.com/sunsay5

 

Niedziela, 23 listopada, godz. 20.00, to dwa koncerty polskich formacji:

 

  • Levity /Polska/
    Levity - fortepianowo-kontrabasowo-perkusyjny twór żyjący na pograniczu współczesnej muzyki improwizowanej i avant-popu. Występuje w salach koncertowych, klubach i teatrach, “żerując” na wszelkich dostępnych mu gatunkach muzyki. Niektóre lubi bardziej, inne mniej. Dobrze znosi klimat neurotyczny - gwałtownie zmienny. Ze względu na swój unikalny charakter obecnie znajduje się pod ochroną. W skład zespołu wchodzi Jacek Kita - piano; Piotr Domagalski - double bass; Jerzy Rogiewicz – drums.
    http://myspace.com/levitytrio

  • Trifonidis Orchestra /Polska/
    Trifonidis Orchestra to najnowszy projekt Macieja Trifonidisa Bielawskiego. Zespół, który tworzy siedemnastu utalentowanych muzyków śmiało można nazwać jazzowym big bandem. Jednak mimo charakterystycznej orkiestrowej formy nie ma tu rozwiązań schematycznych. W kompozycjach Trifonidis Orchestry nacisk położony jest na zapis i aranżację, ale nie brak tu również dynamicznych improwizacji w wirtuozowskich solach. Lider z cala świadomością konsekwencji zaprosił do projektu muzyków pochodzących z różnych środowisk muzycznych. W Trifonidis Orchestra grają jazzmani, klasycy, muzycy folkowi, rockowi i awangardowi, ludzie z pełnym wykształceniem muzycznym i samoucy, wszyscy pełni zapału i pozytywnej energii.
    http://myspace.com/trifonidis

 

Organzatorem Festiwalu WUJek jest Stowarzyszenie PRAKULTURA.

 

Festiwal zostal dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.




Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy