Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2012.08.25 g. 14:35

Sinfonia Varsowia na Festiwalu Chopin i jego Europa


Sinfonia Varsovia na 8. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym CHOPIN I JEGO EUROPA /24, 25 i 31.08.2012 r./

Sinfonia Varsovia trzykrotnie wystąpi na 8. Międzynarodowym Festiwalu  Muzycznym „Chopin i Jego Europa”. Koncerty Sinfonii Varsovii na festiwalu stały się już niemal tradycją – orkiestra zapraszana jest rokrocznie, począwszy od jego drugiej edycji. 

 

W najbliższy piątek (24.08.2012) Sinfonia Varsovia wystąpi z solistą - Janem Lisieckim i Christianem Zachariasem w roli dyrygenta. W programie koncertu: Uwertura Es-dur Ignacego Jana Paderewskiego oraz Koncert fortepianowy a-moll op.54 i IV Symfonia d-moll op.120 Roberta Schumanna. W ubiegłych latach współpraca Sinfonii Varsovii i Jana Lisieckiego zaowocowała wydaniem płyty z Koncertami fortepianowymi Fryderyka Chopina zarejestrowanymi na żywo podczas festiwalu „Chopin i Jego Europa”. Ten debiutancki album młodego pianisty został wyróżniony prestiżową nagrodą Diapason Découverte w maju 2010 r.

 

W sobotę (25.08.2012) Sinfonia Varsovia zagra pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Solistami będą pianiści: Nicholas Angelich i François-Frédéric Guy. W programie znajdą się I i II Koncert fortepianowy Brahmsa.

 

Po raz ostatni w tej edycji, Sinfonia Varsovia zaprezentuje się w piątek (31.08.2012) podczas koncertu finałowego festiwalu, tym razem pod batutą Jerzego Maksymiuka. Zabrzmi poemat symfoniczny „La Mer” Claude’a Debussy’ego, I Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina w wykonaniu ukraińskiej pianistki Valentina Lisitsa oraz Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę Maurice’a Ravela w interpretacji Dmitrija Alexeeva.

 

Koncerty odbywają się w Filharmonii Narodowej. Więcej informacji na stronie organizatora: http://pl.chopin.nifc.pl

 

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy