Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2009.01.15 g. 15:27

p_05_07

Wystawa zdjęć Piotra Wacowskiego

Ze zdjęć Wacowskiego przebija samotność sfotografowanych ludzi, ale i samotność samego fotografa.
Wacowski nie przymila się do odbiorcy, raczej szuka w nim współautora, w znaczeniu, w jakim rozumiał to Duchamp – tak pisze o zdjęciach profesor Aleksander Błoński. Wystawę Piotra Wacowskiego „p_05_07” będzie można zobaczyć w Fabryce Trzciny w Galerii Artinfo.pl od 19 stycznia 2009 roku.


p_05_07 to cykl fotografii, który powstał podczas wyjazdów do Paryża.

 

Autor starał się precyzyjnie, wręcz „matematycznie,“ wybierać fotografowaną rzeczywistość. Często są to fragmenty miejsc obecnych w masowej świadomości (Aeroport Charles de Gaulle, Tour Moretti, Palais Royal, Pirámide del Louvre, La Géode, La Vilette, Gare du Nord, Parc André Citroë).

 

W świecie tym pozornie architektura dominuje nad człowiekiem, który pozostając anonimowy, jest elementem/kształtem wkomponowanym w obraz. Przeplatająca się gra rytmów - pustki przestrzeni i śladów obecności człowieka, to rodzaj eseju o współczesnej aglomeracji przepełnionej samotnością i wyalienowaniem.

 

Piotr Wacowski dąży do fotografii, której nie da się zamienić na słowa, do czystego obrazu, który można interpretować poprzez wyobraźnię, jednak to wrażliwość odbiorcy buduje i dopowiada sfotografowany świat. „Większość prac została połączona w pary. Z takiego połączenia musi coś wynikać. Ale to nie narracja o tym decyduje, ani też podobieństwo. Są to asocjacje subtelne, niekiedy ironiczne.

 

Jedno jest pewne:

Piotr Wacowski, z wykształcenia i zawodu operator filmowy, wie, że coś co łączy sekwencje, musi być plastycznie spójne” – napisał o cyklu profesor Błoński

 

Na wystawie będzie można zobaczyć 39 zdjęć z cyklu p_05_07.

 

  • Miejsce:
    Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny

  • Czas: 19.01.2009 – 08.02.2009

  • Kurator wystawy:
    Liliana Lewandowska

  • Wernisaż: 19.01.2009 godz.19.00


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy