Kultura
2011.04.29 g. 10:13
Nadzwyczajny koncert kameralny
Kwartet smyczkowy Nostadema
Esencja romantyzmu ze Skandynawii, dramatyzm i baletowa lekkość rosyjskiej muzyki, echa ludowych rytmów z Węgier i Transylwanii i minimalistyczna, najnowsza muzyka z Polski – wszystko na jednym koncercie! WSTP WOLNY!
UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA
oraz
serdecznie zapraszają na
NADZWYCZAJNY KONCERT KAMERALNY
Nagroda Rektora Uniwersytetu Muzycznego dla najlepszego zespołu
występującego w Austriackim Forum Kultury w sezonie 2009/2010
KWARTET SMYCZKOWY NOSTADEMA
w składzie:
- Jakub Nowak
- skrzypce
- Kamil Staniczek
- skrzypce
- Aleksandra Demowska - Madejska
- altówka
- Anna Markiewicz
- wiolonczela
w programie:
- E. Grieg - I Kwartet Smyczkowy g-moll op. 27
- P. Czajkowski - II Kwartet Smyczkowy F-dur op. 22
- L. Weiner - Divertimento na smyczki op. 20
- M. Łopacki – I Kwartet Smyczkowy
- 15 maja 2011r. godz. 19.30
- Sala Koncertowa
- Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
- ul. Okólnik 2,
- wstęp wolny
Esencja romantyzmu ze Skandynawii, dramatyzm i baletowa lekkość rosyjskiej muzyki, echa ludowych rytmów z Węgier i Transylwanii i minimalistyczna, najnowsza muzyka z Polski – wszystko na jednym koncercie!
Kwartet Smyczkowy Nostadema
powstał ze wspólnej inicjatywy muzyków, którzy wspólnie brali udział w projektach „muzycznego forum młodych” austriackiego forum kultury, oraz są laureatami tego cyklu. Obecny skład zespołu ustalił się w kwietniu 2010 r. Tworzą go absolwenci i studenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Młodzi muzycy posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonawstwie muzyki kameralnej, wciąż poszerzane m.in trakcie studiów doktoranckich i licznych kursów mistrzowskich w Polsce, Austrii i USA. Prowadzą ożywioną działalność koncertową jako soliści, oraz członkowie zespołów kameralnych i orkiestr w kraju i za granicą. Uhonorowani zostali nagrodą rektora Uniwersytetu Muzycznego w postaci koncertu w sezonie 2010/11. Zostali zaproszeni do udziału w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Fine Arts Quartet podczas tegorocznego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.
- Aleksandra Demowska – Madejska
- absolwentka AMiFC w Warszawie w klasie prof. M.Marczyka. W latach 2005-2006 jako stypendystka programu Sokrates /Erasmus studiowała w Royal Flemish Conservatoire w Antwerpii. W 2008r. ukończyła staż artystyczny w UMFC w Warszawie u prof. P.Reicherta, aktualnie jest na studiach doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi w kl. prof. J.Kukuły - Kopczyńskiej. Jako stypendystka Festiwalu w Zermatt wzięła udział w prestiżowym kursie kameralistyki prowadzonym przez Berlińskich Filharmoników, gdzie pracowała z Scharoun Ensemble Berlin. W latach 2004-2007 była stypendystką Rady Miasta Będzina. W latach 2005- 2006 grała w European Union Youth Orchestra, gdzie miała okazję występować pod batutą znakomitych dyrygentów. Kilkukrotna laureatka cyklu Muzyczne Forum Młodych. Od 2008r. gra w Sinfonii Iuventus.
- Anna Markiewicz
- występowała jako solistka i kameralistka w Polsce, Niemczech, Austrii i Norwegii. W 1999 r. brała udział w światowym tournée „Polish Festival Orchestra” Krystiana Zimermana i uczestniczyła w nagraniu płytowym obydwu koncertów Fryderyka Chopina dla wytwórni Deutsche Grammophon. Uczestniczyła w trasach koncertowych międzynarodowej orkiestry Philharmonie der Nationen Justusa Frantza. Wielokrotna laureatka cyklu Muzyczne Forum Młodych”, stypendystka Agencji Koncertowej z Grazu, Rządu Górnej Austrii i Landu Voralberg. W 2008 roku z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Nicolasa Krauze dokonała polskiego prawykonania koncertu wiolonczelowego austriackiego kompozytora Ivana Eröda, wystąpiła także w Filharmonii Lubelskiej. Była stypendystką Fundacji Sztuki Dziecka i Ministra Kultury. Obecnie jest członkiem wiedeńskiej orkiestry kameralnej „Spirit of Europe”. Pełni honorową funkcję prezesa Koła Solistów i Kameralistów SPAM
- Jakub Nowak
- od 2007 roku jest studentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Janusza Kucharskiego i prof. Marii Orzechowskiej. W 2006 r. uczestniczył w Morningside Music Bridge w Szanghaju, letnich studiach na Indiana University w Bloomington, Międzynarodowej Letniej Akademii w Salzburgu. Laureat I nagrody na konkursie im. Z. Hajzera w Zielonej Gorze, oraz konkursu Radia Bis „Paganini Junior”. Występował zarówno jako solista, jak i kameralista na estradach wielu sal koncertowych w Polsce, Niemczech, Holandii, we Włoszech i w Chinach.
- Kamil Staniczek
- obecnie jest studentem V roku Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Jana Staniendy. Koncertował jako solista ze Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Gliwicką Orkiestrą Kameralną. współpracuje z wieloma orkiestrami m.in.: Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Orkiestrą Kameralną „Wratislavia”, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Krakowie, Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną „Lutosławski Youth Orchestra”.
-