Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2011.12.12 g. 21:33

WCALC 2011 - zapowiedź finału


Już w najbliższą niedzielę [18.12] finał cyklu koncertowego Warsaw Camerata à la carte!

 

 

Zakończenie przedsięwzięcia, w którym publiczność wybierała programy poszczególnych koncertów, będzie pełne muzycznych fajerwerków od baroku do romantyzmu.

 

W programie znajdzie się:

  • barokowa perła III Koncert brandenburski Jana Sebastiana Bacha,
  • klasyczny Koncert obojowy C-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta
  • najromantyczniejsza Serenada na orkiestrę smyczkową Piotra Czajkowskiego.

Tradycyjnie à la carte będą również muzyczne niespodzianki dla publiczności. 

 

Arcydzieła mistrzów brawurowo wykona orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego. Solistą w koncercie W. A. Mozarta będzie doskonale znany wszystkim melomanom - oboista Tytus Wojnowicz.

 

 


Przebojowe zakończenie tegorocznej edycji cyklu w najbliższą niedzielę - 18 grudnia br. o godz. 14:00 w Bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie.

Po muzycznej uczcie, podczas spotkania koktajlowego, będzie można spotkać artystów i porozmawiać o ulubionych utworach.


Wstęp wolny

 


WYKONAWCY:

 

 


Tytus Wojnowicz - obój
Studiował m.in. w Akademii Muzycznej w Warszawie oraz we Freiburgu w Niemczech. Od 1989 r. gra z Warszawskim Kwintetem Dętym, z którym nagrał 2 płyty i koncertował w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, na Tajwanie i w USA (m.in. w Carnegie Hall). Występował z wieloma orkiestrami, wśród których znalazły się: Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Filharmonii Narodowej. Jednocześnie Tytus Wojnowicz prowadzi aktywne życie pedagogiczne jako asystent w Akademii Muzycznej w Warszawie.
Artysta ma w swoim dorobku wiele interesujących płyt. Talent i wielka wyobraźnia muzyczna Tytusa Wojnowicza sprawiły, że na każdej z nich został zarejestrowany materiał wyjątkowy, który może zadowolić wszystkich tych, którym nie są obce kultura muzyczna, harmonia, subtelność przekazu, estetyka, a przede wszystkim melodia. Jest to muzyka dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko biernego odbioru. W orkiestrze symfonicznej obój nie jest wyeksponowany, a Tytus Wojnowicz uczynił z oboju instrument wiodący, zwracając uwagę na jego piękne, delikatne brzmienie.

 

Warsaw Camerata
To wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in. Ch. Hogwood, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell, M. Chance’owi.
Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta organizowanych od 2008 roku, podczas których prezentowana jest zarówno znana jak i zapomniana muzyka polska.

 

Paweł Kos-Nowicki - dyrygent
Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Bogusława Madeya. Uczestniczył także w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Sir Colina Daviesa i Jerzego Salwarowskiego. Laureat III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Paweł Kos-Nowicki jest cenionym interpretatorem muzyki oratoryjnej oraz dzieł klasycznych. Nie stroni również od muzyki innych epok oraz dzieł najnowszych.
Zadebiutował w 1999 r. w sali Filharmonii Lubelskiej jako dyrygent Orkiestry Trybunału Koronnego. Współpracował także z orkiestrami Akademii Muzycznej w Warszawie, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną ACADEMIA, Elbląską Orkiestrą Kameralną. Od 2000 r. jest szefem Nowej Orkiestry Kameralnej. W 2010 roku z jego inicjatywy rozpoczęły działalność chór i orkiestra Warsaw Camerata.
Ma w swoim dorobku archiwalne nagrania dla Polskiego Radia m.in.: „Czterech pór roku” z K. Dudą, oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla z E. Kirkby i M. Chancem, koncertu fortepianowego F. Riesa i in. Dokonał szeregu prawykonań utworów kompozytorów polskich i zagranicznych m.in.: P. Mossa, R. Twardowskiego, A. Williamsa, J. Dawe’a.
Paweł Kos-Nowicki współpracuje z wieloma znakomitymi solistami m.in.: Emmą Kirkby, Elizabeth Connell, Mirjam Tschopp, Michaelem Chancem, Katarzyną Dudą, Martą Boberską, Justyną Stępień, Piotrem Kusiewiczem, Robertem Gierlachem, Wojciechem Gierlachem, Pawłem Kowalskim, Leszkiem Wachnikiem, Tytusem Wojnowiczem, Zbigniewem Pilchem oraz zespołem Glass Duo. Od 2009 r. jest wykładowcą Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Zamościu.




-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy