Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2012.11.02 g. 12:37

Małe Wesele Figara

Rodzinny Poranek Muzyczny

Zapraszamy na premierę projektu Małe Wesele Figara. „Małe” bo przeznaczone dla najmłodszych odbiorców w Dom Kultury Świt przy ul. Wysockiego 11.

Opera Wolfganga Amadeusza Mozarta "Wesele Figara" została dostosowana do potrzeb najmłodszej publiczności i śpiewana w wersji polskiej z narratorem, w wykonaniu artystów śpiewaków z Uniwersytetu Muzycznego.

 

Plakat - Małe wesele Figara

 

Posiadłość Hrabiny i Hrabiego. Para służących, Zuzanna i Figaro, chce wziąć ślub. Pomysł ten nie przypadł do gustu Hrabiemu, który, mimo, że ma wspaniałą żonę, wyznaje miłość pięknej Zuzi. Rozmowę tę niechcący podsłuchał mały flirciarz Cherubin, który kocha się potajemnie w Hrabinie. Hrabia, postanawia wysłać go za karę do wojska. Hrabinę smuci niewierność męża. Gdy ten wychodzi na polowanie, mały Cherubin biegnie do Hrabiny, by się z nią pożegnać. Figaro podpowiada, by przebrać chłopca w suknie. Wtedy Hrabia go nie rozpozna i Cherubin będzie mógł zostać. Zuzia i Hrabina przebierają więc Cherubina. lecz Hrabia wraca zbyt wcześnie z polowania. Przestraszona Zuzia i Cherubin chowają się. Czy Hrabinie uda się wzbudzić poczucie winy w swoim mężu?

 

Jak doprowadzić do szczęśliwego zakończenia?
Odpowiedz znają ci, którzy wiedzą, jak wielką moc mają kobiece łzy.

 

Zapraszamy:

 

  • 4 listopada,
  • godz. 12:00
  • Dom Kultury Świt,
  • Wysockiego 11
  • Bilety 12 zł.
  • Rezerwacje pod numerem tel. 22 811 01 05


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy