Kompozytor ten, zmarły w 2006 roku pracował zarówno w Wiedniu - muzycznym centrum Europy jak i w Egipcie i Iranie, gdzie był świadkiem i inicjatorem powstawania instytucji muzycznych. W jego muzyce można odnaleźć głównie europejskie inspiracje, choć czasem pojawiają sie skale modalne nawiązujące do muzyki Bliskiego Wschodu.
W koncercie wezmą udział studenci i absolwenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego.
Usłyszeć będzie można utwory kameralne w zróżnicowanych składach - od pieśni z fortepianem po kwintet dęty.
66 koncert z cyklu
Wykonawcy:
W programie:
THOMAS CHRISTIAN DAVID
urodził się w 1925 roku w Wels jako syn kompozytora Johanna Nepomuka Davida. Po II Wojnie Światowej ukończył studia w zakresie kompozycji, fortepianu i fletu) i został wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej „Mozarteum” w Salzburgu.
W 1948 roku przeprowadził się do Stuttgartu i studiował muzykologię w Tübingen, pracował również jako dyrygent orkiestr i chórów. Od 1958 roku do przejścia na emeryturę w 1988 niemal nieprzerwanie wykładał w Wyższej Szkole Muzycznej w Wiedniu.
Koncertował często jako flecista, klawesynista i pianista-akompaniator. Był laureatem wielu nagród, m.in. Miasta Wiednia i krajów związkowych Górnej i Dolnej Austrii. Prowadził m. in. Berlińską Orkiestrę Symfoniczną, Wiedeński Akademicki Chór Kameralny i orkiestrę NITV irańskiej telewizji, której był założycielem i głównym dyrygentem.
Był również dyrektorem artystycznym oper w Kairze i Teheranie. Zmarł w 2006 roku w Wiedniu. Wśród licznych kompozycji, oprócz szeregu koncertów na różne instrumenty solowe z orkiestrą oraz kilku utworów chóralnych, znajdują się głównie utwory kameralne na różnorodne składy.