Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2013.05.12 g. 15:20

Stosunki Prawne

Komedia damsko-męska oparta na aktach.
Zapraszamy na prapremierę duetu artystycznego ME/ST. To przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.

On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów.
Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi?
Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

 

Plakat: Stosunki Prawne - Komedia damsko-męska oparta na aktach

 

Całość sztuki, posiada formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji.
Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w skóręTemidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.

 

Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?

 

Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

 

Przed spektaklem zapraszamy widzów już na 18.30 aby obejrzeć wystawę prac malarskich!

 

 • Scenariusz, reżyseria, muzyka:
  Szymon Turkiewicz
 • Scenografia, kostiumy:
  Magdalena Engelmajer
 • Występują:
  ONA - Magdalena Engelmajer,
  ON - Sławomir Głazek

 

 • ORGANIZATOR:
  ME/ST Duet Artystyczny
 • NAZWA WYDARZENIA:
  „Stosunki Prawne” - PRAPREMIERA
 • STRONA INTERNETOWA:
  www.mestteatr.pl
 • DATY:
  30 maja, 31 maja, godzina 19.00
 • MIEJSCE:
  Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie
 • CENY BILETÓW:
  40 zł ulgowy, 50 zł normalny.
  Rezerwacja pod adresem: rezerwacja.bilet@gmail.com
 • GRUPA WIEKOWA:
  od 14 lat


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy