Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2010.01.21 g. 21:19

Noc misia (Ignacio del Moral)

"Noc Misia" - noc, która zdarza się raz na całe życie.


Pewnej nocy wydarzyło się coś, co wpłynęło na dalsze losy trójki przyjaciół...

"Noc Misia" - noc, która zdarza się raz na całe życie.

Pewnej nocy wydarzyło się coś, co wpłynęło na dalsze losy trójki przyjaciół...

 

Bohaterowie po latach spotykają się ponownie, aby wrócić do tamtych wydarzeń i przypomnieć sobie, co ukształtowało ich osobowość.

 

"Noc Misia", hiszpańskiego dramatopisarza Ignacio del Moral`a to historia trójki przyjaciół, którzy w wieku 16 lat przesiadywali razem na podwórkowej ławce.

Na początku sztuki, bohaterowie spotykają się w swoim ulubionym miejscu: na podwórku.

Tym razem ich spotkanie, będzie początkiem całonocnej, bezcelowej i niebezpiecznej podróży, podczas której każdy z nich zmierzy się ze swoimi młodzieńczymi demonami. Na spektakl zapraszamy wszystkich, którzy lubią wspominać ten niezwykły czas, gdy miało się naście lat, i będąc wolnym od trosk dorosłego życia, spędzało godziny z podwórkowymi przyjaciółmi.

 

Akcji scenicznej będzie towarzyszył komiks, który dzięki swojej plastyczności i specyfice przekazu, pogłębi wiedzę o bohaterach, przenosząc widzów w miejsca odwiedzane przez trzy miśki, podczas nocnej tułaczki po mieście.

 

W postaci Enrique, Angela i Jamiego wcielają się aktorzy: Maciej Owczarzak, Magdalena Engelmajer i Sebastian Stankiewicz.

 

"Noc misia" to kolejny projekt duetu artystycznego: Szymona Turkiewicza i Magdaleny Engelmajer, którzy od lat tworzą oryginalne i intrygujące spektakle. Jednocześnie jest to pierwszy projekt realizowany poza wrocławskim Teatrem Zakład Krawiecki, który od lat prowadzą artyści.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy