Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2010.11.12 g. 08:20

Ostatnie 3 dni FFR Sputnik


Kulturalny most łączący Warszawę i Moskwę oraz Polskę i Rosję, czyli Festiwal Filmów Rosyjskich dobiega końca. Ostatnie projekcje...

4. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik

 • 12 listopada (piątek), 22:30,
  Kino Kinoteka
  pokaz filmu z sekcji WARSZAWSKA EUFORIA
  Winogradow i Dubosarski: Obraz na zamówienie


  /gatunek: dokumentalny, rok produkcji: 2009, czas trwania: 72 min./


  Film opowiada o duecie malarzy: Dubosarskim i Winogradowie, i w tym samym czasie kreśli portret całej epoki kulturowych i historycznych przemian w Rosji. Będziemy śledzić karierę artystów, która rozpoczynała się od rysowania
  w dzieciństwie, a osiągnęła swoje apogeum indywidualna wystawą w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie. Zobaczymy także wiele wywiadów ze współczesnymi twórcami, kolekcjonerami, zwyczajnymi obserwatorami. Do tego zdjęcie z procesu tworzenie 40 metrowego Płótna dla Galerii Trietiakowskiej.


  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=VmqsINiKtQ4


 • 13 listopada (sobota), godz. 17:45 
  pokaz filmu „Pies Pawłowa”,
  po filmie DEBATA KOBIECE SPOJRZENIE


  Debata poświecona będzie kobiecemu spojrzeniu na kino, ich sposobu rejestrowania świata, estetyce, emocjom. Wśród znakomitych gości, m.in.: utalentowana rosyjska reżyserka Wiera Storożewa. Znana i ceniona dziennikarka Alona Sołoncewa, selekcjoner festiwalu „Kinotawr” w Soczi. Polskie kino będzie reprezentować Kasia Adamik, która ma na swoim koncie świetny, obsypany nagrodami film: „Boisko Bezdomnych”. Debatę poprowadzi Szef Działu Kultury radia PIN Magda Juszczyk.


  Reżyserki zapytamy jakie są na planie filmowym: stanowcze, pewne siebie, czy raczej niezdecydowane i nieśmiałe. Jak radzą sobie z aspektami technicznymi? Jak zdobywają pozycje i posłuch wśród ekipy? Kiedy ujawnia się ich kobieca wrażliwość? Po co robią filmy, czy jest to wewnętrzna potrzeba czy kaprys ego?


  Wiera Storożewa – reżyserka „Podróży ze zwierzętami domowymi” – filmu dobrze znanego i ciepło przyjętego przez polskich widzów. Reprezentuje nurt kina poetyckiego, z powolną narracją, oraz dbałością o estetykę obrazu.


  Alona Sołncewa – dziennikarka rosyjska, naczelna działu kultury „Wreima nowostiej”, jej specjalnością jest teatr i film, należy do Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, jest członkiem komisji selekcyjnej Festiwalu „Kinotawr”.


  Kasia Adamik - reżyserka m.in.: „Boiska Bezdomnych” i ”Janosika”. Córka Agnieszki Holland.


  warunkiem uczestnictwa w debacie jest zakup biletu na film „Pies Pawłowa”


 • 14 listopada (niedziela), godz. 17:00,
  Kino Kinoteka
  UROCZYSTE ZAMKNIĘCIE FESTIWALU


  Podczas gali zamknięcia zostaną przyznane nagrody: 


  Konkurs Główny
  Jury w składzie: Andrzej Żuławski, Anita Piotrowska, Tadeusz Sobolewski przyznają

  -   I miejsce (6 000 Euro),
  -  II miejsce (3 000 Euro),
  - III miejsce (2 000 Euro)

  najlepszym filmom festiwalu.


  Konkurs Kanału Wojna i Pokój
  Nagroda (3 000 Euro) Kanału Wojna i Pokój dla twórcy wybranego przez kolegium redakcyjne Kanału Wojna i Pokój filmu konkursowego.


  Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
  Nagroda dla najlepszego filmu wybranego spośród filmów konkursowych przez Publiczność. Nagroda gwarantuje wsparcie SKSiL dla dystrybucji filmu w Polsce.


  Nagroda Publicznośći
  Najlepszy film festiwlau wybrany w dniach 4-13 listopada przez publicznosć festiwalową. Spośród osób głosujacych zostaną rozlosowane 2 karnety na 5. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik.


  Galę zamknięcia zainauguruje film – zdobywaca Nagrody Głównej Publicznosci.

 

 Szczegóły www.sputnikfestiwal.pl

 

 

Partnerem festiwalu jest szkoła rosyjskiego Katiusza, która serdecznie zaprasza na festiwal.

 

Katiusza zaprasza również na kursy rosyjskiego, na których oprócz realizacji programu często wykorzystuje fragmenty filmów rosyjskich i dokładnie je omawia dzięki temu, że sale są wyposażone w duże telewizory z DVD.

 

 Szkoła językowa KatiuszaOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy