Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2007.09.15 g. 10:25

Ta ostatnia niedziela

Spotkanie o przedwojennej Warszawie z Jerzym S. Majewskim

Dom Spotkań z Historią zaprasza na  spotkanie  z Jerzym S. Majewskim, który opowie o Warszawie przed II wojną światową.   Prezentacja odbywa się w ramach imprez plenerowych Wrzesień 1939 — kres Niepodległej.


 
16 września, niedziela, godz. 11.30, namiot na skwerze u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia.

 

Varsavianista opowie o Warszawie u schyłku lat 30., która w tym czasie stała się europejską metropolią. Atmosferę miasta tworzyły kawiarnie i kabarety; warszawiacy, mimo zaogniającej się sytuacji politycznej, korzystali z uroków życia. W programie pokaz przedwojennych fotografii.

 

Szczegółowy program imprez plenerowych Wrzesień 1939 — kres Niepodległej na stronie: www.dsh.waw.pl

 

WSTĘP WOLNY

Cykl imprez plenerowych Wrzesień 1939 - kres Niepodległej

 

Dom Spotkań z Historią i Ośrodek KARTA przez dwa tygodnie od 15 do 28 września prowadzić będą cykl imprez Wrzesień 1939 – kres Niepodległej związanych z rocznicą agresji na Polskę. Zapraszamy na skwer u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia, gdzie w specjalnie zaaranżowanym namiocie odbędą się wszystkie imprezy.

 

W programie m.in.: spotkania z historykami i świadkami historii, pokazy filmów archiwalnych z lat 30. i z okresu II wojny, zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, wystawa fotograficzna Lato–jesień 1939, multimedialna wersja wystawy Oblicza totalitaryzmu, nagrania dźwiękowe Historii Mówionej o wrześniu 1939.

 

***

Dom Spotkań z Historią (DSH) — samorządowa instytucja kultury m. st. Warszawy — zajmuje się popularyzowaniem historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku, ze szczególnym akcentem na skutki totalitaryzmów. Organizuje wystawy, projekcje filmowe, spotkania ze świadkami, seminaria, warsztaty edukacyjne oraz prowadzi działalność wydawniczą.
DSH ściśle współpracuje z Ośrodkiem KARTA, niezależną organizacją pozarządową, od lat dokumentującą historię minionego stulecia. Jest również miejscem otwartym na inicjatywy innych środowisk i organizacji, polskich i zagranicznych.


Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dsh.waw.pl.



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy