Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Muzea

2008.06.20 g. 21:19

Warszawiacy śpiewają (nie)Zakazane Piosenki w Muzeum Powstania


Serdecznie zapraszamy w sobotę 28 czerwca do Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego na wspólne muzykowanie połączone z promocją
"Mojego śpiewnika powstańczego".

 

Przez cały dzień od 11.00 do 20.00 będzie trwał festyn "Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI". Uczestnicy przy akompaniamencie zespołów i przy pomocy paneli tekstowych będą mieli niepowtarzalną możliwość śpiewania piosenek powstańczych.

 

Z warszawiakami zagrają m.in. Tomasz Budzyński, Kapela Czerniakowska czy Brass Band Tramwajarzy Warszawskich. Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski.

 

Ponadto uczestników czekają warszawskie smakołyki, głosowanie na najpopularniejszą piosenkę powstańczą, gra fabularna "Akcja pod Kubusiem" i ciekawe niespodzianki.

 

PROGRAM:

 

godz. 11.00 - 13.15 - "Warszawskie dzieci" - nie tylko muzyczne atrakcje dla najmłodszych Warszawiaków. Dzieci poznają piosenki powstańcze i ich historię, samodzielnie wykonają instrumenty muzyczne i wspólnie wystąpią na scenie.

 

godz. 13.00 - 20.00 - Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych przy akompaniamencie zespołu jazzowego, Brass Bandu Tramwajarzy Warszawskich, zespołu folkowego
"Swoją drogą" i Kapeli Czerniakowskiej, oraz specjalny występ z repertuarem powstańczym Tomasza Budzyńskiego, lidera legendarnego już zespołu "Armia".O historii piosenek opowiedzą sami Powstańcy.

 

godz. 17.00 -18.10 - gra "Akcja pod Kubusiem", Park Wolności

 

godz. 20.00 - ogłoszenie wyników głosowania na najpopularniejszą piosenkę powstańczą, losowanie zwycięzcy


godz. 20.10 - wykonanie utworu, który zyskał największą liczbę głosów z akompaniamentem Kapeli Czerniakowskiej

 

W trakcie imprezy do nabycia niezbędnik każdego Warszawiaka - "Mój śpiewnik powstańczy" .

 

Informacje szczegółowe:

 

 "MÓJ ŚPIEWNIK POWSTAŃCZY" w liczbach

 

1 sierpnia 2007 - na Pl. Piłsudskiego odbyła się pierwsza akcja wspólnego muzykowania zatytułowana "Zakazane piosenki". To właśnie wtedy zrodził się pomysł wydania śpiewnika.

 3 - tyle części ma śpiewnik. Pierwsza z nich zawiera pieśni i piosenki napisane przed Powstaniem i śpiewane podczas Powstania, druga piosenki napisane podczas Powstania i trzecia utwory późniejsze opowiadające o Powstaniu.

16 - piosenek znajduje się na płycie CD dołączonej do śpiewnika.

63 - liczba symboliczna - w śpiewniku zamieszczono 63 piosenki, tyle ile dni trwało Powstanie

66 zdjęć służy za ilustrację utworów zamieszczonych w śpiewniku.

Na 168 stronach śpiewnika znajdują się teksty piosenek, nuty wraz z funkcjami gitarowymi, krótkie informacje o utworach, zdjęcia oraz słowniczek.

Blisko  1000 Warszawiaków uczestniczyło w akcji "Zakazane piosenki" i zgłosiło pomysł wydania śpiewnika, zawierającego piosenki powstańcze.

1831 - 2007 - w tym przedziale czasowym powstawały utwory zamieszczone w śpiewniku.

2000  egzemplarzy, taki jest nakład "Mojego śpiewnika Powstańczego".

 

Gra fabularna "Akcja pod Kubusiem"

W trakcie spotkania zaplanowaliśmy grę dla 20 osób opartą na elementach z wybranych piosenek powstańczych. Ochotnicy będą mieli za zadanie odnaleźć pozostałych członków swoich drużyn i rozwiązać zadania wskazane w kartach do gry.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy