Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2009.02.20 g. 09:07

Drożkarnia w marcu

Wykaz wydarzeń

DOROŻKARNIA

 

 

zaprasza w marcu 2009 r.

 

 

  • 1 marca (niedziela), godz. 19.00 – INWAZJA NEOWIKINGÓW program kabaretu HLYNUR.


    Zielonogórski kabaret HLYNUR zaprezentuje swój najnowszy program, nagrodzony podczas krakowskiej PAKI oraz Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Tym razem uczestniczymy w nagrywanym "na żywo" bloku programowym islandzkiej telewizji. To właśnie tytułowa Inwazja neowikingów. Zobaczymy m. in. teleturniej, serial Szpital marzeń, program edukacyjny, wywiad z ciekawym człowiekiem, kącik tradycji a wszystko to rozgrywa się na skandynawskim gruncie.


  • 3 marca i 4 marca (wtorek, środa) – V FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

  • 3 marca 2009 r. (wtorek), godz. 10.00 – konkurs taneczny

  • 4 marca 2009 r. (środa), godz. 11.00 – konkurs filmowy


    Organizatorem Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży są: Dom Kultury „Dorożkarnia”, Dom Kultury „Kadr”, Służewski Dom Kultury, Centrum Łowicka i Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów.


    Cele festiwalu:


    Rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości i aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wiedzy o sztuce literackiej, teatralnej, muzycznej, tanecznej, plastycznej, filmowej i fotograficznej wśród młodego pokolenia, konfrontacja dorobku artystycznego grup reprezentujących poszczególne placówki oświaty Mokotowa.


    Regulamin:


    Na Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży Mokotowa składają się konkursy w kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej (konkurs solistów, konkurs chórów, konkurs gitary), tanecznej, recytatorskiej, teatralnej, fotograficznej, gazetek młodzieżowych oraz w kategorii filmowej.


    Festiwal jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz ich opiekunów z placówek oświatowych z Dzielnicy Mokotów.


    Dorożkarnia organizuje konkursy w kategoriach: TANIEC – 3 marca, godz. 10.00 i FILM – 4 marca, godz. 11.00


    Szczegółowe informacje: Wydział Kultury dla Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Al. Niepodległości 151, tel. (022) 849 46 75, (022) 898 16 68, fax (022) 898 16 51


    oraz Dorożkarnia – tel. 841 91 22, 841 72 17 (konkurs taneczny i filmowy)            


  • 7 marca (sobota), godz. 18.00 – SMOK MIESZKA W KUCHNI spektakl Teatru ZAMIAST


    Przedstawienie dramatyczne, w którym twórcy wykorzystają jedynie ruch sceniczny i słowo. Młodzi aktorzy poprowadzą widzów do zagadkowego miejsca z niezwykłymi postaciami przebywającymi tam z bardzo niejasnych powodów.  Ich egzystencja sprowadza się jedynie do wykonywania przedziwnych zadań, wymyślonych przez... smoka! Bohaterowie opowieści, wędrując przez nieokreśloną przestrzeń i odkrywając przed sobą, a także publicznością swoje zamierzenia, charaktery, ale również pragnienia, zmuszeni do wspólnego działania.  Chcą wyjaśnić sens swojej obecności w tym zagadkowym świecie i poznać oblicze smoczego „tyrana”, który na dodatek grozi im pożarciem albo czymś gorszym...


    Spektakl Smok mieszka w kuchni – nieco inny od poprzednich widowisk Teatru ZAMIAST – wydać się może dziwny i mało logiczny. Nawet jego tytuł, na pozór oczywisty niewiele ma wspólnego z treścią. Jest to jednak zamierzona taktyka. Pragnieniem twórców przedstawienia jest ….. zaskoczenie widza. Pragną oni, aby odbiorca poczuł się kompletnie zdezorientowany, ponieważ tylko w ten sposób lepiej wczuje się w sytuację w jakiej znajdują się bohaterowie opowieści. Akcja tocząca się w atmosferze absurdu sprawia wrażenie zupełnie niejasnej, poplątanej – i ku irytacji i „rozpaczy” publiczności –  pozostanie taka niemal do końca... a może nawet i trochę dłużej...


    Bazując na nieco odmiennym niż dotychczas tekście i innym sposobie jego interpretacji, aktorzy będą musieli dodatkowo stawić czoło niekonwencjonalnej dla nich muzyce.


    Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Pohl


    Obsada: Tomek Baczyński, Kinga Czarska, Michał Czerwiński, Konrad Jakoniuk, Marta Juźwin, Kajetan Lewandowski, Gosia Majda, Monika Nowicka, Mariusz Oborski, Weronika Pawłowska, Cezary Prośniak, Karolina Szczęsna, Klaudia Pyszyńska, Ela Malicka, Norbert Bojan, Przemek Chmiel, Agata Grzybek, Bartek Stec, Magda Urban, Anna Witkowska


    Czas trwania: ok. 50 min.


  • 8 marca (niedziela), godz. 19.00 – 75 B program kabaretu SŁOICZEK PO CUKRZE.


    Z okazji dnia kobiet zapraszamy wszystkich na występ wyjątkowego kabaretu na polskiej scenie.


    SŁOICZEK PO CUKRZE tworzą Małgorzata Szapował i Magdalena Mleczak. Nie jest to ich pierwsze zetknięcie sceniczne, wcześniej współtworzyły Kabaret Szum, zdobywając nagrody na wszystkich festiwalach w kraju. Później ich drogi artystyczne się rozeszły. Magda poświęciła się karierze solowej, a Gosia macierzyństwu.


    Teraz powracają ze zdwojoną siłą i mocą. Program, który prezentują jest społeczno obyczajowy, chociaż nie brak w nim absurdu, zresztą jak i w naszej codzienności. Doświadczenie zdobyte w poprzednich przedsięwzięciach, plus świeżość spojrzenia z nowej perspektywy, sprawiają, że ich program jest naprawdę godny polecenia. Ledwie pojawiły się na kabaretowej scenie, a od razu zostały nagrodzone (II nagroda podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka 2008 w Ełku).  


  • 13, 14 marca (piątek, sobota), godz. 19.00 – ALEGRIA TOWN spektakl Teatru Tańca TEST.       


    Kilka słów o programie:


    Alegria Town – Miasteczko Radość
    Liczba mieszkańców – 16 osób
    Główne pożywienie – pomarańcze
    Produkcja – czekolada
    Zalety – wrażliwość
    Wady – nadwrażliwość
    Filozofia – sensualizm pogląd filoz. (XVII i XVIII w.), wg którego jedynym źródłem poznania są wrażenia zmysłowe; sensualny odbierany za pomocą zmysłów, zmysłowy.
    Motto życiowe – nihil est in intellectu quin prius fuerit in sensu łac., nie ma nic w umyśle, czego by przedtem nie było w zmysłach; umysł nie ma pojęć wrodzonych, jest on nie zapisaną tablicą, którą zapisują dopiero postrzeżenia.
    W spektaklu wykorzystano muzykę ze spektakli Cirque Du Soleil.
    Choreografia: wytuptana krok po kroczku – Iza Borkowska  
    Scenografia młotek, nóż, sznurka jeden metr i już – Aleksandra Olszewska, Darek Sikorski 
    Kostiumy szmatki, nici i ciut gumy – Iza Borkowska, Krzysztof Ryzlak 
    Reżyseria taka mała fanaberia – Darek Sikorski


    Obsada:


    Akordeonistka nieustannie muzykująca, płatkami sypiąca i czasami śpiąca – Debora Łojko
    Aniołek cudaczek skrzydlaty, nie z własnej woli, ani charakteru – Aleksandra Hofman
    Barmanka trochę picia, trochę życia i nic nie ma do ukrycia – Aleksandra Olszewska
    Dziewczyna w swojej powabności, diabelskie ucieleśnienie niewinności – Marta Opilska
    Fabrykant czekoladowy bogacz, chyba trochę rogacz – Michał Piwowarek
    Kochanka femme fatale miasteczka, miła panieneczka – Aleksandra Pacak
    Krawcowa bez której nie byłoby ani dnia, ani nocy, ani nic – Katarzyna Gajewska 
    Kucharka myśli ciągle o jedzeniu, niebo ma na podniebieniu – Marlena Miszkiewicz
    Obcy nieznajomy wędrowny gitarzysta, podrywacz, turysta – Michał Góral
    Pastor nawiedzony lecz duchowny z kropidłem, szachami i mydłem – Łukasz Broniak
    Panna pomocna w pomocy owocna, jest zawsze tuż, tuż bo lubi i już – Małgorzata Śmielak
    Posłaniec nie tylko dobrych wiadomości, człowiek do wszystkiego – Marcin Jabłoński
    Praczka śpiewająco piorąca panna wodna, czasem bywa trochę głodna – Olga Krawczak
    Sprzedawczyni pachnie pomarańczą i lawendą, takie zawsze będą – Agnieszka Senderowska
    Zazdrośnik beznadziejnie zawsze bardzo zakochany i zdecydowany – Maciej Beczek
    Żona fabrykanta bardzo ważna niepoważna, łatwowierna i niewierna – Magdalena Bińkowska


  • 14 marca (sobota), godz. 10.00 – 12.30 – RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE


    Z myślą nie tylko o dzieciach i młodzieży (stałych bywalcach naszych zajęć i warsztatów) ale również o ich rodzicach, babciach, dziadkach, ciociach i wujkach.... Dorożkarnia proponuje cykl rodzinnych imprez, podczas których młodzi ludzie wraz ze swoimi dorosłymi opiekunami będą mogli wspólnie, twórczo i oryginalnie spędzić wolny czas.


    Zapraszamy do udziału w spotkaniach prowadzonych przez Janusza Żabowskiego. Pod okiem instruktora uczestnicy będą wykonywali różnorodne przedmioty sztuki użytkowej, które potem – podczas kolejnych spotkań – po wypaleniu ich w piecu, będą mogli poddać procesowi szkliwienia.


    Koszt warsztatów ceramicznych: 15 zł/osoba


    Obowiązują wcześniejsze telefoniczne zgłoszenia  w sekretariacie Dorożkarni.


  • 15 marca (niedziela), godz. 11.00 – 15.30 – WARSZTATY INTEGRACYJNE


    DK Dorożkarnia prowadzi współpracę z Fundacją Sprawni organizując comiesięczne, niedzielne warsztaty przeznaczone zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i ich pełnosprawnych koleżanek i kolegów.


    Warsztaty zostały bardzo wysoko ocenione przez środowisko osób niepełnosprawnych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego terapeutę, instruktora ceramiki  i wolontariuszy (z LO im. Stefana Batorego w Warszawie). Podczas zajęć wprowadzamy szereg elementów służących aktywnej rehabilitacji poprzez ruch, zabawę.



  • 16 marca (poniedziałek), godz. 14.00 – POWITANIE WIOSNY w Klubie ZIELONE WZGÓRZE (impreza lokalna adresowana do uczestników Klubu ZIELONE WZGÓRZE)


    Dzieci z Klubu ZIELONE WZGÓRZE korzystając z różnych materiałów plastycznych przygotują Marzanny. Później udadzą się w okolice Mostu Siekierkowskiego, by uroczyście pożegnać zimę – zgodnie z tradycją – topiąc Marzannę.



  • 19 marca (czwartek), godz. 18.00 – WIECZÓR MINIATUR: PINTER/WITKACY pokazy premierowe Teatru FIAKIER oraz Pracowni Teatralnej GALOP


    Dworzec Victoria Herolda Pantera (Teatr FIAKIER) to historia człowieka, taksówkarza zdanego na siebie w przestrzeni wielkiego miasta, który ulega rozkojarzeniu umysłowemu w trakcie rozmów z dyspozytorem. Dworzec Victoria to studium walki z samotnością, próba przeciwstawienia się systemowi zdalnego kierowania i manipulacji zagubionym w wielkim mieście człowiekiem.


    Firma portretowa (Pracownia Teatralna GALOP) to teatralna zabawa inspirowana twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza, dająca możliwość aktorskiego wyżycia oraz stworzenia ciekawych witkacowskich typów, zagubionych między realnością a snem.


  • 21 marca (sobota), godz. 19.00 – MAŁY KSIĄŻĘ spektakl Grupy Tańca Nowoczesnego EXCEED


    MAŁY KSIĄŻĘ jest już piątym i  zupełnie innym od poprzednich spektaklem grupy EXCEED.  Wykorzystując piękną powieść Antoine de Saint Exupéry'ego tancerze starają się spojrzeć na artystę i jego proces twórczy. Czy artysta ma władzę nad tym co tworzy? Czy może jest na odwrót? Próbują odnaleźć odpowiedzi na te pytania pokazując artystę w momencie jego największego koszmaru, jakim jest tworzenie na zamówienie, dla pieniędzy i szybko. Opowiadają tańcem, który dzięki swojej formie zawsze zostawia miejsce na interpretacje i własne myśli. Podążają duchem autora powieści przedstawiając dzieło pełne emocji i wielu możliwości interpretacji. Znajdzie się w nim radość, smutek, miłość, przyjaźń, życie i śmierć, czyli wszystko czego doświadczamy.


    Reżyseria i choreografia: Jakub Łukowski


    Obsada: Maks Bogumił, Przemek Chmiel, Ola Kruszewska, Magda Miąsko, Magda Pokorska, Czarek Prośniak, Karolina Rychlicka, Magda Zachewicz, Ula Żelazko, Jan Lachowicz, Łukasz Koc



  • 22 marca (niedziela), godz. 11.00, 12.00 i 13.00 – WARSZTATY AFRO DANCE prowadzenie Benoit le Gros z Togo                  


    w godz. 11.00 – 12.00 – AFRO DANCE (warsztaty rodzinne – dla dzieci i rodziców - grupa dla początkujących)
    w godz. 12.00 - 13.00 – AFRO DANCE (dla średnio-zaawansowanych od lat 14)
    godz. 13.00 – 14.00 – TANIEC WSPÓŁCZESNYZ ELEMENTAMI TAŃCA AFRO (grupa dla zaawansowanych od lat 14)


    Prosimy o przygotowanie stroju do ćwiczeń i obuwia na zmianę!
    Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy!


    Warsztaty dla rodziców i dzieci wyłącznie w godz. 11.00 – 12.00


    Będzie to kolejna okazja aby spotkać się z młodym eksperymentującym tancerzem z Togo i wziąć udział w ekscytujących warsztatach tańca afrykańskiego. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w trzech grupach warsztatowych – w zależności od stopnia zaawansowania.


    Benoit le Gros jest tancerzem legitymującym się wieloma świadectwami i dyplomami w zakresie tańca (m.in. dyplom tańca tradycyjnego Togo, świadectwo z wyróżnieniem w dziedzinie tańca tradycyjnego – Zespół HEBIESO, świadectwo z wyróżnieniem w dziedzinie tańca afrykańskiego i tradycyjnego Union des Balet du Togo, międzynarodowy dyplom tańca afro-współczesnego, klasycznego i modern Międzynarodowej Szkoły HENRI MOTRA). Jest również absolwentem kursu w zakresie widowisk „Światło i Dźwięk” Stowarzyszenia Techników Dźwięku i Światła.



  • 23 marca (poniedziałek), godz. 10.00 – 6. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2009, Teatr Muzyczny ROMA, ul. Nowogrodzka 49


    SPONTAN jest konkursem dla amatorskich zespołów tanecznych z całej Polski.
    Celem imprezy jest:

    - popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród  dzieci i młodzieży,
    - artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca  i ruchu,
    - doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników,
    - nawiązywanie współpracy między  ośrodkami kultury.



    Grupy (od 4 – 24 osób) mogą zaprezentować maksymalnie 2 choreografie. Jury oceni prezentacje w trzech kategoriach tanecznych:

    - taniec nowoczesny – taniec typowo estradowy, Hip-Hop, Break Dance, Street Dance, Funky itp.;
    - etiuda taneczna – np. fragment przedstawienia, taniec mający formę opowieści);
    - inne propozycje taneczne – np. modern, jazz, taniec współczesny, lyrical itp.


    Jury wyłoni trzy najlepsze prezentacje z każdej kategorii wiekowej (11-15 lat i 16-25 lat) oraz z każdej kategorii tanecznej. Pokaz nagrodzonych prezentacji odbędzie się podczas Dziecięcej Stolicy 24 maja 2009 r.



  • 28 marca (sobota) – PRZEGLĄD NAJLEPSZYCH FILMÓW POLSKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO BEST OFF’ 2008, Kino LUNA, ul. Marszałkowska 28


    BEST OFF jest dwugodzinną prezentacją tego, co najlepsze w roku 2008 w niezależnej produkcji filmowej. BEST OFF jest festiwalem festiwali, bowiem pokazujemy filmy nagrodzone na największych ogólnopolskich festiwalach filmów niezależnych takich jak: "Jutro filmu", KRAKFFA, "OFF Cinema", OKFA, "Zoom - Zbliżenia", Oskariada, KAN, FeFe – Felliniada, „Filmowe Zwierciadła”, „Kadr”, „Klatka”, „Wydmy” i wielu innych, a jedynym laurem do zdobycia dla najlepszego filmu jest najcenniejsza z nagród, nagroda publiczności. Liczymy na liczne przybycie autorów prezentowanych filmów i gorącą dyskusję na temat kondycji kina niezależnego, jego możliwości, ograniczeń, potencjału intelektualnego czy wpływu na produkcję zawodową.  Liczymy też, że gośćmi naszego spotkania będą producenci wspomagający produkcję offową, twórcy zawodowi, którzy wyszli z kina offowego oraz twórcy festiwali filmów offowych, dzięki którym te filmy mają szansę prezentacji przed szerszą widownią.


    Celem naszego jest nie tylko promocja autorów najlepszych filmów i ich dzieł, ale przede wszystkim uwrażliwienie na bardzo szeroką problematykę kina niezależnego.

 

 

NA WSZYSTKIE IMPREZY (POZA WARSZTATAMI CERAMICZNYMI)

 

WSTĘP BEZPŁATNY!!!

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy