Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2009.06.01 g. 20:09

Czuły zaprasza


W czwartek,  4 czerwca o godz. 20.00 czuły barbarzyńca zaprasza na promocję książki Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej pt. „Książeczka z podróży” oraz wernisaż prac malarskich autorki.

 

W  tradycji literackiej jedną z najbardziej popularnych i najchętniej czytanych form autorskiej wypowiedzi są dzienniki. Między innymi - dzienniki z podróży. Książka autorstwa Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej jest dziennikiem nietypowym. Nie jest to dziennik pisany, lecz - malowany, gdyż jego autorka jest malarką.

 

Kilkadziesiąt prac reprodukowanych w „Książeczce z podróży” jest zapisem - odbytej w lipcu ubiegłego roku - podróży na południe Francji: na plener do Mentony, a następnie wędrówki po miasteczkach Toskanii.

 

Weronika Naszarkowska-Multanowska w swym dzienniku portretuje przede wszystkim koloryt lokalnego życia, które - jak to na południu - upływa przede wszystkim w plenerze: w kawiarnianym ogródku, na promenadzie przy plaży czy na rozświetlonym słońcem miejskim placyku.

 

Weronika Naszarkowska-Multanowska, absolwentka ASP w Warszawie, oprócz malarstwa zajmuje się również ilustracją prasową (współpracowała z „Gazetą Wyborczą” i „Wysokimi Obcasami”) oraz ilustracją książkową, traktując to jako spotkanie literatury z plastyką. Wydana w 2007 roku książka „Kot” z ilustracjami Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej zdobyła tytuł Książki Roku 2007, przyznany przez IBBY (Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych).

 

Wizualny kształt nadała książce ceniona za dokonania w dziedzinie grafiki wydawniczej Grażka Lange z ASP w Warszawie. Książkę wydała Agencja PRS.


W piątek, 5 czerwca o godz. 20.00 czuły barbarzyńca zaprasza na spotkanie z Kamilem Sipowiczem i Jerzym J. Fąfarą.
Pieśni solarne najnowszy zbiór wierszy Kamila Sipowicza. Zwłaszcza w pierwszej części tej książki odkrył Kamil Sipowicz rąbek tajemnicy ruchliwej, wieloznacznej, trudnej do uchwycenia, wymykającej się z rąk rzeczywistości. Los świata, zdaje się mówić autor, budowany jest w takim samym stopniu poprzez realizację Planu Stworzenia co przez nasze własne powołania i kreacje. (Z Posłowia Jacka Napiórkowskiego)

 

Jerzy Janusz Fąfara jest autorem książki: 18 – znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie. Publikacja ta jest literacką biografią, przedstawiającą niezwyczajne losy oraz talent jednego z najwybitniejszych twórców awangardowych na świecie. To opowieść o młodzieńcu (Józefie Szajnie) i jego przyjaciołach, którzy przeżyli czasy obozu w Oświęcimiu. Autor ukazuje, jak historia kształtowała osobowość tego niezwykłego człowieka. Rozgrywa się tutaj ciekawy spektakl, w którym czytelnik czuje się widzem, a zarazem obserwuje rozgrywające się wydarzenia z pozycji naocznego świadka, obserwatora.
Spotkanie poprowadzi Jacek Napiórkowski

Zapraszamy
www.czulybarbarzynca.pl



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy