Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2012.02.22 g. 08:30

Urodziny Chopina - koncertowanie


22 lutego 2012 r. o godzinie 19.00 w dniu metrykalnych urodzin Chopina, w auli Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy Krakowskim Przedmieściu 66, rozpoczyna się rocznicowe koncertowanie.

Potrwa aż d 1 marca, czyli do dnia, w którym Fryderyk obchodził urodziny.
Będzie 9 niezapomnianych wieczorów- to hojność roku przestępnego.

 

Portret Chopina pędzla Marii Wodzińskiej (16 lat)

 

Portret Chopina pędzla Marii Wodzińskiej (16 lat)

 

Znani artyści zagrają utwory Chopina jak również kompozytorów mu współczesnych, oraz inspirowane jego muzyką. Każdy, kto zechce uczestniczyć, wysłucha nie tylko codziennych recitali muzyki klasycznej. Na scenie pojawią się także ci, którzy wspaniale czerpią z dokonań Fryderyka: laureaci konkursów, mistrzowie improwizacji, dzieci, które jak mały Frycek czarują mistrzostwem, soliści, chóry, zespoły folkowe i jazzowe.

 

Wystąpią m.in. znani z minionych urodzinowych koncertów: Paweł Wakarecy, Andrzej Jagodziński z zespołem, Misza Kozłowski, Aleksandra Soboń, czy Lena Ledoff.
Będzie można także zobaczyć kolekcję strojów Kaliny Paroll inspirowaną muzyką Fryderyka Chopina i piękne dziewczyny - muzy w tychże strojach.

 

Jak w latach minionych wspólnie zaśpiewamy Jubilatowi, by potem delektować się urodzinowym tortem od Bliklego. Będzie urodzinowo!

 

Artyści zagrają na fortepianie udostępnionym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, całe przedsięwzięcie finansowo wspiera Miasto Stołeczne Warszawa a przygotowuje Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej we współpracy z Domem Kultury Śródmieście, Pocztą Polską i partnerami z Warszawskiej Skarpy Wiślanej.

 

 • Termin:
  22 lutego – 1 marca 2012 r.

 • Miejsce:
  aula Centralnej Biblioteki Rolniczej
  przy Krakowskim Przedmieściu 66

 • Godzina:
  dni powszednie od 19:00;
  sobota i niedziela od 17:00

 

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy