Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Muzea

2012.08.25 g. 13:23

Ostatnie dni wakacji w Zielonym Jazdowie


Ostatnie dni sierpnia w Zielonym Jazdowie to kolejna porcja pobudzających do refleksji debat i praktycznych warsztatów z dziedziny ekologii. Obok zajęć z mistrzem kuchni Grzegorzem Łapanowskim w programie na najbliższy weekend znajdują się pokaz filmu dokumentalnego "Zapomniana przestrzeń" oraz koncert niezwykłego minimalisty, twórcy muzyki ambientowej znanego jako Mirt.

 

 

 

 

Sobotę rozpoczną slowfoodowe warsztaty dla dorosłych, organizowane przez Slow Food Youth, zachęcające do wspólnego gotowania i eksperymentowania, tym razem z sezonowymi owocami. Zajęcia poprowadzi znany mistrz kuchni Grzegorz Łapanowski. Warsztaty z robienia rabaty balkonowej ponownie pobudzą twórczo. Pokażą jak w prosty sposób wykorzystać stare, niepotrzebne przedmioty do zrobienia nowej, praktycznej półki na balkon.

 

W tym tygodniu w Zielonym Jazdowie zaistnieją również cieszące się dużą popularnością stoiska rodzinnych gospodarstw rolnych Dąbrówka, Majlertów oraz Maryli i Piotra Rutkowskich („Pan Ziółko”). Malgorzata Dąbrowska pokaże jak przyrządzić sękacz, zaś rodzina Majlertów poczęstuje zupą dyniową. Przestrzeń otwarta jest też dla innych sprzedawców ekologicznej żywności. O godzinie 16 w sobotę rozpocznie się unikalny warsztat realizacyjny na temat samowystarczalnego domu. Uczestnicy dowiedzą się jak zaprojektować przestrzeń pozwalającą na redukcję zużycia zasobów naturalnych: energii i wody. Podczas kolejnej debaty porównane zostaną różne aspekty stosowania energii atomowej oraz odnawialnych źródeł energii.

 

W sobotę wieczorem na scenę wejdzie Mirt wykonujący muzykę ambientową. Artysta kreuje  senną, oniryczną atmosferę przy pomocy analogowej elektroniki, gitary, preparowanej trąbki, drobnych etnicznych instrumentów i dźwięków terenowych. Rytmiczne melodie będą punktem kulminacyjnym weekendu w Zielonym Jazdowie.

 

W niedzielę pojawi się zagadnienie związane z ekonomią, dzięki praktycznym zajęciom o formule gry terenowej, organizowanym przez Fundację Aeris Futuro. Nauczą one jak stać się świadomym konsumentem i nie ulec wszechogarniającej reklamie. 

 

Ponownie pojawiającymi się elementami projektu CSW są również garażówka zachęcająca do recyklingowej wymiany ubrań i innych przedmiotów oraz giełda rowerowa odbywająca się na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. W programie pojawią się również zajęcia Szkoły na widelcu z gotowania dla dzieci, które rozwijają manualnie i uczą kulturalnego spożywania posiłków oraz otwierają twórczo na eksperymenty z kuchnią. Tajski masaż oraz zajęcia z jogi stanowią zwieńczenie weekendu i dopełnienie bogatego programu.  

 

Aż do połowy września codziennie od godziny 11 w Zielonym Jazdowie w specjalnie skonstruowanym pawilonie będzie czynna kawiarnia OSIR, a sałatki oraz domowe wypieki w weekendy dostarczy uczestnikom Małpi Biznes. 
Więcej informacji oraz stale aktualizowany program można znaleźć na stronach: csw.art.pl oraz www.facebook.com/ZielonyJazdow

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia – poza wybranymi warsztatami – jest bezpłatny. Podczas piątków i sobót galerie CSW będą czynne dłużej, do godziny 23. Od 19 wstęp do nich jest także bezpłatny.

Koncerty i projekcje filmowe będą odbywały się do połowy września. Ich program został powiązany z kwestiami ekologicznymi dotyczącymi głównego wątku projektu.

 

Przebywający na rezydencjach w ramach projektu Studio Warszawa goście programu A-I-R Laboratory zostali zaproszeni do przeprowadzenia działań odnoszących się do przestrzeni parku otaczającego CSW. Otoczenie CSW stanie się punktem wyjścia dla badań i interwencji: Lady Nakonechnej, duetu Ze Coeupel (Ambra Pittoni i Paul-Flavien Enriquez-Sarano), Francisa Thorburna, Graysona Coxa, Javiera Hinojosy oraz Juliette Delventhal i Pawła Kruka, realizujących projekt „We're Like Gardens” – ogród permakulturowy będący przykładową propozycją wykorzystania niezagospodarowanych terenów miejskich.

 

Zielony Jazdów to pierwszy projekt CSW realizowany bez użycia materiałów drukowanych – o kolejnych wydarzeniach informować będziemy tylko drogą elektroniczną, także dzięki telewizji CSW.

 


ZIELONY JAZDÓW czyli CSW na trawie
Letnie eko weekendy: kino, koncerty, warsztaty, wykłady, bio kuchnia i dużo więcej!
21 lipca - 15 września  2012
Park wokół CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie

 

 

WEEKEND 24 – 26 SIERPNIA


25.08, sobota

14:00 - 15:30 Slowfoodowe warsztaty dla dorosłych („Owoce sezonowe”) - Slow Food Youth
Sezonowe i regionalne, z lasu, sadu i ogrodu. Na słodko i wytrawnie. Zapraszamy dorosłych do wspólnego gotowania. Każdy z warsztatów ma za zadanie rozwijać umiejętności kulinarne uczestników i wzbogacać ich o wiedzę w zakresie pochodzenia produktów i możliwości ich łączenia.
Warsztaty prowadzi Grzegorz Łapanowski.

 

14.00-16.00 Warsztat realizacyjny: Rabata Balkonowa

 

Jak zrobić pionową rabatkę na zioła, która zmieści się na każdym, nawet najmniejszym balkonie i pozwoli nam wyhodować własne przyprawy czy kwiaty.

 

W kilka minut ze starej palety przemysłowej i pustych butelek po wodzie możemy skonstruować genialną półkę - rabatę na balkon. Raz wykonana półka może służyć przez wiele lat i cieszyć nas piękną pachnącą zielenią na balkonie przez kolejne sezony.
Materiały: recykling, odzysk (używane, stare palety przemysłowe, butelki z plastiku, stare gazety)

 

Od 14.00 Minitarg owocowo-warzywny – m.in. stoisko rodzinnego gospodarstwa ekoturystycznego "Dąbrowka" (organizacja: Stowarzyszenie Ekoland)
Zapraszamy producentów ekologicznej żywności z ich produktami, które goście CSW mogą kupować w ciągu dnia, podczas trwania innych wydarzeń Zielonego Jazdowa.
Do skosztowania będzie między innymi chleb orkiszowy, kanapki ze smalcem, warzywa i inne ekoprodukty.

 

14.00-19.00 MĘSKA GARAŻÓWA + GIEŁDA ROWEROWA
Tym razem sprzedajemy tylko męskie gadżety. Wszytko to co można znaleźć w szafach, szufladach, garażach… Ubrania, buty, paski, krawaty, spinki do mankietów, książki, płyty, filmy, gry, narzędzia, laptopy, telefony, radia, gramofony itd. Oczywiście podczas akcji nie może zabraknąć kobiet. Zachęcamy do przygotowania stoisk z ubrankami, zabawkami dla chłopców, rzeczami swoich ojców, dziadków, braci, narzeczonych, kolegów. Warto też pozbyć się ciuchów po swoim ex, które od dawna zalegają w szafie.
Dlaczego akurat męska edycja Garażówki?
Ponieważ podczas naszych akcji zawsze brakuje rzeczy z męskich szaf.
Tego dnia na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się również GIEŁDA ROWEROWA /nowe, używane, akcesoria/.

 

16.00-18.00 „Samowystarczalny dom” – warsztat koncepcyjny Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej
Warsztat poświęcony nowoczesnym a zarazem prostym rozwiązaniom redukującym drastycznie komunalne zużycie surowców naturalnych takich jak energia oraz woda. Projekt domu idealnego, w którym zasoby wodne czerpie się z opadów deszczowych, woda krąży w obiegu zamkniętym, wykorzystuje się naturalne oczyszczanie ścieków, energia cieplna pochodzi ze słońca/wiatru oraz procesów biochemicznych, śmieci redukuje się dzięki rozważnej polityce konsumpcyjnej, kompostowaniu i upcyklingowi.
Razem z uczestnikami będziemy szukać możliwości wykorzystania tych rozwiązań lokalnie.

 


20:00 Spotkanie z ekspertem:  „Czy atom jest eko?” + dyskusja
W 2008 r. błyskawicznie utworzono urząd wiceministra, departament energetyki jądrowej, przyjęto zasobny budżet oraz trzy ustawy mające wprowadzić nam atom pod strzechy! Od 20 lat oszczędność energii oraz odnawialne źródła energii nie doczekały się żadnego wiceministra, departamentu, oraz jakiejkolwiek porządnej ustawy. Czy to dobry, nieunikniony kierunek rozwoju naszej cywilizacji opartej na energii? 

 

Radosław Gawlik – wiceminister środowiska w rządzie AWS-UW, organizator pierwszych protestów ekologicznych opozycji demokratycznej, działał w ruchu Wolność i Pokój. Obecnie szef Stowarzyszenia Eko-Unia we Wrocławiu. Mieszka w domu zbudowanym w tradycyjnej technologii ze słomy i gliny, z kolektorem słonecznym na dachu.

 

21:00 Koncert: Mirt + DJ set
Mirt tworząc solowe płyty operuje estetyką ambient, minimal , lo-fi, field recordings, ale na jego muzykę ma wpływ również folk i avantpopowe piosenki. Z tych inspiracji buduje własny, łatwo rozpoznawalny język. Senną, oniryczną atmosferę kreuje przy pomocy analogowej elektroniki, gitary, preparowanej trąbki, drobnych etnicznych instrumentów i nagrań terenowych.

 

 

26 sierpnia, niedziela

11.00-15.00 – Gra „Kilka kroków do świadomej konsumpcji” – Fundacja Aeris Futuro
Pięć stanowisk gry było by rozlokowane w różnych miejscach wokół zamku.
Uczestnicy (możliwe grupy kilkuosobowe, bez ograniczeń) musieli by wykonać 5 zadań zlokalizowanych właśnie na tych punktach. Nie ma żadnej kolejności
odwiedzania punktów, uczestnicy sami wybierają jak chcą chodzić i jakie
punkty odwiedzić najpierw. Gra dla jednego zespołu trwała by około godziny.

 

Wygląd samych punktów jest zależny od ilości osób możliwych do zaangażowania w organizację. Mogą być punkty zarówno z obsadą jak i bez.

 

Podejmowana tematyka, m.in:
- certyfikaty ekologiczne i oznaczenia na produktach (wiedz, co jesz)
- różne zasady świadomego kupowania i świadomej konsumpcji (produkty lokalne, sezonowe, wielokrotnego użytku itp.; nie uleganie promocją; ograniczenie ilości kupowanych produktów itd)

 

Gra zaczynała by się od dużej tablicy na której uczestnicy przed rozpoczęciem gry wypisywali by swoje pomysły na to czym jest świadoma konsumpcja. Analogicznie, zakończeniem gry jest taka sama tablica, ale uczestnicy zdobyli już wiedzę na danym temat więc ich pomysły i wypowiedzi mogą być różne.

 

Każdy uczestnik dostałby pamiątkowy gadżet, pocztówkę lub wlepkę.

 

Konkretna zawartość punktów oraz zasady dotyczące poruszania się po terenie gry i odnajdowania punktów do opracowania.

 

11.00 – 17.00 Minitarg warzywno-owocowy - stoisko gospodarstwa rolnego m.in. Ludwika Majlerta oraz Maryli i Piotra Rutkowkich („Pan Ziółko”)
Gospodarstwo rodzinne Ludwika Majlerta położone w Warszawie Białołęce o powierzchni 10 ha kontynuuje ponad 100-letnie tradycje ogrodnicze. Obecnie specjalizuje się w uprawie mało znanych oraz zapomnianych warzyw. Kojarzone jest od wielu lat ze szparagami. Szczególną uwagę przykłada do zdrowotności i smaku produkowanych warzyw. Aktualnie uprawia karczochy (pierwsze historii gospodarstwa), pięć odmian dyni jadalnej, brokuły gałązkowe, sałatę rzymską, kwiaty cukinii, mangold ,kukurydzę, cienką, zieloną fasolkę szparagową, rukolę , endywię oraz inne warzywa.

 

Gospodarstwo Maryli i Piotra Rutkowskich od 20 lat zajmuje się uprawą organiczną. Różnorodne zioła i warzywa uprawiane są ręcznie z wykorzystaniem tylko naturalnych nawozów.

 

11:30-13.30 Joga/ Astanga Yoga & Masaż Tajski/Thai Sun

 

11:00 - 12:00 Letnia Szkoła na Widelcu (warsztaty) - Slow Food Youth
W atmosferze zabawy będziemy wspólnie wąchać, smakować, kroić, mieszać i komponować pyszne i zdrowe potrawy. Zajęcia rozwijają dzieci manualnie, otwierają je na nowe smaki i zapachy, w przyjazny sposób uczą kultury jedzenia i wspólnego spożywania posiłków. Tym razem spróbujemy owoców sezonowych i regionalnych, z lasu, sadu i ogrodu. Na słodko i wytrawnie.
Warsztaty dla dzieci prowadzi Grzegorz Łapanowski.

 

14.00 – 18.00 WE ARE LIKE GARDENS, Juliette Delventhal, Paweł Kruk

Juliette Delventhal – szefowa kuchni z San Francisco i polski artysta Paweł Kruk podczas rezydencji w CSW założyli przed budynkiem Laboratorium ogród warzywny. Głównym założeniem projektu „We Are Like Gardens” było przetestowanie w małej skali możliwości, jakie daje przestrzeń wokół Zamku dla miejskiego ogrodnictwa i produkcji lokalnie uprawianej żywności. W ostatni weekend sierpnia zapraszamy publiczność do odwiedzenia ogrodu i dyskusji o możliwych scenariuszach na przyszłość. Paweł Kruk przedstawi inspiracje dla projektu oraz wizje przyszłości ogrodu przed Laboratorium, Juliette Delventhal przeprowadzi warsztaty kulinarne z wykorzystaniem jego plonów, dr inż. Monika J. Latkowska z warszawskiej SGGW wygłosi wykład, w którym przedstawi zasady funkcjonowania i inspirujące przykłady ogrodów miejskich.

 

18.30 S.A.V.E. MIEJSKA AGENCJA PLANOWANIA

S.A.V.E. to projekt Ambry Pittoni i Paul-Flavien Enriquez Sarrano czyli artystycznego duetu Ze Coeupel oparty na powołanej do poszukiwania rozwiązań problemów społecznych, ekonomicznych, kulturalnych i osobistych fikcyjnej agencji badawczej. S.A.V.E. stara się wytwarzać obszary, na których możliwe jest wspólne podejmowanie decyzji, bada i kwestionuje relacje między danym terytorium a jego mieszkańcami. Poddaje rzeczywistość próbie fikcji, ale tworzy realne treści. Od czerwca S.A.V.E., jako Miejska Agencja Planowania, jest w Warszawie. Kręta ścieżka poszukiwań prowadziła ją przez ogrody w środku miasta, pikniki w miejscach publicznych, które niegdyś były czyimś domem, wzdłuż brzegów Wisły – tropiąc ślady marzenia o własnym domu z widokiem. S.A.V.E. Miejska Agencja Planowania zaprezentuje efekty tych poszukiwań w prezentacji pod hasłem Re-birding. Propozycja dla Warszawy jest odpowiedzią na skomplikowaną historię własności, gdzie widzialne i niewidzialne warstwy miasta konkurują ze sobą w decydowaniu o tym, jaka będzie jego przyszłość.

 

 

 

WEEKEND 31 SIERPNIA – 2 WRZEŚNIA

31 sierpnia, piątek

20:00 Spotkanie z ekspertem: Natalia Romik „ECO Design dla biednych rejonów” + dyskusja
Luksus dla zamożnych, śmieciowa sztuka, czy  świadomy i zaangażowany manifest? Eko-design powoli i nierówno wkracza do obiegu naszych codziennych potrzeb. 

Natalia Romik - Absolwentka nauk politycznych, architektka praktyk, artystka. 
Jej główne pole działań artystycznych i naukowych to styk sztuki i architektury, działania ulotne i efemeryczne, które zrealizowała m.in. podczas performance „Star dust” w ramach festiwalu „The Knot” w Warszawie i Berlinie, performance "Predator" w ramach warszawskiego festiwalu Zniknij nad Wisłą, nomadycznej strukturze architektonicznej RUMB, czy performansach. Współautorka projektu rewitalizacji synagogi w Chmielniku na centrum kulturalno- oświatowe „Świętokrzyski Sztetl”, czy scenariusza kompleksu „Zoom Natury”- pięciu laboratoriów w Janowie Lubelskim- projekt w budowie. Stypendystka programów naukowych, m.in. Stypendium Ministra Kultury 2012 na projekt „Żydowska architektura (nie)pamięci na Śląsku”. Autorka prac video-art np. „Tego tu nie ma”. W październiku rozpoczyna doktorat na UCL London Bartlett Shool of Architecture.

21:00 Kino: Zaćmienie Słońca / Pod Sluncem Tma, reż. Martin Marecek, Czechy 2011
Mimo pogodnej atmosfery panującej w dokumencie, „Zaćmienie Słońca” stawia trudne pytanie o sensowność humanitarnych wypraw do Afryki w celu niesienia pomocy, czy też dzielenia się zdobyczami nowoczesnej cywilizacji.
Powrót dwóch czeskich inżynierów do zambijskiej wioski, gdzie wcześniej zainstalowali prąd elektryczny staje się pretekstem do rozważań na temat różnic kulturowych i mentalności społeczności Afryki i Europy. Mieszkańcy wioski doceniają starania inżynierów  i rozumieją jak wielką wartość ma oferowana przez nich pomoc, są jednak zadowoleni z życia jakie wiodą. Film we wzruszający i momentami zabawny sposób pokazuje zderzenie tak różnych kultur, wskazuje kontrast pomiędzy afrykańskim życiem dniem dzisiejszym a europejskim życiem pełnym planów na przyszłość. Zwraca on szczególną uwagę na ich odmienny sposób pojmowania czasu, stosunek do pracy i publicznej własności.

21.00-1.00 DJ set magazyn „Glissando” prezentuje

1 września, sobota

11:00 – 15.00 „Recycling daje owoce“  - Dominik Dobrowolski/Cycling Recycling
Idea akcji jest prosta - w zamian za przynoszone surowce wtórne, uczestnicy  otrzymają  jabłka, gruszki, śliwki i inne zdrowe owoce. Zależy nam na zachęceniu do segregowania odpadów i dbałości o swoje otoczenie oraz na promocji zdrowego odżywiania się.

11:00 - 12:30 „Wszystko zaprojektowane, czyli ekozoo” Maja Piskorska / Concordia Design
Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku 6-8 lat (grupy 10-osobowe)
Uwrażliwianie dzieci na problemy ekologii, recyclingu i zdrowego życia, rozwijanie zdolności twórczych, pobudzanie dziecięcej kreatywności i pomysłowości...
Na warsztatach zaprojektujemy i zbudujemy zoo z surowców wtórnych, wypełnimy je niezwyczajnymi zwierzętami, wykorzystując odpadowe materiały, takie jak plastikowe butelki, kartoniki, nakrętki...

13.30-15.00 „Wszystko zaprojektowane, czyli ekozoo” Maja Piskorska / Concordia Design
Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat (grupy 10-osobowe)

Maja Piskorska - grafik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, oraz Arteterapii na Wydziale nauk Pedagogicznych w DSW we Wrocławiu. Prowadzi własną pracownię działań twórczych dzieci i młodzieży, zajmuje się także projektowaniem graficznym i ilustracją. 


14:00 - 15:30 Rodzinny warsztat (wspólny dla dorosłych i dzieci) „Jazda na makaron” - Slow Food Youth

Jak z włoskiej trattorii, albo jak u babci. W ten weekend z mąki i jajek wyrabiamy makaron, w różnych odsłonach i kształtach.

Warszawskie Convivium Slow Food to lokalny oddział międzynarodowej organizacji, która działa na rzecz obrony prawa do smaku, ochrony lokalnej i tradycyjnej żywności, stosowania zrównoważonych i sprawiedliwych metod jej produkcji oraz edukacji żywieniowej. Stołeczni aktywiści od lat organizują wydarzenia o charakterze kulinarno-edukacyjnym, m.in. warsztaty dla dzieci, cykliczną Kulinarną Akcję Bezpośrednią oraz Slowfoodowe Śniadanie na Zamku Królewskim w ramach festiwalu Filmów Kulinarnych Kuchnia+ Food Film Fest (w tym roku 26-28.X). Warszawskie Convivium skupia ok. 200 osób, które na co dzień dzielą się wiedzą na temat lokalnych produktów, kupują bezpośrednio od rolników (m.in. co środę pod Fortecą!) oraz promują ideę Good-Clean-Fair.

20.00 Spotkanie z ekspertem: Wojciech Kłosowski „Jak uniknąć katastrofy? + dyskusja
Czy musimy niszczyć środowisko, by rozwijać gospodarkę? Którędy ku lepszej przyszłości, czyli - jak nie zatonąć w bermudzkim trójkącie nieporozumień wyznaczonych pojęciami: Wzrost - Rozwój -Postęp? W jakim świecie żyjemy dziś naprawdę i dlaczego wszystko w nim trzeba przemyśleć od nowa? Co nowa ekonomia ma do powiedzenia starej ekonomii XX-wiecznej?

Wojciech Kłosowski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych i ekonomii. Specjalista w dziedzinie strategicznego planowania rozwoju lokalnego. Doradza samorządom lokalnym w Polsce i Europie. Zajmuje się między innymi rewitalizacją obszarów miejskich, lokalnymi politykami społecznymi i strategiami rozwoju kultury. Autor i redaktor licznych publikacji z tych dziedzin, m. in. „Wyspy szans: jak budować strategie rozwoju lokalnego” i „Kierunek kultura, promocja regionów poprzez kulturę”. W latach 80-tych uczestnik protestów przeciwko elektrowni atomowej w Żarnowcu, członek podstolika ekologicznego Okrągłego Stołu, założyciel Federacji Zielonych.


 
21:00 – Koncert: Band of Endless Noise
The Band of Endless Noise od 2001 roku swoim konsekwentnym bitem realizuje drogę środka cenionej polskiej muzyki awangardowej. To jeden z bardziej znanych przedstawicieli alternatywnego rocka w Polsce. Popularność zdobył również za granicą. Poprzednie płyty dystrybuowane były w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej, a jego nagrania emitował w BBC legendarny prezenter radiowy John Peel. Płyty miały znakomite recenzje, zespół koncertował w Polsce i Europie, w tym na wielu ważnych festiwalach, m.in. Off Festival.

2 września, niedziela

11:00 – 12.30 „Wszystko zaprojektowane, czyli lampa z niczego” – Maja Piskorska / Concordia Design
Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku 6-8 lat (grupy 10-osobowe)
Czy rzecz może powstać z odpadów? Na warsztatach „z niczego” będziemy projektować i wykonywać prototypy przedmiotów, do zbudowania których będzie nam potrzebny wieszak druciany, papier i pudełka po jajkach.

11.30-13.30 Joga/Astanga Yoga
& Masaż Tajski / Thai Sun
+ medytacje aktywne

Medytacje Aktywne Osho to połączenie ruchu, relaksu i rozwoju osobowości dostosowane do potrzeb współczesnego człowieka. Są doceniane na całym świecie przez lekarzy, psychologów, biznesmenów i sportowców jako sposób na polepszenie ogólnego dobrostanu. Medytacje Osho to kombinacja fazy aktywnej - ruchowej i pasywnej - relaksacyjnej. Wykorzystanie ruchu oraz kontrastu pomiędzy intensywną aktywnością i absolutnym wyciszeniem służy osiągnięciu głębokiego odprężenia i efektu samoregulacji organizmu.

 
Na świecie, w 67 krajach, działają aktualnie 453 ośrodki Osho w formie centrów informacyjnych oraz centrów praktyki medytacji Osho. Wśród nich dwa w Polsce: w Białymstoku i w Warszawie.

 
13.30 – 15.00 „Wszystko zaprojektowane, czyli lampa z niczego” – Maja Piskorska / Concordia Design
Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat (grupy 10-osobowe)


Obsługę pawilonu przez cały czas trwania projektu zapewnia OSIR cafe&bar.
Sałatki i domowe wypieki dostarcza Małpi Biznes.


Projekt realizowany jest przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy i Ambasady Tajlandii w Warszawie.

Projekt realizowany jest przy udziale EUNIC.
Mid Atlantic Arts Foundation ma przyjemność wspierać Sezon Amerykański dzięki dotacji ze strony Trust for Mutual Understanding.

Główny partner: IKEA
Partnerzy: sklep internetowy whamaku.pl
Partner techniczny: Jerry Media

Obsługę pawilonu przez cały czas trwania projektu zapewnia OSIR cafe&bar.


Patroni medialni: TVP1, TOK FM, Przekrój, o.pl, F5, EMMA PAK, PURPOSE, Projektor Kulturalny, magazyn Smak, ecowawa.pl, ekologia.pl, ulicaekologiczna.pl,  portalfilmowy, placdefilad.com, uwolnijmuzyke.pl, qlturka.pl, mowianamiescie.pl

Stali patroni medialni: Aktivist, Exklusiv,  Stolica, Elle Decoration

We współpracy z:
Warszawska Kooperatywa Spożywcza, Slow Food Warszawa i Slow Food Youth, Fundacja Aeris Futuro, Concordia Design, Projekt Zębatka, Dominik Dobrowolski, Kasia Woźniak-Kajak, Fundacja Perform,oraz Astanga Yoga, Thai Sun i Bego Booking.

Uwaga: Przez cały czas trwania projektu podczas weekendów przestrzeń parkingowa przed CSW będzie zamknięta dla samochodów - zostanie udostępniona dla rowerów.

WSTĘP NA PROJEKCJE FILMOWE, DYSKUSJE I KONCERTY JEST WOLNY.
Wstęp na większość warsztatów – wolny, koszt wybranych to 5-10 zł.

W piątki i soboty galerie będą czynne do godziny 23.00. Od godziny 19.00- wstęp wolny.

Dzięki wsparciu Ambasady Tajlandii w Warszawie podczas trwania projektu goście będą mieli okazję zażyć masaży tajskich, łączących najlepsze elementy z orientalnych technik relaksacyjno – leczniczych, a także spróbować oryginalnych tajskich potraw przygotowywanych przez żonę Ambasadora Tajlandii,  Panią Yupadee Bunnag.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy