Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2011.12.01 g. 20:49

Koncert Agi Zaryan


Już 4 grudnia jazzowe interpretacje poezji Czesława Miłosza w wykonaniu Agi Zaryan!

Specjalny koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie


W niedzielę 4 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się galowy koncert z cyklu „Deutsche Bank Invites”. Aga Zaryan tego wieczoru zaprezentuje repertuar z interpretacjami poezji Czesława Miłosza.

 

 


Czeka nas prawdziwa uczta muzyczna w świątecznej atmosferze. Podczas jedynego koncertu w Warszawie Aga Zaryan wystąpi na scenie w towarzystwie European Jazz Quartet  i Atom String Quartet.


Repertuar koncertu to utwory z albumu “A Book of Luminous Things” wydanego przez prestiżową wytwórnę Blue Note Records oraz kompozycje z najnowszej  polskojęzycznej płyty pt. “Księga olśnień”. Kompozycje do wierszy Czesława Miłosza są przepełnione liryzmem oraz zmysłowością, a partie wokalne Agi Zaryan przywodzą na myśl klasyczne wykonania największych diw jazzu. Albumy zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność oraz krytykę.


"A Book of Luminous Things" oraz polska wersja płyty “Księga olśnień” to wyjątkowy projekt poświęcony postaci Czesława Miłosza i jego ulubionym poetkom. Projekt został objęty mecenatem MKiDN oraz Deutsche Bank PBC. Anglojęzyczna wersja albumu zyskała już status Platynowej Płyty.


Kilka dni temu Aga Zaryan zdobyła nagrodę w kategorii Muzyka w plebiscycie „Róże Gali” organizowanym przez dwutygodnik  „GALA”. Artystka została nagrodzona przez czytelników i członków kapituły magazynu za album „A Book of Luminous Things”. Między innymi za ten album znalazła się ona wśród tegorocznych laureatów dorocznych nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawanych za całokształt działalności twórczej i wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.

 

Koncerty Agi Zaryan to niezwykłe przeżycia muzyczne, pełne liryzmu i niezapomnianych emocji. Wyróżnia ją specyficzny styl i sposób śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłą, matową barwą głosu.

 

Najbliższe koncerty Agi Zaryan:

  • 27 listopada Gdańsk - Filharmonia Bałtycka, godz. 19:00
  • 3 grudnia Białystok – Kino Forum, godz. 19:00
  • 4 grudnia Warszawa – Filharmonia Narodowa, godz. 19.00   
  • 6 grudnia Wrocław – Synagoga pod Białym Bocianem, godz. 19.00

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy