Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2009.10.01 g. 07:57

Apetyt na miasto

czyli aktywizacja młodych
Akademiasz zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na spotkanie z najprężniej działającymi aktywistkami w mieście. Gośćmi październikowego (11.10) spotkania w klubokawiarni Chłodna25 będą Aldona Machnowska Góra oraz Paulina Capała.

Akademia Świadomego Życia w swej kolejnej odsłonie zaprasza młodych ludzi na spotkanie poświęcone wszelako pojętej aktywizacji. Przede wszystkim jednak organizatorzy spotkania „Apetyt na miasto” pragną przekonać uczestników do tego aby realizowali swoje autorskie pomysły, które mogą mieć wpływ na kształt przestrzeni miejskiej.

 

Goście  Akademii Świadomego Życia Aldona Machnowska Góra oraz Paulina Capała opowiedzą o swoich doświadczeniach dotyczących realizacji licznych projektów, o współpracy z urzędami i urzędnikami. Aldona Machnowska Góra jest stołeczną aktywistką. Związana od lat z Teatrem Konsekwentnym, realizuje co roku wiele projektów przy współpracy z urzędnikami. Jest pomysłodawczynią projektu „Usłyszeć teatr…”, w ubiegłym roku doprowadziła do powstania Porozumienia Nowych Teatrów Repertuarowych ENTER. Przestrzeń miejska jest dla nas. To my możemy ją tworzyć, mamy wpływ na jej kształt i koloryt. – mówi Machnowska – Góra – Zajmuję się kulturą niezależną i dbam o to aby wykorzystać jej ogromną siłę i potencjał. Ważne żeby być proaktywnym, wychodzić zawsze jeden krok do przodu i proponować miastu rozwiązania, które sprawią że nadamy wyjątkowy charakter stolicy.

 

Paulina Capała jest dziennikarką i animatorką kultury oraz członkiem Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Jest też miejską aktywistką i producentka eventów społeczno-kulturalnych. Prowadzi warsztaty fotograficzne i dziennikarskie. Obecnie realizuje projekt PracowniaDesign, który również adresowany jest do gimnazjalistów i licealistów. Uczestnicy projektu mogą dla społecznie użytecznego miejsca (np. biblioteki, świetlicy, organizacji pozarządowej, domu kultury) zaprojektować i wykonać unikalny obiekt. Projekt jest realizowany przy wsparciu specjalistów z różnych dziedzin: architektów, artystów multimedialnych oraz miejskich urzędników.

 

Akademia Świadomego Życia ma na celu poszerzanie horyzontów u młodzieży  licealnej. Zajęcia w postaci nietypowych wykładów i różnorodnych warsztatów
w swoim założeniu mają się stać alternatywną i uzupełniającą ofertą dla programów edukacji kulturalnej. Spotkania mają wspomóc formowanie się świadomych postaw, wskazywać kierunki indywidualnego rozwoju i doskonalić kreatywne inicjatywy młodych ludzi.

 

Wszystkie spotkania AŚŻ są bezpłatne. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wysłać maila zgłoszeniowego na adres akademiasza@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie 11 października w klubokawiarni Chłodna25 przy ul. Chłodna 25 o godzinie 13.00. Zbiórka jak zwykle o 12:45.

 

TEMATY I TERMINY KOLEJNYCH SPOTKAŃ „AKADEMIASZA”

 

  1. Grubsza sprawa
     24 października 2009 Jakie tak i dlaczego nie? – logiczne argumentowanie na przykładzie ważnych, współczesnych problemów moralnych

  2. (s) prawa sztuki 
    21 listopada 2009 Norwid vs. Świetlicki, Shakespeare vs. Kazik – pojedynek na słowa – poezja w muzyce współczesnej – prelekcja i kameralny koncert.
    Organizatorem Akademii Świadomego Życia jest Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego.
    Zadanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy