Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Muzea

2008.02.01 g. 21:24

A może do muzeum…? - Ferie 2008


Atrakcyjne zajęcia w Muzeum Narodowym w Warszawie w czasie ferii zimowych

 

Ośrodek Oświatowy przygotował specjalny program dostosowany do wieku uczestników. Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku o godzinie 10.15

i 11.30. Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu 621 10 31 wew. 246.

 

 

Tematy zajęć:

Tajemnice mumii

Dlaczego starożytni Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Kim był Ozyrys?  Jaką rolę pełnił skarabeusz?  Starożytne sarkofagi, grobowce i mumie pozwolą nam poznać wierzenia w życie pozagrobowe.


O dawnej kuchni, modzie i urodzie

Uczniowie dowiedzą się jak wyglądało życie szlachty w XVII i XVIII wieku , jak się ubierano, co jedzono i pito na ucztach. Punktem wyjścia do tych rozmów będą przedmioty codziennego użytku, które  uczestnicy zobaczą nie tylko w gablotach za szkłem ale też będą mogli ich dotknąć.

 

Historia w obrazach Jana Matejki

Obrazy Matejki posłużą nam do opowieści o barwnej historii Polski, królach, rycerzach i  bitwach. Poznamy Jana Matejkę nie tylko jako malarza historycznego, ale również męża i ojca

 

Na tropach nowoczesności

Głównym zagadnieniem zajęć będzie próba odpowiedzi na pytania: Co to jest nowoczesność? Kogo uważamy dziś za człowieka nowoczesnego? Czy ludzi żyjących osiemdziesiąt lat temu też tak nazwiemy? Obrazy, rzeźby, plakaty i meble z dwudziestolecia międzywojennego stanowić będą punkt wyjścia do rozważań na temat sztuki nowoczesnej.

 


W malarskiej kuchni

Na zajęciach poznamy różne techniki malarskie oraz przybory służące do wykonywania dzieł sztuki. Opowiemy o artyście, jego pracowni i o tym co robi aby uzyskać odpowiedni kolor, fakturę i perspektywę.

 


Z archeologią za pan brat

Kim jest archeolog? Czym się zajmuje? Co to są wykopaliska? W czasie lekcji uczniowie dowiadują się, jak wydobyte z ziemi zabytki odkrywają przed badaczami tajemnice przeszłości.

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy