Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2011.07.28 g. 22:35

Weekendowe koncerty w Arkadach


Staromiejski Dom Kultury i Zamek Królewski w Warszawie serdecznie zapraszają na Scenę Letnią w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Festiwal jest łatwo dostępny dla szerokiej widowni, ze względu na niską cenę biletów w stosunku do atrakcyjności wszystkich imprez. Znamiennym faktem jest również lokalizacja Sceny Letniej w historycznym centrum stolicy - Zamku Królewskim, a konkretnie w Arkadach Kubickiego - miejscu oryginalnym i prestiżowym. Niedawno zakończony, wieloletni remont wydobył potencjał Arkad jako przestrzeni idealnej dla imprez kulturalnych, którym zawsze towarzyszy unikalna atmosfera.

 


29 lipca, godz. 19.30 - Klezmerski piątek - Klezmafour

 

 


Zespół powstał w 1999 roku w Lublinie. Inspiracją dla jego artystycznej aktywności jest historia miasta, z którego pochodzą muzycy - miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje kultur wschodu, zachodu i południa.
W repertuarze kwintetu znajdują się kompozycje własne członków zespołu, utwory stylizowane muzyką mniejszości żydowskiej i fascynującą kulturą Bałkanów. Od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną wagę do idealnego zgrania. "Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi - to nasz cel, do którego dążymy od początku".
Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie "idealnego zgrania" w sposób profesjonalny i przemyślany.
KlezmaFour ma na swoim koncie występy w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). W 2011 - jako pierwszy polski zespół klezmerski odbył trasę koncertową po USA i Kanadzie, co było konsekwencją zdobycia dwóch nagród na International Jewish Music Festival Amsterdam 2010. To - jak do tej pory - najważniejsze spośród wielu zdobytych wcześniej i później nagród, a konsekwencją ich zdobycia jest wsparcie Michaela Dorfa - prawdziwego giganta rynku muzycznego na świecie, producenta takich wydarzeń kulturalnych jak: The New York jazz Festival, koncerty dla Eltona Johna, Boba Dylana, Bruce'a Springsteena, REM czy The Who oraz współproducenta Montreaux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival oraz Vienna Jazz Festival.

 

Skład zespołu :

  • Andrzej Czapliński - skrzypce

  • Wojciech Czapliński - klarnet

  • Rafał Grząka - akordeon

  • Gabriel Tomczuk - kontrabas

  • Tomasz Waldowski - perkusja

 


30 lipca, godz. 19.00 - Danza Del Fuego

 

 

 

 

Historia zespołu Danza del Fuego rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy pod tą nazwą skupiła się grupa muzyków zafascynowanych sztuką flamenco. Założycielem i menedżerem zespołu jest Sławomir Dolata - jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce, Prezes Fundacji Duende Flamenco, która organizuje największą imprezę w tej części Europy "Duende Międzynarodowy Festiwal Flamenco". Przez kilkanaście lat swojego istnienia zespół koncertował w kraju i za granicą, w różnych składach, współpracując z artystami flamenco z Polski, Hiszpanii, Czech i Słowacji. Grupa wystąpiła obok znanych artystów flamenco jak Juan Polvillo, Rafael Cortes, Rafael de Huelva, Tomatito, Canizares, Maria Serrano, Carmen Segura, Teo Barea Munoz oraz grupa Agustito. Muzyka, którą tworzy grupa, jest ich własną wizją flamenco, powstałą na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej.
W programie zespołu znajdują się tradycyjne i znane formy flamenco, jak również własne kompozycje i aranżacje. Muzycy Danza del Fuego sięgają do wschodnich korzeni flamenco, skłaniając się przy tymku tradycyjnym formom i znanym motywom muzycznym, nie rezygnując jednocześnie z nowoczesnych elementów będących wyznacznikiem naszych czasów. Dziś zespół, oprócz działalności impresaryjne koncertowej, zajmuje się prowadzeniem kursów gitarowych i warsztatów tanecznych.

 


31 lipca, godz. 19.00 - Blues na Niedzielę - Rico McClarrin and Marcos Coll Band

 

 

 

 

 

Rico McClarrin i Marcos Coll zaczęli grać wspólnie w 2009 roku, kiedy Rico dołączył jako perkusista do grupy Marcosa - "Los Reyes del Ko". Wkrótce postanowili utworzyć własny projekt z Rico w roli wokalisty.
Rico McCLarrin jest perkusistą, wokalistą i aktorem z Miami. Jako perkusista współpracował z takimi legendami muzyki jak m.in.: Jaco Pastorious,George Clinton,Bugsy Collins,Sly Stone,Big, Joe Turner. Jest bardzo wszechstronnym wokalistą - potrafi śpiewać zarówno w stylu wielkiego Howling Wolfa, jak też w łagodniejszych klimatach soul i gospel.
Marcos Coll jest liderem hiszpańskiego zespołu Los Reyes del Ko, z którym występował na całym świecie m.in., przed koncertami takich sław jak: Chuck Berry, Solomon Burke, Faboulous Thunderbirds, Buddy Guy, Animals. Marcos był również członkiem grupy Tonky Blues, z którą grał i nagrywał m.in. z Buddym Milese, Mickem Taylorem czy Tomem Jonesem. Wchodził w skład jury "World Harmonica Festival 2009".
Ich wspólny program to mieszanina klasycznego bluesa w stylu Howling Wolfa, funku, soulu z domieszką gospel.

 

Skład :


  • Rico McClarrin - wokal, perkusja

  • Marcos Coll - gitara

  • Carlos Dalelane - bass

  • Fred P.G - bass

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy