Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2011.08.31 g. 22:14

Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu


W najbliższy czwartek rozpoczyna się XI Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU (01 -11.09.2011).

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu to unikatowy projekt, zainicjowany w 2001r. przez wieloletniego Dyrektora orkiestry – Franciszka Wybrańczyka. Ta cykliczna impreza o wysokim poziomie artystycznym, dostępna dla bardzo szerokiej  publiczności, wpisała się już na stałe w pejzaż kulturalny Warszawy i zyskała sobie sympatię jej mieszkańców.

 

 

 

 

 

Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie słuchaczom wielkich dzieł literatury muzycznej w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz znakomitych solistów i dyrygentów. Co roku, u schyłku lata, orkiestra występuje w różnych miejscach stolicy, oddalonych od głównego nurtu wydarzeń kulturalnych – domach kultury, kościołach i w plenerze, oferując publiczności bezpłatne koncerty.

 

W tym roku większość koncertów odbędzie się w Sinfonia Varsovia Centrum przy ul. Grochowskiej 272. W sobotę 3 września zapraszamy na dziesięć koncertów kameralnych (od godz. 12.00 do 20.00), a w niedzielę na kolejnych dziewięć (od godz. 12.00 do 19.15).

 

Koncert inaugurujący Festiwal w dniu 1 września 2011 roku, o godz. 19, który przyjął wyjątkową formę – Benefisu Jerzego Klocka, wieloletniego wiolonczelisty Orkiestry Sinfonia Varsovia, a także koncert finałowy w dniu 11 września odbędą się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy