Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2013.08.26 g. 22:20

Fugazi - stanowisko WWS

Warszawska Wspólnota Samorządowa


Publikujemy stanowisko Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej w sprawie odwolania Festiwalu Fugazi.

Fugazi Festiwal - logo

Szanowni Państwo!

 

Warszawska Wspólnota Samorządowa jest oburzona faktem, iż Urząd Miasta St. Warszawy odwołał wsparcie dla festiwalu Fugazi. To kolejny dowód na to, że urzędnicy nie dbają o tkankę miejską, nie zależy im na życiu i promocji Warszawy. Pokazuje to, jak bardzo oderwani od rzeczywistości są urzędnicy, którzy najbardziej sobie cenią „spokój nad papierami”.

 

Ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz od dawna niszczy życie kulturalne miasta. Zniknęły znane w całej Europie zawody tańca breakdance – Warsaw Challenge, w tym roku ratusz nie dofinansował Wielokulturowego Street Party, choć urzędowy aparat propagandy wysłał do mediów zaproszenie na tę imprezę. Teraz dowiadujemy się o kolejnych kłodach po nogi rzucanych organizatorom oryginalnych imprez, które wzbogacają życie kulturalne miasta.

 

Między bajki można włożyć wszystkie zapewnienia Ratusza, że chcą rozwijać kulturę nad Wisłą i wspierają młodych ludzi, którzy – pełni zapału – chcą zrobić coś ciekawego dla Warszawy. Fikcją jest dialog z klubokawiarniami. Przedstawiciele tego środowiska zaprosili mnie jakiś czas temu nad Wisłę i pokazali, jak wielu warszawiaków chce się bawić i jaki bałagan towarzyszy tej zabawie, gdyż miasto nie potrafi nawet oświetlić ciągów pieszych i wyrównać chodników.

 

Wygląda na to, że urzędnicy popierają tylko muzykę disco polo, której za ponad 3,5 mln zł słuchaliśmy na miejskim sylwestrze i koncerty chopinowskie, trafiające do bardzo wąskiej grupy odbiorców. Władze miasta nie interesują się i nawet nie chcą się zainteresować nowymi projektami.

 

To kolejny dowód na skostnienie, arogancję i brak wyobraźni ekipy obecnej prezydent Warszawy. Gdy Warszawska Wspólnota Samorządowa będzie rządziła miastem, wszelkie takie nowe projekty będą pod naszą szczególną opieką. Miasto musi się rozwijać nie tylko urbanistycznie, ale również kulturalnie i sportowo.

 

Żądamy dymisji wicedyrektora Gabinetu Prezydenta Jarosława Jóźwiaka za wprowadzenie organizatorów w błąd, arogancję i powoływanie się na wpływy. Natomiast organizatorów Fugazi Festival zapraszam w przyszłym roku na Ursynów.
 


Pozdrawiam,
Piotr Guział
Przewodniczący Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej

Zobacz też:

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy